Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Grand Prix Polski oczami Jacka Gajewskiego

W sobotę w Toruniu odbędzie się Grand Prix Polski. Wyniki tych zawodów wytypował ekspert portalu SportoweFakty.pl Jacek Gajewski.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Według Jacka Gajewskiego nie będzie niespodzianki i Indywidualnym Mistrzem Świata zostanie Greg Hancock. - Powinien on utrzymać swoją przewagę. Gdyby w takiej sytuacji był inny, mniej doświadczony zawodnik, który koncentruje się na czymś innym, niż na jeździe i zdobywaniu punktów, to zaryzykowałbym stwierdzenie, że nie wszystko jest przesądzone. Hancock to jednak zbyt inteligentny i doświadczony żużlowiec, by mógł roztrwonić dwunastopunktową przewagę. Kasprzak musiałby pojechać takie zawody, jak Hampel w Sztokholmie. Przy tym Hancock nie mógłby znaleźć się w ósemce. Oczywiście to możliwe, ale bardzo mało prawdopodobne - ocenił ekspert portalu SportoweFakty.pl.


Walka toczy się również o drugie miejsce w cyklu. - Krzysztof Kasprzak jeździ dobrze w Toruniu. Zna ten tor i lubi się na nim ścigać. Notował dobre wyniki i mu sprzyja, więc powinien utrzymać drugie miejsce miejsce. Ciekawa może być walka o trzecie miejsce. Matej Zagar często jeździ fajnie w Toruniu i na pewno jest zmotywowany, bo nigdy nie zdobył medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata. Może go to popchnąć na "pudło". Ciekawie zapowiada się też walka o pierwszą ósemkę. Różnice są bardzo małe, do tego zawodnicy walczą o to, by pokazać się jak najlepiej, co mogłoby wpłynąć na dzikie karty i przychylność organizatorów - uważa Gajewski.

Jacy zawodnicy będą rozdawali karty podczas samego turnieju na MotoArenie? - Mam nadzieję, że w czołówce będą tu żużlowcy jeżdżący tu na co dzień. Holder i Miedziński są w dobrej dyspozycji. Kropkę nad i będzie chciał postawić Hancock i na pewno podejmie walkę o podium. Do walki z tą trójką włączyć się może Kasprzak, któremu pasuje ten tor. U Jarka Hampela bywa z tym różnie - czasem w lidze mocno się męczył w Toruniu, by notować dwucyfrowe zdobycze punktowe. Zaskoczył wszystkich w Sztokholmie, może podobnie będzie w Toruniu? Bardziej bym jednak stawiał na Krzysztofa Kasprzaka - zakończył Jacek Gajewski.

Grand Prix Polski oczami Jacka Gajewskiego:
1. Chris Holder
2. Greg Hancock
3. Adrian Miedziński
4. Krzysztof Kasprzak
---
7. Jarosław Hampel

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
 • Hockley Zgłoś komentarz
  Holdera typuje najwięcej osób i w tym gronie jestem także ja. Australijczyk jedzie u siebie i bez jakiejkolwiek ciśnienia w walce o tytuł czy medal. Po prostu kilka punktów i zapewnia
  Czytaj całość
  sobie miejsce w ósemce. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Oby zawody były emocjonujące i szczęśliwe dla Polaków. To najważniejsze.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×