Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Oficjalnie: Grzegorz Dzikowski trenerem Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże

Grzegorz Dzikowski został trenerem Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże. Urodzony w Gdańsku szkoleniowiec już wcześniej pracował w swoim macierzystym klubie. Ostatnio wprowadził Ostrovię do Nice PLŻ.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

W latach 1978-1991 Grzegorz Dzikowski startował w barwach Wybrzeża Gdańsk. Najlepsze w jego wykonaniu były sezony 1984-1987, kiedy był czołowym zawodnikiem ligi i w czerwono-biało-niebieskich barwach zdobył srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Ponadto był reprezentantem Polski. Dla Wybrzeża zdobył 1556 punktów, dzięki czemu zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów gdańskiego klubu.


Pod koniec kariery zawodniczej został trenerem. Prowadził też Wybrzeże w latach 1995-97. W Gdańsku po raz ostatni pracował w latach 2002-2007. Następnie trenował takie kluby, jak ukraiński Szachtar Czerwonograd, z którym zdobył mistrzostwo Ukrainy. Następnie zajął się pracą we Włókniarzu Częstochowa, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski. Trenował też takie zespoły, jak KMŻ Lublin i MDM Komputery Dreier Ostrovię Ostrów Wlkp, z którą kilka miesięcy temu awansował do Nice PLŻ. - Zależy nam na tym, żeby gdański klub odzyskał przede wszystkim wiarygodność i zaufanie całego środowiska żużlowego w Gdańsku. Liczę, że tym razem Wybrzeże będzie mogło się skupić tylko i wyłącznie na wyniku sportowym - powiedział szkoleniowiec.

Poza prowadzeniem pierwszej drużyny, Dzikowski ma mieć główny wpływ na budowę zespołu na 2015 rok i wykorzystanie potencjału wśród najmłodszych adeptów żużla nad morzem. - Poza zawodnikami, którzy są mocno związani z Gdańskiem, pozyskamy takich żużlowców, którym damy możliwość rozwoju w naszym klubie. Chcemy też wykorzystać potencjał naszych miniżużlowców i rozwijać szkolenie na dużym torze - dodał Grzegorz Dzikowski.

Czy zatrudnienie Grzegorza Dzikowskiego to dobry ruch ze strony Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (31):
Zobacz więcej komentarzy (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×