Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Artur Mroczka podpisał ugodę z Wybrzeżem!

W środę o godzinie 16, Artur Mroczka podpisał ugodę ze Stowarzyszeniem GKŻ Wybrzeże. To ostatni polski zawodnik, który miał porozumieć się z władzami klubu starającego się o licencję w PLŻ 2.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Rozmowy zarządu  Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże z zawodnikami, którzy reprezentowali GKS Wybrzeże SA trwały od wielu miesięcy. Przez brak porozumień, wygasła licencja warunkowa i wydawało się, że gdańszczanie nie wystąpią w żadnej lidze. Ostatnie tygodnie były dla gdańszczan bardzo intensywne.


Gdańszczanie ostatecznie podpisali ugody z Dawidem Stachyrą, Robertem Miśkowiakiem i Stanisławem Chomskim. Jedynym Polakiem, który nie parafował stosownych dokumentów był Artur Mroczka. Rozmowy pomiędzy Wybrzeżem, a zawodnikiem były bardzo intensywne.

Tadeusz Zdunek liczył na to, że szybko podpisana zostanie ugoda z Mroczką. - Przykre jest to, że Artur Mroczka chce wykorzystać fakt, że jako jedyny nie podpisał ugody i jest tutaj języczkiem u wagi. Na pewno nic więcej z naszej strony nie ugra, bo skoro w ostatnich tygodniach rozmawialiśmy z całą trójką o takich samych warunkach, nie zmienimy ich w stosunku do jednego żużlowca dlatego, bo pozostał sam. Byłoby to nie fair względem Miśkowiaka i Stachyry - mówił 6 marca prezes Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże.

Sam zawodnik był jednak nieugięty. - Trzy złote medale, które zdobyłem w karierze nie są przypadkiem, świadczą one o moim talencie, który klub z Gdańska chce zniszczyć. W poniedziałek mamy zaplanowane spotkanie z gdańskimi działaczami i jeżeli podejdą do sprawy poważnie i dadzą mi szansę dalszego rozwoju, podpiszę ugodę - oświadczył Artur Mroczka.

Ostatecznie do spotkania pomiędzy dwoma stronami doszło we wtorek wieczorem. Wówczas obie strony doszły do porozumienia w kwestii wysokości kwoty oraz terminów spłaty, jednak nie doszło wówczas do ostatecznych podpisów. W środę przedstawiciele Wybrzeża Gdańsk udali się do Grudziądza i o godzinie 16, podpisali ostatecznie ugodę z Arturem Mroczką. Wydaje się, że klub znad morza jest już na ostatniej prostej przed otrzymaniem licencji na starty w PLŻ 2. Wszelkie decyzje powinny zostać podjęte jeszcze w tym tygodniu.

Czy Wybrzeżu uda się wystartować w PLŻ 2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (32):

Zobacz więcej komentarzy (19)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×