Sobota w Premier League: Komplety Cooka, Aspegrena i Mellgrena, powrót Barkera, niegościnny Harrison
W sobotę rozegrano dwa spotkania Pucharu Ligi Premier League, w których zwycięstwa odniosły zespoły Rakiet i Monarchów. Z kolei w Workington odbył się Testimonial Rusty'ego Harrisona.
W rozegranym na torze w Workington Testominalu Rusty'ego Harrisona zwyciężył sam jubilat, który w każdym z wyścigów mijał linię mety jako pierwszy. W finałowej gonitwie w pokonanym polu pozostawił on Jamesa Wrighta i Kyle'a Howartha.
Wyniki:
Puchar Ligi Premier League: Rye House Rockets - Plymouth Devils 66:24
Rye House Rocekts - 66
1. Edward Kennett - 10 (3,1,3,3)
2. Robin Aspegren - 13+2 (2*,3,3,2*,3)
3. Anders Mellgren - 13+2 (3,2*,3,3,2*)
4. Steve Boxall - 9+1 (1,3,2*,3)
5. Nikolaj Busk Jakobsen - 9+2 (3,3,1*,2*)
6. James Sarjeant (gość) - 6+2 (2*,0,2,2*)
7. Jan Graversen (gość) - 6 (3,1,1,1)
Plymouth Devils - 24
1. Ryan Fisher - 1 (0,0,u,1)
2. Jack Holder - 8 (1,1,2,3,1)
3. Zdenek Simota - 5+1 (2,1*,0,2,0)
4. Kyle Newman - 4 (0,2,1,1)
5. Morten Risager - 5 (2,2,1!,0)
6. Matt Williamson (gość) - 1 (1,0,0)
7. Ashley Morris - 0 (w,0,0,0,u)
Bieg po biegu:
1. Kennett, Aspgren, Holder, Fisher 5:1
2. Graversen, Sarjeant, Williamson, Morris (w) 5:1 (10:2)
3. Mellgren, Simota, Boxall, Newman 4:2 (14:4)
4. Jakobsen, Risager, Graversen, Morris 4:2 (18:6)
5. Boxall, Mellgren, Holder, Fisher 5:1 (23:7)
6. Aspgren, Risager, Kennett, Williamson 4:2 (27:9)
7. Jakobsen, Newman, Simota, Sarjeant 3:3 (30:12)
8. Aspgren, Holder, Graversen, Morris 4:2 (34:14)
9. Mellgren, Boxall, Risager(1!), Williamson 5:1 (39:15)
10. Kennett, Aspgren, Newman, Simota 5:1 (44:16)
11. Holder, Sarjeant, Jakobsen, Fisher (u) 3:3 (47:19)
12. Mellgren, Simota, Graversen, Morris 4:2 (51:21)
13. Kennett, Jakobsen, Fisher, Risager 5:1 (56:22)
14. Boxall, Sarjeant, Newman, Morris (u) 5:1 (61:23)
15. Aspgren, Mellgren, Holder, Simota 5:1 (66:24)
Puchar Ligi Premier League: Berwick Bandits - Edinburgh Monarchs 40:50
Berwick Bandits - 40
1. Ben Barker - 6+1 (1*,2,2,1)
2. Matic Voldrih - Z/Z
3. Kevin Doolan - 11+1 (3,2,1,1*,3,1)
4. Thomas Jorgensen - 7+1 (1,1*,2,3,0)
5. Claus Vissing - 8 (3,3,2,0)
6. Alexander Edberg - 8+1 (2,3,1,0,0,2*)
7. Luke Crang - 0 (0,0,0,0,d)
Edinburgh Monarchs - 50
1. Craig Cook - 15 (3,3,3,3,3)
2. Justin Sedgmen - 4 (0,0,3,1)
3. Kevin Woelbert - 9 (2,2,3,2)
4. Erik Riss - 0 (0,0,0)
5. Sam Masters - 12+2 (2,3,3,2*,2*)
6. Max Clegg - 3+2 (1*,1,0,1*)
7. Robert Branford - 7+2 (2,1*,2*,1,1)
Bieg po biegu:
1. Cook, Edberg, Barker, Sedgmen 3:3
2. Edberg, Branford, Clegg, Crang 3:3 (6:6)
3. Doolan, Woelbert, Jorgensen, Riss 4:2 (10:8)
4. Vissing, Masters, Branford, Crang 3:3 (13:11)
5. Cook, Doolan, Jorgensen, Sedgmen 3:3 (16:14)
6. Masters, Barker, Clegg, Crang 2:4 (18:18)
7. Vissing, Woelbert, Edberg, Riss 4:2 (22:20)
8. Sedgmen, Branford, Doolan, Edberg 1:5 (23:25)
9. Masters, Jorgensen, Doolan, Clegg 3:3 (26:28)
10. Woelbert, Barker, Branford, Edberg 2:4 (28:32)
11. Cook, Vissing, Sedgmen, Crang 2:4 (30:36)
12. Doolan, Woelbert, Clegg, Crang (d) 3:3 (33:39)
13. Cook, Masters, Barker, Vissing 1:5 (34:44)
14. Jorgensen, Edberg, Branford, Riss 5:1 (39:45)
15. Cook, Masters, Doolan, Jorgensen 1:5 (40:50)
Testimonial Rusty'ego Harrisona w Workington
Wyniki:
1. Rusty Harrison - 15 (3,3,3,3,3) + 1. miejsce w finale
2. James Wright - 9 (0,2,3,1,3) + 2. miejsce w finale
3. Kyle Howarth - 11 (1,2,3,3,2) + 3. miejsce w finale
4. Christian Henry - 10 (3,0,2,2,3) + defekt w finale
5. Kozza Smith - 9 (3,1,3,1,1)
6. Nick Morris - 9 (2,2,2,0,3)
7. Rory Schlein - 8 (1,3,0,3,1)
8. Aaron Summers - 8 (3,0,1,2,2)
9. Hugh Skidmore - 8 (2,1,2,2,1)
10. Kenneth Hansen - 7 (2,2,1,d,2)
11. Lasse Bjerre - 5 (0,3,2,0,u)
12. Ludvig Lindgren - 5 (1,1,0,3,0)
13. Nicki Barrett - 5 (1,3,0,1,0)
14. David Bellego - 4 (2,0,1,0,1)
15. Ricky Wells - 4 (0,1,1,2,d)
16. Dimitri Berge - 3 (u,0,d,1,2)
Bieg po biegu:
1. Henry, Morris, Schlein, Wright
2. Harrison, Skidmore, Lindgren, Bjerre
3. Smith, Hansen, Barrett, Wells
4. Summers, Bellego, Howarth, Berge (u)
5. Harrison, Wright, Wells, Bellego
6. Bjerre, Howarth, Smith, Henry
7. Barrett, Morris, Skidmore, Berge
8. Schlein, Hansen, Lindgren, Summers
9. Wright, Bjerre, Summers, Barrett
10. Harrison, Henry, Hansen, Berge (d)
11. Howarth, Morris, Wells, Lindgren
12. Smith, Skidmore, Bellego, Schlein
13. Howarth, Skidmore, Wright, Hansen (d)
14. Lindgren, Henry, Barrett, Bellego
15. Harrison, Summers, Smith, Morris
16. Schlein, Wells, Berge, Bjerre
17. Wright, Berge, Smith, Lindgren
18. Henry, Summers, Skidmore, Wells (d)
19. Morris, Hansen, Bellego, Bjerre (u)
20. Harrison, Howarth, Schlein, Barrett
Finał:
21. Harrison, Wright, Howarth, Henry (d)
KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>