KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Oldboys lepsi od Polonii na lodzie

Drużyna Oldboys Speedway Team nie dała szans żużlowcom Polonii Bydgoszcz w meczu ... hokeja na lodzie, jaki w niedzielę rozegrano na lodowisku w Myślęcinku.
Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski

Z inicjatywy AKŻ Old Boys Speedway Club Bydgoszcz doszło w niedzielę do niecodziennego meczu w ... hokeja na lodzie. Oldboys rzucili rękawicę, którą od razu podjęła drużyna żużlowców bydgoskiej Polonii. Co prawda spotkanie było nieco krótsze, niż w zawodowym hokeju, gdyż składało się z trzech tercji po 15 minut. Mniej restrykcyjne były również zasady, ale ambicji i woli walki na tafli nie zabrakło.


Początek spotkania pokazał, że zawodnicy obu ekip niezbyt pewnie czują się na lodowej tafli. Jedynie w poczynaniach nowego nabytku Polonii Andrieja Kudriaszowa oraz Szymona Błażejewicza z ekipy Oldboys widać było większe doświadczenie w zmaganiach hokejowych. To swoiste "badanie nawierzchni" musiało się wreszcie skończyć. Pierwsi uczynili to "starzy chłopcy". W siódmej minucie pierwszą bramkę zdobył Maciej Maciejewski, który dwie minuty później podwyższył prowadzenie Oldboys. W kolejnych dwóch minutach bramki strzelał Andriej Kudriaszow, dzięki czemu na przerwę po pierwszej tercji ekipy zjeżdżały przy stanie remisowym.

W drugiej tercji worek z bramkami się rozwiązał. Już w drugiej minucie kolejne prowadzenie dał Oldboys Szymon Błażejewicz. Ten sam zawodnik siedem minut później podwyższył wynik na 4:2. Kiedy w dziesiątej i jedenastej minucie drugiej części meczu do bramki Oldboys ponownie trafiał Andriej Kudriaszow wydawało się, że ta tercja będzie miała podobny przebieg do pierwszej. W trzynastej minucie postanowił zmienić to Szymon Błażejewicz, który zdobył trzecią swoją bramkę. Minutę później stan meczu po drugiej tercji na 6:4 ustalił Artur Nierebiński.

Trzecia tercja na początku przyniosła większą zaciętość w grze i niepotrzebne nerwy. Po raz pierwszy w tym meczu sędzia Kacper Ginter zdecydował się odesłać zawodników na jednominutowe kary. Jako pierwszy na ławkę kar trafił Maciej Maciejewski, a po nim spotkało to również Mateusza Jagłę i Mateusza Bartkowskiego. Widać było, że te nerwowe chwile zupełnie wybiły z rytmu młodych Polonistów, co bezlitośnie wykorzystali rywale. Jedną bramkę zdobył Łukasz Bernacki, a Maciej Maciejewski strzelając dwa gole ustalił wynik meczu na 9:4 dla Oldboys Speedway Team.

Na zakończenie meczu najlepsi strzelcy obu zespołów - Maciej Maciejewski i Andriej Kudriaszow (obaj po 4 bramki) - otrzymali okolicznościowe puchary. - To mój pierwszy puchar w barwach Polonii. Mam nadzieję, że okaże się dobrym prognostykiem na przyszłość - mówił tuż po meczu rosyjski żużlowiec, który dopiero od kilku dni przebywa w Polsce. Chwilę później organizatorzy zaprosili zawodników i kibiców na ciepły poczęstunek.

Oldboys Speedway Team - Polonia Bydgoszcz 9:4 (2:2, 4:2, 3:0)

Bramki dla Oldboys Speedway Team: Maciej Maciejewski 4 (7., 9., 40., 44.), Szymon Błażejewicz 3 (17., 24., 28.), Artur Nierebiński (29.), Łukasz Bernacki (41.)

Bramki dla Polonii Bydgoszcz: Andriej Kudriaszow 4 (10., 11., 25., 26.)

Składy zespołów:

Oldboys Speedway Team: Michał Bartoszak, Adam Skrzypnik, Mateusz Bartkowski, Szymon Błażejewicz, Krzysztof Urban, Łukasz Bernacki, Artur Nierebiński, Maciej Górny, Maciej Maciejewski

Polonia Bydgoszcz: Andriej Kudriaszow, Arkadiusz Andrzejewski, Patryk Sitarek, Patryk Rydlewski, Mikołaj Trępała, Tomasz Orwat, Damian Adamczak, Jakub Gabrych, Mateusz Jagła, Łukasz Stranc; trener Jacek Woźniak

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (21)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×