Kokpit Kibice

Kenneth Hansen na dwa lata w Speedway Wandzie Instal Kraków

[tag=2764]Kenneth Hansen[/tag] dopiero w trakcie rozgrywek dołączył do drużyny Speedway Wandy Instal Kraków. Duńczyk krakowskiemu zespołowi pomógł zająć drugie miejsce w Polskiej 2. Lidze Żużlowej.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

27-latek wystąpił w siedmiu spotkaniach drużyny z Grodu Kraka. Spisywał się w nich bardzo dobrze i zakończył sezon ze średnią biegową 2,171.


Działacze Speedway Wandy Instal po zakończeniu rozgrywek nie czekali długo z zaproponowaniem Duńczykowi przedłużenia kontraktu. W środę Kenneth Hansen poinformował, że podpisał dwuletnią umowę z krakowskim klubem. - W naszej historii jest to pierwszy przypadek, kiedy senior przedłuża kontrakt automatycznie na dwa lata. Należy odnotować, że z taką inicjatywą w trakcie negocjacji wyszedł sam zawodnik, co świadczy o tym, że Duńczyk czuje się w naszym zespole wyśmienicie.
Dla nas ten sezon zakończył się bardzo późno, lecz zaraz po ostatnim meczu przystąpiliśmy do działania. W bieżącym miesiącu najistotniejszym faktem jest dopinanie budżetu na sezon 2015 oraz zatrzymanie liderów zespołu. Możemy oficjalnie powiedzieć, że dwójka z nich już oficjalnie pozostaje z nami, myślę że do końca miesiąca to samo stanie się z Karolem Baranem, który bardzo zidentyfikował się z naszym klubem i nie zamierza nas opuszczać. Po 1 listopada, kiedy będzie to już możliwe rozpoczniemy negocjacje transferowe z innymi zawodnikami - powiedział Michał Finfa, menedżer Speedway Wandy Instal Kraków.

Przypomnijmy, że na pozostanie w krakowskim zespole zdecydował się także Rafał Trojanowski.

Nadal nie wiadomo, w której lidze wystartuje zespół ze stolicy Małopolski. Krakowianie nie awansowali do Nice Polskiej Ligi Żużlowej, ale niewykluczone, że zajmą jedno z wolnych miejsc w tych rozgrywkach.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×