Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nice PLŻ będzie ciekawsza od EE - rozmowa z Martą Półtorak

Więcej ciekawych meczów szykuje się w Nice PLŻ - mówi Marta Półtorak. Niższa liga jest także bardziej przewidywalna w kwestii zarządzania niż EE.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
Maciej Kmiecik: Na oficjalną informację jeszcze czekamy, ale wszystko wskazuje na to, że rzeszowski klub nie przystąpi do procesu licencyjnego do Ekstraligi. Skłania się pani ku występom w tańszej lidze?

Marta Półtorak: To nawet nie jest kwestia spraw finansowych, choć oczywiście występy w Nice PLŻ to sprawa zupełnie innego budżetu niż w Ekstralidze. Natomiast bardziej chodzi mi o sprawy przewidywalności. PLŻ nie podlega dwóm podmiotom. W mojej ocenie spółka Ekstraliga Żużlowa jest bardzo drogim pośrednikiem w prowadzeniu rozgrywek. Nie wnosi natomiast do końca żadnej wartości dodanej do tej działalności. Pierwsza liga ma bardziej przejrzystą strukturę jeśli chodzi o schemat organów prowadzącym rozgrywki. To również argument za tym, żeby startować akurat w niej, a nie w Ekstralidze.


Budżet, jakim będzie klub dysponował w Nice PLŻ jest już znany?

- W Rzeszowie nigdy nie było powodów, żeby obawiać się o sprawy finansowe. W momencie, kiedy zostanie podjęta decyzja o starcie w Nice PLŻ, będzie ona oparta o solidne podstawy finansowe na tę klasę rozgrywkową.

Rozumiem, że skład drużyny będzie także solidny i pewnie porównywalny z minionym sezonem?

- W mojej ocenie, jeśli ma się przystąpić do rozgrywek, to trzeba zakładać cele sportowe, które dla danej ligi są możliwe do zrealizowania. W Nice PLŻ jest to awans i trzeba będzie stworzyć takie warunki, żeby drużyna mogła o ten awans walczyć. Sądzę, że pod względem sportowym zbudujemy zespół, który będzie miał możliwość walki o najwyższe cele.

A może pani zdradzić już jakieś konkretne nazwiska żużlowców, których chciałaby pani mieć w składzie drużyny w Nice PLŻ?

- Wydaje mi się, że Scott Nicholls czy Kenni Larsen pasowaliby do koncepcji zespołu. Ten skład sprawdził się w tym roku i nic nie stoi na przeszkodzie, by w podobnym lub nawet tym samym kształcie wystartował w przyszłym sezonie. Można się ewentualnie zastanowić nad kosmetycznymi korektami.

Spotyka się pani z zarzutami, że po co budować skład na awans, skoro zakładając, że znów wygracie rozgrywki Nice PLŻ, a nie wystartujecie w EE, to jest to bezsensowne?

- A w Ekstralidze gdzieś się awansuje? Ktoś jest pierwszy, drugi i trzeci. I tyle. Moim zdaniem, jeśli Nice PLŻ będzie reprezentować taki poziom, jaki już powoli widać w tej chwili, będą to ciekawe rozgrywki. Miejsce w tabeli będzie wyznaczało pewien poziom tych drużyn. Można przecież walczyć o Drużynowe Mistrzostwo I ligi. To jest taki sam cel jak w Ekstralidze. Jeżeli pierwsza liga jest sportowo mocniejsza od Ekstraligi w tym sensie, że jest bardziej wyrównana, a nie ma takich dysproporcji jak w najwyższej klasie rozgrywkowej, to jest sens, żeby w niej jeździć. Jeżeli w Ekstralidze będzie tylko kilka spotkań w sezonie ciekawych, jeśli liga będzie okrojona, proszę mi powiedzieć, kto ma się nią zainteresować? Proszę mi pokazać, ilu w ostatnim czasie przybyło sponsorów do Ekstraligi, która mieni się najlepszą ligą świata? Moim zdaniem jest to ułomny twór.

Nice PLŻ zapowiada się ciekawie w sezonie 2015. Dużo ciekawych żużlowców z Ekstraligi prawdopodobnie wystartuje w lidze niżej. Beniaminek z Ostrowa solidnie się wzmocnił. Będzie ciekawiej niż w sezonie 2014?

- Już w tym sezonie, który minął widać było, że Nice PLŻ była bardziej wyrównana niż Enea Ekstraliga. Na kolejny sezon zapowiada się podobna sytuacja. O medale DMP będą praktycznie walczyć trzy zespoły, a pozostałe drużyny będą w ogonie ligi. Nie sądzę, żeby było tak dużo ciekawych meczów w najwyższej lidze, więc wszystko wskazuje na to, że emocje sportowe zagoszczą w Nice PLŻ. Ekstraliga tylko z nazwy jest ekstraligą.

Marta Półtorak jest krytyczna wobec Ekstraligi. Jeśli zespół wystartuje w Nice PLŻ będzie walczył o mistrzostwo tej klasy rozgrywkowej Marta Półtorak jest krytyczna wobec Ekstraligi. Jeśli zespół wystartuje w Nice PLŻ będzie walczył o mistrzostwo tej klasy rozgrywkowej
Pani już tak definitywnie zraziła się do Ekstraligi czy to jest tylko kwestia tego, co się obecnie dzieje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce?

- Póki co, nic nie wskazuje na to, żeby jakieś zmiany w Ekstralidze miały następować. Jeżeli udajemy, że ten stan, który jest na dzień dzisiejszy, jest dobry, to ja to przyjmuję do wiadomości. Ciężko jest walczyć z wiatrakami. Uważam, że pewne rzeczy się nie sprawdziły. Wręcz przeciwnie - z tego, co było dobre zrezygnowaliśmy, a przyjęliśmy rozwiązania gorsze. Dla mnie w ogóle strategia Ekstraligi jest niejasna. Co wydarzyło się od momentu, kiedy rzeszowski klub był w Ekstralidze? Z dziesięciu zespołów zrobiło się siedem. Liga jest kulawa, z trzema zespołami, które są w stanie walczyć o coś. Reszta - tak jak wspomniałam wcześniej - będzie marnym tłem pozostałych. Jeżeli w takiej sytuacji mówimy o najsilniejszej lidze świata, to ja gratuluję sukcesu.

Niepokojące jest to, że bogaci sponsorzy odchodzą z tego sportu, co już na naszych łamach podnosił m.in. Witold Skrzydlewski. Jak pani to skomentuje?

- Dla mnie jest to następna arogancja organu zarządzającego rozgrywkami. Wszystkie dyscypliny sportowe potrzebują finansowania ze strony sponsorów. Jeżeli osoby reprezentujące firmy sponsorujące daną dyscyplinę uznają, że nie jest to ich miejsce, to jest to naprawdę niepokojące zjawisko.

Czy podzielasz opinię Marty Półtorak, że Nice PLŻ będzie w sezonie 2015 ciekawsza od Enea Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (297):
 • dejwidZG Zgłoś komentarz
  konkurencja bedzie wzmagac jakość. niech nie będzie tak, że władze ekstralipy będą myśleli, że maja pod sobą wszystkich najlepszych zawodowców i kluby i każdy z nich nie będzie
  Czytaj całość
  widział świata poza e-lipą a jednocześnie spełniać ich warunki.1 PLŻ obejmie też władza ( co zmierza w dobrym kierunku min. za transmisje tv w tym roku z wzorowym wynikiem frekwenyjnym) i będzie tak, że będziemy mieli dwie najlepsze ligi na świecie i ch** wie, która będzie 'TZW' 'ekstraliga'. Tylko z nazwy. Szerze- moim zdaniem to nie jest ważne - ważna jest sama dyscyplina... aby w przyszłości nie jeździli na skuterach. żeby mecze żużlowe nie przypominały reality-show, żeby nie było marketingu albo żeby był ale działał na korzyść klubu a co bardziej dyscypliny a nie osoby prywatnej działającej we własnym interesie w imieniu nazwy ukochanego klubu kibica z danej miejscowości... wznosiłbym o zrozumienie w sprawie dyscypliny jako sportu jako własności publicznej ale niestety dla nas- kibiców... marketing prywatny i oczywiście pieniądze, które każdy przedsiębiorca bierze ponad dyscyplinę...niszczą to co KOCHAMY...
  • dejwidZG Zgłoś komentarz
   bardzo dobrze, ze 1 liga podwyzsza poziom. niech to da do myslenia 'władzom' ekstralipy.
   • CGpower Zgłoś komentarz
    Szkoda słów- do garów!! Masz za długi łańcuch!! Rozwydrzone babsko! Caryca Marterina:))))Kresowska...!
    • Franciszek Krawczyk Zgłoś komentarz
     Nienawidze terorystow i to jeszcze z podpaskami
     • miroslaw998 Zgłoś komentarz
      "Jeżeli pierwsza liga jest sportowo mocniejsza od Ekstraligi", " która mieni się najlepszą ligą świata? Moim zdaniem jest to ułomny twór"," Ekstraliga tylko z nazwy jest ekstraligą". I
      Czytaj całość
      jeszcze jeden cytat-"W mojej ocenie, jeśli ma się przystąpić do rozgrywek, to trzeba zakładać cele sportowe". Jestem przekonany że jeśli nie Pani osobiście to zausznik jakiś czyta pobieżnie forum i "uprzejmie donosi" co w trawie piszczy. Byłem ogromnym Pani zwolennikiem aż ...do tego wywiadu. Pogubiła się Pani jak przysłowiowa ...kobieta i przestaje mnie dziwić że Okoniewski widząc z kim ma do czynienia ,zrobił sobie ubaw a i sam miłościwie panujący lecz już mianowany na stanowisko w FIM Witkowski nie chce z Panią rozmawiać. Koniecznie należy tu zaznaczyć że tu prezentuje Pani inną twarz a tą drugą twarzą staje się Pani zasiadając we władzach PZM-otu w obecnej jeszcze kadencji kończącej się dopiero w przyszłym roku. Zepsuła Pani zabawę całej masie kibiców swoją decyzją o wycofaniu a teraz chce im wmówić że to co im pozostało,naturalnie dalej pod Pani przywództwem,będzie czymś lepszym od tego czego ich pozbawiła.Gratuluję poczucia humoru.To tak jakby młodemu żonkosiowi ktoś zaproponował kandydatki na żonę gdzie jedna ma lat dwadzieścia a druga 55!!! Według Pani ta druga jest lepsza bo sprawdzona,doświadczona i to ona wie lepiej co dobre a co złe. Na miejscu nawet tych najbardziej zagorzałych i zatwardziałych kibiców najbliższy sezon bym sobie odpuścił całkowicie i nie pozwolił sobą manipulować. Tak manipulować bo to właśnie Pani z nimi robi.Strajkował bym tak długu aż Pani z żużla odejdzie.Ale odejdzie dosłownie tak jak Karkosik na którego gdy było to Pani wygodne się powoływała. Daleko jeszcze Pani do niego. W mojej,zaznaczam mojej prywatnej ocenie,wyżej zapisane cytaty,dyskwalifikują Panią skoro nie widzi Pani różnicy pomiędzy ligami.Skoro dla Pani w EE tylko 3 drużyny walczą o medale a reszta o przetrwanie.Jak świat światem to od zawsze były trzy medale choć ktoś już kiedyś starał się wprowadzać zmiany na medale pozłacane,posrebrzane etc. Wyszło z tego to samo co z Pani pomysłu czy protestu. Trzeba było poczekać na mrozy i odmrozić sobie uszy a nie pozbawiać tysięcy kibiców emocji. Już słyszę chichot pozostałych prezesów po przeczytaniu tego "wywiadu" i przestaję się dziwić że wielu z kibiców z innych ośrodków,odbiera klub z miasta na Podkarpaciu jako typowy folklor. Mam dla Pani pomysł do przeforsowania na Zarządzie. Do Ekstraligi awans uzyska drużyna która ...dwa razy wygra NPLŻ!!! Raz ligę już Pani wygrała a więc ...wszystkie ręce na pokład. PS Taki Skrzydlewski w Łodzi po przeczytaniu "wywiadu" kulał się pewnie ze śmiechu a w Grudziądzu gdy przeczytali że niby pojadą ale tak naprawdę to ...przegrali,ze śmiechu pękają do teraz. Jak to można się pomylić.
      • Prorok Zgłoś komentarz
       Posłuchaj babo,grabarzu rzeszowskiego żużla.Znów kolejny raz oszukałaś kibiców.Kibiców którym mówiłaś że walczymy o awans a oni przychodzili i kupiwali bilety za ciężko
       Czytaj całość
       zapracowane pieniądze.Przed meczem z Orłem Łódź też mówiłaś że to mecz o awans.Gdybyś od razu jak pan Karkosik zapowiedziała odejście od sponsoringu nikt nie miałby pretensji.Wyrolowałaś kolejny raz kibiców tylko po,to aby przyszli i kupili bilety.I mam nadzieję że moderator tego wpisu nie skasuje bo biore odpowiedzialność na siebie za to,co piszę.TA KOBIETA TO OSZUSTKA.OSZUKAŁA KIBICÓW W TAK PERFIDNY SPOSÓB ŻE SZKODA GADAĆ.I do tej kobiety mam tylko jedno zdanie:WYP.......J BABO RAZ NA ZAWSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
       • dziadek motorower Zgłoś komentarz
        Cześć!... Tylko - Hariss!!! Stawiam na Harrisa! :D Pozdrawiam
        • GIEKAEMOWIEC31 Zgłoś komentarz
         Skandal w wykonaniu pani Marty! Stwierdzenie " A w Ekstralidze gdzieś się awansuje? Ktoś jest pierwszy, drugi i trzeci. I tyle. Moim zdaniem, jeśli Nice PLŻ będzie reprezentować taki
         Czytaj całość
         poziom, jaki już powoli widać w tej chwili, będą to ciekawe rozgrywki", świadczy o kompletnym braku profesjonalizmu z jej strony. W Ekstralidze walczy się o medale, ewentualnie o utrzymanie. Nikt nie jedzie o nic, chyba że Stal Rzeszów. Z takim podejściem lepiej dać sobie spokój z żużlem!!!
         • Peritus Zgłoś komentarz
          Marta Półtorak: To nawet nie jest kwestia spraw finansowych No cóż.... to teraz przesadziła... Im dłużej obserwuje to co wyprawia ta pani, pan RK, czy pan z łodzi (choć ten ostatni
          Czytaj całość
          jeszcze nie pokazał na co go stać) to zaczynam się zastanawiać czy PZM nie ma jednak racji pozbywając się w taki czy inny sposób tego typu ludzi z żużla. Co z tego że Ci państwo przynoszą wielkie miliony do tego sportu skoro później zachowują się tak jak w finale w ZG czy teraz ta pani. Oni i ich miliony przychodzą i odchodzą a Kluby są nasze i przedewszystkim dla nas. Osobiście wole zespół słabszy ale ambitny, dlatego nie bardzo cieszę się z pozostania Holdera w naszym klubie (obym się mylił... z chęcią to odszczekam na koniec przyszłego sezonu ;) Poza tym to właśnie przez ich pieniądze i podejście do sportu mamy kryzys jak mamy w EE.
          • Luke Antonio Zgłoś komentarz
           Ponoć prezes chce jechać w elipie i szuka sponsorów a Marta wróci łaskawie jak będzie PLŻ. Zgrabnie to ułożyli. Na koniec prezes powie, że nie udało się pozyskać sponsorów, ale
           Czytaj całość
           przecież jest Marta, to jedziemy w PLŻ!
           • tomas68 Zgłoś komentarz
            No proszę to się porobiło aby do takiej desperacji doprowadzić klub.
            • TSUNAMI GKM Zgłoś komentarz
             A ja bym za ta zagrywke obrazonej za sprawe okonia odprawil rzeszow do 2 ligi i tyle.nie przyznanie licencji na starty w ee powinno byc jednoznaczne z degradacja do najnizszej klasy rozgrywek
             Czytaj całość
             jak w przypadku gdanska i czewy.przeciez kazdy kumaty wie ze to jest tylko i wylacznie odwet obrazonej marty na gksz i pzm.pozdrawiam
             • karol3414 Zgłoś komentarz
              [quote]W mojej ocenie, jeśli ma się przystąpić do rozgrywek, to trzeba zakładać cele sportowe, które dla danej ligi są możliwe do zrealizowania. W Nice PLŻ jest to awans i trzeba
              Czytaj całość
              będzie stworzyć takie warunki, żeby drużyna mogła o ten awans walczyć. Sądzę, że pod względem sportowym zbudujemy zespół, który będzie miał możliwość walki o najwyższe cele.[/quote] Po co mają walczyć znowu o awans skoro po jego wywalczeniu zdecydowali, że nie skorzystają?
              Zobacz więcej komentarzy (284)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×