WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zabrali Ukrainie, oddadzą Rosji? Bałakowo chce organizować półfinał SEC

W aktualnej sytuacji politycznej, odebranie Ukrainie turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy, oraz przekazanie organizacji zawodów Rosjanom może zostać odebrane dwuznacznie.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Do turnieju Challenge IME zawodnicy będą kwalifikować się z trzech wpisanych do kalendarza FIM Europe turniejów eliminacyjnych. Pierwszy odbędzie się 1 maja na Węgrzech, drugi dwa tygodnie później we Francji. Trzeci turniej miał być organizowany w Równem, ale ze względu na niestabilną sytuację polityczną na Ukrainie i konflikt zbrojny w jej wschodniej części, został kilka dni temu odwołany. Do organizacji zawodow zgłosiła się Rosja.


W piątek Komisja Torowa Motocyklowej Federacji Rosji wysłała aplikację na przeprowadzenie zawodow na stadionie żużlowym w Bałakowie. Jak tłumaczy tę decyzję kierujący rosyjskim żużlem Andriej Sawin? - Przede wszystkim chcę podkreślić, że po odwołaniu zawodów na Ukrainie, sytuacja jest złożona zarówno dla FIM-Europe jak i dla nas. W Równem mieli eliminować się także nasi zawodnicy. W tak krótkim czasie trudno znaleźć innego organizatora, a eliminacje muszą zakończyć się do 23 maja - powiedział.

Rosjanie proponują przeprowadzić turniej równolegle z tym w węgierskim Debreczynie, czyli w pierwszym dniu maja. Mają też nadzieję, że wybór padnie na właśnie nich. - Nasze zgłoszenie nie będzie jedynym rozpatrywanym. Myślę, że szanse iż wybór padnie na Bałakowo są dostatecznie duże. Na naszą korzyść może przemawiać fakt, że wielu członków Komisji Torowej FIM-Europe zna nasz obiekt i pracowało na nim podczas międzynarodowych zawodów - wyjaśnił Sawin.

Nie wiemy jeszcze jakie inne ośrodki żużlowe będą brane pod uwagę jako organizatorzy kwalifikacji, jednak działacze z Piotrem Szymańskim na czele staną przed niełatwą decyzją. Nietrudno bowiem zauważyć, że w ostatnich czasach odebranie czegoś Ukrainie i oddanie Rosjanom może być oceniane dwuznacznie.

Uważasz, że Bałakowo to dobra kandydatura?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedway-press.ru

Komentarze (23):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • a_matkowski 0
  Ale jakie odebranie zawodów Ukrainie? Równe zrezygnowało z organizacji zawodów i tyle. Nie ma co doszukiwać się tutaj drugiego dna! Jeśli w tej sytuacji nie zgłosi się nikt inny poza Rosjanami, to nie ma co dyskutować, tylko przyznać im te zawody ...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Kpiarz-2 0
  Widze ze gore wziely emocje i sympatie polityczne,a my przeciez dyskutujemy o sporcie ....i tu bym oddzielil polityke od sportu.Jesli jest taka sytuacja ze zawody maja byc rozegrane w Rosji no to czemu nie ...przeciez ich zuzlowcy beda wystepowac w imprezach w SEC czy SPBC, lub GP ....
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Jacek GKM 0
  W przypadku eliminacji o miejscu nie decyduje One Sport tylko FIM-Europe
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (23)
Pokaż więcej komentarzy (23)
Pokaż więcej komentarzy (23)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×