Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Intensywne przygotowania Włókniarza Częstochowa (wideo)

Pierwsze tygodnie nowego roku mijają zawodnikom częstochowskiego Włókniarza pod znakiem przygotowań kondycyjnych. Z kamerą na treningu Lwów była ekipa magazynu "W Jaskini Lwa"
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie kondycyjne zawodników Włókniarza jest Cyprian Tomza, który od tego roku rozpoczął współpracę z częstochowskim klubem. Oprócz żużlowców posiadających licencje, pod jego okiem trenują również adepci szkółki, w gronie tym są dwie dziewczyny. - Cypriana poznałem jeszcze na studiach. Od 10 lat jest on lekkoatletą i zajmuje się przygotowaniami ogólnorozwojowymi wielu zawodników z różnych dyscyplin sportowych. Jeśli za coś się bierze, to zawsze robi to na 100 procent i uważam, że bardzo dobrze przygotowuje nas do nowego sezonu - powiedział Borys Miturski.


Treningi Włókniarza odbywają się pięć razy w tygodniu. W poniedziałki i piątki żużlowcy mają zajęcia w hali sportowej, we wtorki i czwartki organizowane są treningi na siłowni, a w środy zawodnicy uczęszczają na stadion lekkoatletyczny, gdzie przez około półtorej godziny biegają. - Okres przygotowawczy w żużlu jest porównywalny do innych dyscyplin sportowych. W tym przypadku pracujemy jednak nad innymi partiami mięśni. Skupiamy się głównie nad siłą i koordynacją mięśni ramienia, przedramion i całej kończyny górnej, a także mięśni tułowia i pleców. Pracujemy także nad wagą, bo w tym elemencie widoczne są pewne braki - wyjaśnia odpowiedzialny za formę częstochowian, Cyprian Tomza. 

Ekipa magazynu "W Jaskini Lwa" odwiedziła żużlowców na jednym z treningów. O zajęciach opowiedzieli Miturski, Oskar Polis i Przemysław Portas. Dodajmy, że gościem następnego odcinka magazynu będzie były zawodnik Włókniarza, Robert Jucha.

Źródło: wjaskinilwa.pl

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
wjaskinilwa.pl
Komentarze (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×