Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Finał SEC 2015 w Ostrowie Wielkopolskim!

Finałowa runda Speedway European Championship w 2015 roku odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. Medale mistrzostw Europy rozdane zostaną na Stadionie Miejskim 19 września.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

19 września o godzinie 19:00 w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się czwarta, finałowa runda SEC 2015. O tym fakcie poinformowano w niedzielny wieczór podczas uroczystej prezentacji drużyny MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia na XXII Gwiazdce na Rynku. - To był ten prezent, który naszym wspaniałym kibicom przygotowaliśmy pod choinkę. To nagroda za to, że byli z nami nawet w drugiej lidze i zawsze przy okazji wielkich imprez, wypełniali po brzegi Stadion Miejski - powiedział Mirosław Wodniczak.


Prezes ŻKS Ostrovia nie kryje, że plany, by w Ostrowie zorganizować jeden z turniejów SEC pojawiły się już jakiś czas temu. - Wstępne rozmowy prowadzone były już w zeszłym roku w Togliatti. Dążyliśmy później do tego, by impreza ta trafiła do Ostrowa. Udało się w końcu dopiąć negocjacje i firma One Sport podjęła decyzję, że czwartą, finałową rundę SEC w 2015 roku zorganizuje właśnie w Ostrowie - dodał Wodniczak.

Za akurat tą lokalizacją coraz bardziej prestiżowych zawodów SEC przemawiała przede wszystkim świetna frekwencja na imprezach międzynarodowych lub towarzyskich z udziałem najlepszych żużlowców świata w Ostrowie. - Mecz Polska - Australia czy Polska - Rosja pokazał organizatorom innych imprez, że warto zrobić coś fajnego w Ostrowie, bo u nas stadion na takie zawody wypełnia się w komplecie. To były tylko mecze towarzyskie o pietruszkę, a cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców. Teraz w Ostrowie będzie walka o medale w SEC - dodał Wodniczak.

W 2014 roku medale w SEC rozdano w Częstochowie. W 2015 roku finałowa rywalizacja odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim W 2014 roku medale w SEC rozdano w Częstochowie. W 2015 roku finałowa rywalizacja odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim
Ostrów Wielkopolski w sezonach 2007 i 2014 był areną zmagań najlepszych juniorów świata. Zdaniem prezesa Wodniczaka, finał SEC w 2015 roku będzie największą imprezą żużlową w ponad 80-letniej historii tego sportu w Ostrowie. - Niczego nic nie ujmując, ale nawet imprezy za czasów Klubu Motorowego nie były tej rangi, co teraz SEC. Uważam, że finał mistrzostw Europy to największa z dotychczasowych imprez, której organizacji podjął się ostrowski klub. Robimy to wspólnie z firmą One Sport dla naszych wspaniałych kibiców - zakończył Wodniczak.

Przedsprzedaż biletów na finałowe zawody SEC 2015 ruszy najprawdopodobniej w lutym przyszłego roku. Zorganizowana ma zostać wówczas specjalna konferencja prasowa, w trakcie której zostaną przedstawione szczegóły imprezy.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy finałowa runda SEC 2015 przyciągnie na stadion w Ostrowie komplet publiczności?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (67):

Zobacz więcej komentarzy (54)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×