Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polonia Bydgoszcz z nowymi działaczami w I lub II lidze

Działacze Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego zadeklarowali w piątek na spotkaniu z prezydentem miasta chęć ratowania bankrutującej Polonii.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

Ponad godzinę dyskutowali w piątek o trudnej sytuacji w Polonii działacze Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego z prezydentem miasta Rafałem Bruskim. Miejscowych kibiców oczywiście najbardziej interesuje fakt, czy ich drużyna w nadchodzącym sezonie będzie w ogóle istniała. Na szczęście po zakończonych rozmowach prezes BTŻ Marek Bąkowski miał dla dziennikarzy bardzo dobre informacje.


Bąkowski zadeklarował, że jeszcze w piątek lub poniedziałek wyśle do PZM odpowiednie pismo w sprawie startów w ligowych rozgrywkach nowego podmiotu. - Zadeklarowaliśmy, że jeszcze w piątek lub najpóźniej w poniedziałek zgłosimy akces do rozgrywek I lub II ligi jako Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe. Mamy świadomość tego, że termin zgłaszania drużyn minął 9 grudnia 2014 roku, ale liczymy na dobrą wolę centrali. Chcemy jeździć przede wszystkim na zapleczu Ekstraligi. Miasto zadeklarowało kwotę w wysokości 1,5 miliona złotych wsparcia na ten sezon. To powinno nam wystarczyć, gdyż rozmawiamy jeszcze z poważnymi sponsorami. Skład zespołu nie powinien się zmienić - podkreślił Bąkowski w rozmowie ze SportoweFakty.pl. Jednak bez renegocjacji kontraktów się nie obejdzie. 

Chociaż prezydent Rafał Bruski nie chciał zająć stanowiska w sprawie przyszłości obecnych szefów ŻKS Polonia, to liczy już tylko na działaczy BTŻ. - Wszyscy jesteśmy zainteresowani tym, aby ta dyscyplina w Bydgoszczy nie zginęła. Działacze BTŻ są jedynymi, którzy zdecydowali się popchnąć ten wózek dalej i dlatego zaprosiłem ich na spotkanie. Uzyskałem deklarację o możliwości złożenia wniosku na starty w I lub II lidze - powiedział Bruski po zakończonym spotkaniu.

Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe jako nowy podmiot chce w Nice PLŻ lub ewentualnie w II lidze jeździć bez długów spółki. Miasto jednak gwarantuje spłatę zaciągniętego kredytu bankowego i dlatego suma dotacji została obniżona o pół miliona złotych. - Oczywiście Polski Związek Motorowy miał wcześniej negatywne zdanie na temat takich rozwiązań. Jednak teraz liczę, że po tym, co się wydarzyło w Gdańsku i Częstochowie i po tym, co może się wydarzyć w Bydgoszczy, to jednak ci ludzie zastanowią się, czy chcą, aby żużel w Polsce istniał nadal. BTŻ na chwilę obecną nie ma żadnych długów. Istnieje wariant pesymistyczny, że w przypadku upadku Polonii nikt nie otrzyma swoich środków z wyjątkiem zaciągniętego kredytu bankowego - zakończył Bruski.

Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe obecnie zajmuje się wyłącznie szkoleniem młodzieży na miejscowym minitorze, który znajduje się obok stadionu. W 2003 roku po upadku BKS Polonia właśnie to stowarzyszenie również zdecydowało się wyprowadzić klub na prostą. Być może do Polonii razem z nowymi szefami wróci znany działacz Bogdan Sawarski. Za jego kadencji bydgoszczanie zdobyli dwa ostatnie medale DMP w 2005 (srebrny) i 2006 roku (brązowy).

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (159):
 • Miś Pluszowy Zgłoś komentarz
  Podobno klub przygotowuje się do zwrotu kasy za karnety...czy ktoś jest w stanie to potwierdzić? Jeśli to prawda to chyba już pozamiatane... :(
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   w elidze podnieta ze sponsor tytularny a tymczasem w nizszych ligach burdel na calego, a te dwie nizsze ligi to powinny byc solidne fundamenty dla najwyzszej ligii ktora szczyci sie mianem
   Czytaj całość
   najsilniejszej na swiecie...szkoda ze w kraju ktory tak naprasqwde finasuje ten sport jest taka rozwalka...
   • lektorklett BKS Zgłoś komentarz
    http://m.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20150227%2FZUZEL91%2F150229373
    • ks vitold Zgłoś komentarz
     nowy stary śmietnik a do tego wszytko na łańcuchu władz miasta...
     • dziadek motorower Zgłoś komentarz
      3.na kogo stawiam???....to jest głównym tematem!
      • Netto Zgłoś komentarz
       To nie wygląda najlepiej dla przyszłości bydgoskiego żużla , oby nie skończyło się jak z hokejem ! Duże miasto a co za tym idzie wiele atutów i co ? Efekt wprost przeciwny do
       Czytaj całość
       możliwości dużego miasta , jakim niewątpliwie jest Bydgoszcz tyle że nieudolnie rządzonym . Wszystkie niepowodzenia lokalni politycy łatwo tłumaczą pazernością sąsiadów za miedzy. Kibicom Polonii i klubowi życzę jak najlepiej natomiast nieudacznikom z bydgoskiego ratusza życzę odejścia w niebyt polityczny .
       • dziadek motorower Zgłoś komentarz
        2.na kogo stawiam???....to jest głównym tematem!
        • bodzio 1 Zgłoś komentarz
         J.Deresiński wraca będzie kasa najlepszy szpec od finansu
         • dziadek motorower Zgłoś komentarz
          na kogo stawiam???....to jest głównym tematem!
          • smok Zgłoś komentarz
           Sawarski? A skąd taka informacja?
           • Gniliusz Zgłoś komentarz
            Polonia będzie Zawsze.Włókniarz nigdy nie zginie a Wybrzeże przeżyje !Walczmy o kluby w naszych miastach.Warto walczyc ,warto wierzyć.Pozdro z Rybnika
            • k 53 GKM Zgłoś komentarz
             Witam,,sympatyku,,Dlug ma,bo pozostana ,,jakies,,pieniadze,nie wiem jakie konkretnie dla BSI za Druzynowy Puchar,no i dla zawodnikow transza z kontraktu na 2015.No i jeszcze jakies
             Czytaj całość
             ,,drobne,,wobec innych podmiotow.Ale super ze Miasto wzielo na siebie kredyt.I po co tak jada po Miescie kibice Polonii/nie wszyscy/.A potem sie dziwia ze P.Prezydent sie wk,,,,a i robi cos w odwecie.Zgoda buduje,niezgoda rujnuje.Wypisz wymaluj do Bydzi jak ,,ulal,,.Pozdrawiam sasiadow.Powodzenia i na Stadion.GKM/Torun.
             • CKM_ Zgłoś komentarz
              Strasznie złośliwy i nienawistny człowiek ukrywający się pod nickiem tomas68 napisał taką oto mądrość (nie mogę tego umieścić w ramach odpowiedzi na jego post, bo jako tchórz
              Czytaj całość
              zablokował mnie): "Zresztą oni sami potrafili określić ten problem a do tego sami są skłonni się zdegradować do II ligi. Czyli mają zdrową oceną własnej sytuacji a nie jak śmieszny i obłudny klub z czewy - który to tyle lat bawił się na koszt innych naiwnych osób/podmiotów." Byłem bardzo ciekawy czy napisze coś na temat obecnej sytuacji i zamierzeń Polonii w odniesieniu do starań SCKM Włókniarz. Bydgoszczy życzę jak najlepiej, ale nie mogę nie odnieść się do wpisu tego gościa. Szczyt obłudy!
              Zobacz więcej komentarzy (146)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×