KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Victoria Piła negocjuje z kandydatem na krajowego lidera

Okres transferowy wchodzi w decydującą fazę. Do jego zakończenia zostały trzy tygodnie. Najmocniej nad wzmocnieniami pracują kluby Polskiej 2. Ligi Żużlowej.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Bliscy skompletowania składu są działacze Victorii Piła. Kontrakty z pilskim zespołem dość szybko podpisali Daniel King, Rene Bach, Rasmus Jensen, Patryk Dolny i Ben Barker. - Mamy czas do 31 stycznia, ale to nie oznacza, że nie rozmawiamy z żadnym zawodnikiem. Prowadziliśmy negocjacje z Danielem Pytelem, sprawy finansowe były dogadane, ale stanęliśmy na kwestii przygotowania i Daniel podpisał kontrakt w Krakowie. Rozmawialiśmy także z Ronniem Jamrożym i także to była kwestia przygotowania do sezonu. Wyznajmy zasadę, że od ponad 3 lat, że nie dajemy zawodnikom na przygotowanie. W II lidze pieniążki trzeba zarobić sobie na torze - powiedział Tomasz Soter w rozmowie z pilskisport.pl.
Pilanie chcą podpisać kontrakt także z Piotrem Świstem oraz prowadzą rozmowy z krajowym seniorem oraz młodzieżowcem. - Na tę chwilę, jeśli chodzi o zawodników krajowych, to w ciągu tygodnia zostanie parafowana umowa z naszym kapitanem Piotrem Świstem. Oprócz tego rozmawiamy z jednym zawodnikiem krajowym. Myślę, że rozmowy są bardzo bliskie. Jest to mocny polski senior. Jeśli uda się z tym zawodnikiem podpisać kontrakt, to będzie krajowy lider, z czołówki II ligi. Prowadzimy także negocjacje z trzema juniorami i myślę, że jednym z juniorem podpiszemy kontrakt w przeciągu tygodnia. Prowadzimy też negocjacje z dwoma zawodnikami zagranicznymi - przyznał prezes Victorii.

Soter poinformował także, że w ostatni dzień 2014 roku działacze pilskiego klubu otrzymali telefon od władz GKSŻ z zapytaniem o starty w Nice Polskiej Lidze Żużlowej, ale z powodu braku możliwości zbudowania odpowiedniego budżetu w tak krótkim czasie nie są zainteresowani startami w wyższej klasie rozgrywkowej.

Źródło: pilskisport.pl

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
pilskisport.pl
Komentarze (173)
Zobacz więcej komentarzy (43)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×