KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Półtora okrążenia (14): Powrót do żużla? Nigdy nie należy mówić nigdy

Marta Półtorak nie wyklucza, że jej firma wróci w przyszłości do sponsorowania sportu żużlowego. - Nigdy nie należy mówić nigdy - pisze w swoim felietonie była prezes PGE Marmy Rzeszów.

 Redakcja
Redakcja

Powrót do żużla? Nigdy nie należy mówić nigdy

W moim życiu bez wątpienia zakończył się pewien etap. Na sport żużlowy zawsze spoglądałam trochę inaczej, ale to normalne, kiedy nie jest się tylko kibicem i trzeba dźwigać na swoich barkach pewne zobowiązania. Cieszę się, że sporo rzeczy udało się zrobić. Przede wszystkim klub ugruntował swoją pozycję. To był ciekawy okres. Nie odczuwam teraz żalu. Traktuję to jako ważne i cenne doświadczenie.
Pozostał za to na pewno niedosyt. Wiadomo, że w Ekstralidze walczy się o medale i tego zabrakło. Były za to sukcesy w innych imprezach i to bez wątpienia jest także bardzo cenne. Trochę się tego uzbierało, ale tego najważniejszego sukcesu niestety zabrakło.

Wiele razy byłam pytana, czy nie byłoby lepiej, gdybym sponsorowała inną dyscyplinę niż żużel ze względu na dużą liczbę negatywnych wydarzeń i zjawisk, o których sama często mówiłam. Skandale mają miejsce i to nie tylko w sporcie, ale także w biznesie. Nie należy jednak zakładać, że coś jest złe, jeśli nie robi się tego w stu procentach dobrze.

Wyznaję zasadę, że każdy, kto zajmuje się czymś na poważnie, ma prawo popełniać błędy. Dobrze jest jednak, kiedy się na tych błędach uczymy i potrafimy je eliminować. Nie sądzę, że w innej dyscyplinie byłoby lepiej. Pewnie byłyby także gorsze okresy, bo to zupełnie normalna sytuacja. Ludzie, którzy zajmują się biznesem, sportem czy inną dziedziną, muszą jednak wyciągać wnioski.

Nigdy nie mówiłam, że cały żużel jest zły i zepsuty. To piękna dyscyplina, która ma wielu wspaniałych i wiernych kibiców. Jasne, że było wiele negatywnych wydarzeń, ale nie należy tego od razu przekładać na całą dyscyplinę. Nie miałam jednak zamiaru milczeć, kiedy obserwowałam niepokojące zjawiska. Uważam, że o nich należy mówić.

Z żużla odeszło ostatnio wiele osób - Roman Karkosik czy Józef Dworakowski. Czy to poważny problem? Powiem szczerze, że ja zawsze miałam szczególne podejście do sponsorów. Wychodziłam z założenia, że należy szanować każdego, niezależnie od tego, ile ta osoba wkłada w ten sport własnych pieniędzy. Odnoszę wrażenie, że w polskim żużlu dzieje się coś złego. Nie bierze się pod uwagę zdania tych, którzy utrzymują dyscyplinę. Daleko z takim podejściem nie zajdziemy. Proszę pamiętać, że konkurencja dla żużla jest duża. Jest wiele dyscyplin, które dojrzały do tego, że należy szanować sponsorów, bo bez nich ich po prostu nie będzie.

Moja firma wspiera zresztą inne dyscypliny. Wspieramy judo. Mamy bardzo młodego mistrza Polski. Sponsorujemy także Rafała Wilka, dwukrotnego złotego medalistę w handbike'u. Pewnie nie wycofamy się ze sportu. A co do żużla... nie wiem, czy wrócę, ale nigdy nie należy mówić nigdy. Przyszedł jednak czas, że na pewne rzeczy należy spojrzeć z dystansem. Być może w tej dyscyplinie coś się zmieni. Niczego nie można wykluczać. Tak jak napisałam wyżej, to jest piękna dyscyplina. To niemal nasz sport narodowy. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Teraz jednak kończę pewien etap.

Marta Półtorak

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (233)
 • ARIADO Zgłoś komentarz
  Szanowny kolego - musisz przeczytać post z większą uwagą - wręcz przeciwnie - kibicem żużla byłem na długo przed wejściem w sponsoring Pani Marty - sięgając w stecz do czasów
  Czytaj całość
  wspaniałej drużyny Stal Westa, Van Pur Rzeszów, KKER. Gdy Pani Marta wchodziła w sponsoring drużyny zuzlowej w Rzeszowie kibicowałem nie tylko przy ul. Hetmańskie a również jeździłem z najaktywniejsza grupa kibiców na mecze ligowe, GP i inne turnieje ( przy okazji pozdrawiam całą ekipke ), do czasu ... kiedy wartości kibiców dla Pani M.P. przestały mieć JAKIEKOLWIEK znaczenie i zeszły na poziom "śmieciowy" - wtedy dopiero powiedziałem PASS - zreszta jak wielu innych kibiców. Sam odpowiadasz sobie na pytanie jak powinno być a jak jest: Marta Martą a klub klubem - rozumie jej fundusze które były inwestowane - ale ja chodziłem właśnie z zamiłowania do żużla i drużyny STAL RZESZÓW anie na prywatny folwark nie liczący sie z kibicami drużyny. Pani Marta zapomniała, że żuzel to też kibice. Teraz wszystko wraca do normy i można iść z radością na meczyk czy to w Extraklasie, w I lidze czy w II lidze - znam osobiście Andrzeja i wiem jakie jest jego podejscie do speedwaya, zarzadzania i kibiców - dla tego z radościa wybiore sie na nie jeden mecz w nadchodzacym sezonie drużyny w której można przeczytać nawet nazwę PGE STAL RZESZÓW :) możesz tego nadal nie rozumieć i masz do tego prawo. Ja patrze na to z mojej perspektywy i to co postanowiłem dotrzymałem :) Pozdrawiam kibiców Speedwaya z całej Polski :)
  • ARIADO Zgłoś komentarz
   Od przyszłego sezonu można z radością iść na meczyk :) postanowienia dotrzymałem :) od kiedy wartość kibiców była dla Pani M.P. bez znaczenia na "śmieciowym" poziomie powiedziałem
   Czytaj całość
   PASS :) Andrzej to człowiek, który poradzi sobie wyśmienicie poukładać żużel w Rzeszowie bez najmniejszego wsparcia Pani M.P. - nie ważne czy w Extraklasie, I lidze czy nawet w II Lidze STAL RZESZÓW miała by rywalizować - będzie działał rozsądnie, z pomysłem ale rownież umiejętnie będzie liczył siły na zamiary, a kibice będą odgrywać dla jego osoby pierwszoplanowe znaczenie - wie co oznaczają wartości kibica bo sam na nie jednym wyjezdzie był i wspólnie z pozostałymi osobami kibicował :) PZDR Andrzeju i pokaz Pani M.P. ze żużel w Rzeszowie bez Niej był - jest - będzie, a zostawiać klub w takim momencie ( z całym szacunkiem za wcześniejszy wkład finansowy w drużyne i za nic więcej ) to jak rzucać kłody pod nogi sekcji, zawodnikom i kibicom. W innych klubach sponsor tytularny potrafił uszanować wszystkie wartości ( czyt. R.Karkosik ) i ogłosił decyzje z dużym wyprzedzeniem aby odpowiednio przygotować sie do kolejnego sezonu - Tam szanują klub i kibiców. P.S. Mam nadzieje ze to ostatni artykuł 1,5 okrążenia - uffff.
   • x11x Zgłoś komentarz
    Tak sie to zazwyczaj konczy jak sie wymazuje historie klubu. Pani Marta powinna zrozumiec jedno. Stal to zuzel a nie Marma. Stal to kibice i historia.
    • RZESZA RULEZ Zgłoś komentarz
     Pani Marta ma 100% racji w PL nie traktuje się sponsora, biznesmena z szacunkiem, że wykłada swoją własną kasę na rzecz która nie jest dochodowa i nie przynosi zysku jako takiego.
     Czytaj całość
     Podobna sytuacja w Legii. Taka nasza mentalność, nic nie zrobiliśmy, nic nie daliśmy, ale wiemy wszystko najlepiej :D Minął wg mnie najlepszy okres jeśli chodzi o stabilność klubu. Zobaczymy co dalej, mam tylko nadzieję, że po sezonie będzie co zbierać. Trzymam kciuki za Prezesa Łabudzkiego, oby nie odbiła nam się czkawką ta elipa.
     • LEEDS UNITED Zgłoś komentarz
      Kobieto i tak cie nikt nie lubi zamknijjjj ta galerianke i wynocha z RZE f...OFFF
      • teknokiller Zgłoś komentarz
       Witam! Tak to bywa coś droga pani trzeba rzec jak się nie ma żurawi w portfelu.Mocna 1 LIGA lub słaba ekstralipa.Tu flota potrzebna i tam.No nic dziękujemy i zapraszamy ponownie. PANI
       Czytaj całość
       MARTA
       • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
        Jeżeli się sponsoruje jakąś dyscyplinę sportu to należy to robić z przekonaniem i dążyć aby to było na najwyższym poziomie,Jeżeli stwierdza się nie dociągnięcia i wychodzi się z
        Czytaj całość
        sponsoringu , należy w do tej samej wody nie wchodzić,taka to jest zasada,
        • FanSportDamian Zgłoś komentarz
         • Plastnewman Zgłoś komentarz
          Ale nikt na ciebie nie czeka Marto! Nie wracaj... zostaw ten piękny sport w spokoju. On bez Ciebie da sobie radę... podobnie jak bez Karkosików, Komarnickich, itp...
          • krecik start Zgłoś komentarz
           pewnie nie raz jeszcze przeczytam o jej powrocie i odejściu
           • k 53 GKM Zgłoś komentarz
            Witam.Dla Mnie to szok.Alez plujecie na ta kobiete.10 lat utrzymywala Wasz zuzel.A dzisiaj,,,wypie,,,,,,,j ,od kibicow.To tak jak My bysmy ,,podziekowali Zbychowi ,Cichemu,Grzegorzowi,za te 12
            Czytaj całość
            lat dla GKM-u.Nigdy.Dostali by kwiaty i ,,,ludzkie ,dziekujemy,,,,Pozdro.GKM/Torun.
            • uwertura Zgłoś komentarz
             Przyznaj kobieto, że Podkulski wyczyścił Cię z kasy {siadł na Millenium} a nie zgrywaj zawiedzioną bo jak widać nawet na ukochanego Golloba Cię nie stać!
             • Bronek Zgłoś komentarz
              Kobitko. Daj se spokój. Nie wracaj do żużla. Cała żużlowa Polska się ucieszy.
              Zobacz więcej komentarzy (85)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×