KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Spór o stadion w Pile trwa w najlepsze

Działacze Victorii Piła nie zamierzają płacić 300 tys. zł rocznie za dzierżawę stadionu w Pile i szczegółowo odpowiadają na informację prasową Urzędu Miasta.
Robert Szłapak
Robert Szłapak

W poniedziałek Urząd Miasta Piły opublikował informację prasową, w której stwierdził m.in, że koszt utrzymania stadionu żużlowego to 700 tys. zł rocznie, a sam klub niewystarczająco o tym informował. Kibice błyskawicznie "wypunktowali" wiele informacji zawartych w tekście, a sprawa wynajmu stadionu stała się w całej Pile tematem numer jeden, o którym mówią i piszą wszystkie media.

Do informacji prasowej Urzędu Miasta i MOSiR-u odniósł się także Klub Żużlowy Victoria Piła i wydał swoje oświadczenie.

Informacja prasowa KŻ Victoria Piła z dnia 10.12.2014 w sprawie dzierżawy stadionu żużlowego.

Odnosząc się do informacji prasowej przekazanej mediom przez Urząd Miasta w Pile zarząd KŻ Victoria Piła pragnie wyjaśnić co następuje.

KŻ Victoria Piła współpracując z miastem Piła w dziedzinie promocji działa w oparciu o zamówienie publiczne "Promocja miasta w roku 2014 w ramach prowadzonej działalności sportowej w dyscyplinie żużel.", które szczegółowo określa sposób promocji miasta przez wykonawcę, jakim w tym przypadku jest KŻ Victoria Piła.

Informujemy, że naszej strony wykonaliśmy wszystkie punkty wspomnianej umowy i dołożyliśmy wszelkich starań aby promować miasto Piła zgodnie z opisanymi w umowie punktami. Z własnej inicjatywy oraz chęci promocji miasta Piła i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile jako jednych z większych sponsorów klubu, wykonaliśmy również usługi promocyjne znacznie wykraczające poza zakres umowy. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że informowanie o wielkości środków publicznych przekazanych na rzecz żużla nie jest częścią wspomnianej umowy. Jak rozumiemy wymagało się od nas informowania o kosztach utrzymania obiektu przy ulicy Bydgoskiej, który dzierżawiliśmy. Klub nie jest jednak w stanie przekazać informacji, których nie posiada. Kwota utrzymania stadionu nie jest i nie była nam przekazana. Nie jesteśmy również jedynym klubem i instytucją, który korzysta z obiektu przy ulicy Bydgoskiej.

W swoim komunikacie Urząd Miasta odnosi się również do kosztów utrzymania infrastruktury stadionu, remontów oraz poczynionych inwestycji. W roku 2014 niejednokrotnie KŻ Victoria Piła interweniował u dyrektora MOSiR i samego prezydenta miasta w sprawach infrastruktury stadionu. Ławki na stadionie są w opłakanym stanie, o czym wielokrotnie informowali nas rozżaleni kibice. Uszkodzone ogrodzenie stadionu pozwalało na przedostanie się na teren obiektu podczas imprez organizowanych przez klub, co przyczyniało się do zmniejszonych wpływów z biletów. Trybuny, w tym sektor VIP, przed każdymi zawodami był sprzątany i czyszczony własnymi środkami klubu i dzięki uprzejmości firm z klubem współpracujących, gdyż stan trybun i ich czystość nie pozwalał na przyjęcie kibiców i gości. Po zawodach również w naszej gestii było uporządkowanie obiektu, który dzierżawiliśmy. Własnymi środkami dbaliśmy o przygotowanie toru do zawodów i treningów.

W roku 2014 zburzony został budynek przy ulicy Kossaka, gdzie znajdowało się biuro klubu. Pomieszczenia biurowe zgodnie z umową były częścią jaką wynajmował klub. Po rozbiórce budynku przy ulicy Kossaka otrzymaliśmy pomieszczenia na zapleczu parkingu żużlowego, których stan był tragiczny. Wkładając własne środki i dzięki pomocy sponsorów udało nam się odgrzybić ściany i doprowadzić pomieszczenia do stanu, który umożliwiał ustawienie mebli i funkcjonowanie biura zawodów. Pomieszczenia klubowe, które posiadamy, a które zostały nam przekazane po wstępnych pracach adaptacyjnych, zdecydowanie nie są wizytówką klubu i w najmniejszym stopniu nie promują miasta, które dzierżawi nam wspomniane pomieszczenia.

Pragniemy również podkreślić, że żużel to w Pile tradycja. To Piła, która w roku 1999 szczyciła się tytułem Drużynowego Mistrza Polski na żużlu, wychowała wicemistrza świata Jarosława Hampela. Zarząd oraz działacze nie prowadzą klubu dla siebie. Robimy to społecznie z pasji i zamiłowania do tego sportu, które razem z nami podzielają tysiące pilan. To żużel, nasz klub i jego wierni kibice, którzy stanowią największą publiczność sportową w regionie, są sportową wizytówką tego miasta.

Zarząd KŻ Victoria Piła dokłada również wszelkich starań, w celu pozyskiwania sponsorów, których środki pozwolą na funkcjonowanie klubu i sportową rywalizację na przyzwoitym poziomie. Zapewniamy, że środki publiczne, które otrzymujemy (190 tyś zł z tytułu promocji miasta i 20 tyś zł z tytułu prowadzenia szkółki żużlowej dla dzieci i młodzieży) są przez nas wykorzystywane w najlepszy możliwy sposób. Wypełniając warunki umowy oraz dzięki naszym inicjatywom promujemy przez sport żużlowy Piłę zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Promocja miasta w roku 2014 przez KŻ Victoria Piła:

- baner „Piła aktywne miasto” - banda przeciwległa prosta, banda prosta startowa, koziołek płyta boiska,
- baner „Piła przyjazna po horyzont” - banda przeciwległa prosta, koziołek płyta boiska
- koziołek reklamowy z logotypem MOSiR - płyta boiska
- logotyp Piła 500 na kombinezonach zawodników / plastronie, logotyp na koszulach wizytowych (trener, manager, zarząd, działacze), logotyp na koszulkach sportowych typu polo (trener, manager, zarząd, działacze)
- logotyp MOSiR na kombinezonach zawodników / plastronie
- logotyp Piła 500 na plakatach informujących o meczach i wydarzeniach
- logotyp Piła 500 na biletach
- logotyp Piła 500 1/2 strony A5 w programie zawodów,Miasto Piła - sponsor biegu
- logotyp Piła 500 na programie zawodów
- logotyp MOSiR na plakatach informujących o meczach i wydarzeniach
- logotyp MOSiR na biletach
- logotyp MOSiR w programie zawodów
- MOSiR - sponsor biegu
- Piła 500 - stała ekspozycja logotypu na stronie internetowej z linkiem do strony miasta
- MOSiR - ekspozycja logotypu na stronie internetowej w części sponsorzy
- ekspozycja logotypów Piła 500, MOSiR podczas przedsezonowej prezentacji drużyny
- spoty dźwiękowe miasta podczas zawodów
- wyjazd samochodu z logotypem MOSiR do prezentacji zawodników
- Impreza - Piła na plastronie

Zarząd KŻ Victoria Piła 

Kto ma rację w sporze o stadion żużlowy w Pile?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (51)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Przydalaby sie galeria foto ze stadionu aby ocenic "dbanie" ze strony miasta o stadion.
  • FIS-64 Zgłoś komentarz
   Trzymam kciuki by UM sie opamiętał i nie zabijał żużla w Pile...
   • Joshekul Zgłoś komentarz
    Pragniemy również podkreślić, że żużel to w Pile tradycja. To Piła, która w roku 1999 szczyciła się tytułem Drużynowego Mistrza Polski na żużlu, [b]wychowała vicemistrza świata
    Czytaj całość
    j Hampela.[b] dobry argument , hahahha
    • Katarzyna Kozlik Zgłoś komentarz
     trzymam kciuki za klub w Pile nie dajcie się tym darmozjadom z UM co tylko stołki grzeją !!! och jak było fajnie na turniejach gwiazdkowych pozdrowienia z Rybnika
     • biniu Zgłoś komentarz
      Powodzenia pilanie w walce z ratuszem!Mam nadzieje ze się wam uda!Nikt przecież nie chce żeby jakikolwiek ośrodek żużlowy przestał istnieć.
      • krynston Zgłoś komentarz
       A z drugiej strony (żartobliwie) to nie dziwię się, że koszty tak wysokie- konserwator zabytków swoje weźmie. Do tego restauracja zabytkowych belek drewnianych w ławkach, malowanie farbą
       Czytaj całość
       tak aby oddać ich starość. Niestety ale skanseny są drogie w utrzymaniu.
       • mirek01 Zgłoś komentarz
        https://www.facebook.com/Bydgoska76/photos/a.832591396767899.1073741831.272365609457150/1001799123180458/?type=1&theater
        • ciboski Zgłoś komentarz
         Ciekawe co glowskiego sklonilo do spotkania z ultrasami rozglos w mediach zapchana skrzynka mailowa um pogloski o referendum czy moze kilka maili do pani kopacz ultrasi pamientajcie tylko ze co
         Czytaj całość
         wam jutro obieca najlepiej miec na pismie bo za tydzien powie ze nic takiego nie mowil powodzenia
         • majestic Zgłoś komentarz
          Piła biedne miasteczko to i kasy z klubu próbują więcej wyciągnąć.Proste
          • MATT30 Zgłoś komentarz
           Trzeba dalej działać,minął ledwie jeden dzień od kiedy kibice dowiedzieli się o tej sprawie i już jest numerem jeden w całej Pile,w gazetach w rejonie,na portalach,rośnie grupa UPP'09.
           Czytaj całość
           KIBICE SIĘ ZJEDNOCZYLI!!!
           • ArturO Zgłoś komentarz
            Myśle, że jednak UM i MOSIR się zesraja ze strachu i odpuszczą tak banalną kwote za dzierżawę
            • bartollo Zgłoś komentarz
             W Ostrowie jak robia problem zuzlowi to sie nie dziwie. Tam nie ma promocji miasta przez zuzel tylko kompromitacja. Pily szkoda. Widac, ze ktos z zarzadu podpadl. Takie sa skutki upolityczniania
             Czytaj całość
             klubow. Byc moze sami kibice beda musieli zawalczyc o ten stadion i zuzel. Trzymam kciuki i zycze powodzenia.
             • kibic122 Zgłoś komentarz
              Wczoraj pod oświadczeniem miasta ktoś wspomniał o możliwości odwołania prezydenta w drodze referendum i napisał, że można to zrobić najwcześniej 10 miesięcy po wyborach oraz że
              Czytaj całość
              trzeba zebrać do tego podpisy 10% mieszkańców miasta. To nieprawda, aby zrobić takowe referendum o odwołanie prezydenta potrzeba podpisów 10% uprawnionych do głosowania. Wniosek o przeprowadzenie takiego referendum złożyć musi grupa co najmniej 5 osób. Od chwili złożenia wniosku jest 60 dni na zebranie potrzebnych podpisów. A więc sporo, gdyby zabrała sie za to większa liczba kibiców to jest to spokojnie do zrobienia (w końcu 40% tych którzy poszli do wyborów głosowało przeciwko obecnemu prezydentowi). Ale że można to zrobić dopiero 10 m-cy po wyborach, zatem takie referendum kibice zorganizować mogą dopiero w przyszłym roku. Osobiście uważam, że jeżeli miasto i prezydent sie nie opamiętają w kwestii dzierżawy stadionu przez Victorie i jeśli klub nie wystartuje przez to w lidze to pilscy kibice powinni próbować takie referendum przeprowadzić. Wybory odbyły sie w listopadzie, więc takie referendum mogłoby sie odbyć na jesień przyszłego roku, w okolicach października. Czyli w sam raz kilka miesięcy przed terminem zgłaszania wniosków o licencje w GKSŻ. Gdyby udało sie odwołać prezydenta to za rok Victoria na przełomie jesieni i zimy 2015 mogłaby być może już ze wsparciem nowego prezydenta zgłosić wniosek o licencje i wystartować w lidze. Ale narazie jest czas na rozmowy i szukanie porozumienia i miejmy nadzieje, że kibice nie będą musieli organizować takiego referendum a prezydent zrozumie że to on jest dla mieszkańców a nie mieszkańcy dla niego i że miasto urealni czynsz za dzierżawe stadionu i będzie wspierać pilski żużel tak jak on na to zasługuje.
              Zobacz więcej komentarzy (11)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×