KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Nie tylko żużel! Stadion Narodowy gwarantem niezapomnianych wrażeń

Już w sobotę żużel po raz pierwszy zagości na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obiekt wybudowany z myślą o Euro 2012 był już jednak świadkiem wielu imprez. Która z nich wzbudziła najwięcej emocji?
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

Na ten moment kibice żużla czekali od kilku miesięcy. Plany, które od paru lat miał Polski Związek Narodowy ziściły się i 18 kwietnia na Stadionie Narodowym rozegrane zostanie LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Będą to wyjątkowe zawody - jeszcze nigdy wcześniej turniej elitarnego cyklu nie gościł w Warszawie.


Na trybunach Stadionu Narodowego zasiąść ma blisko 60 tysięcy kibiców. Bilety na to wydarzenie rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki. Do stolicy przyjadą kibice ze wszystkich zakątków naszego kraju. Warto dodać, że będzie to rekordowa frekwencja w historii wszystkich zawodów cyklu Grand Prix. 

Turniej ten będzie pożegnaniem z elitą Tomasza Golloba. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji, już od godziny 12:00 otwarta będzie strefa kibica. Jedynym problemem jest nawierzchnia toru. Z tego powodu odwołano piątkowy trening, a w nocy ekipy techniczne pod dowództwem Ole Olsena ponownie przygotowywały tor.

Warszawa dołączyła do miast-organizatorów turniejów z cyklu Grand Prix. Narodowy jest kolejnym wielkim stadionem, na którym rozegrana zostanie jedna z rund zmagań o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata. Tym samym warszawski obiekt dołączył do Millennium Stadium w Cardiff, Friends Areny w Sztokholmie, Stadionu Parken w Kopenhadze, Ullevi w Goeteborgu, Veltins Areny w Gelsenkirchen, Stadionu Olimpijskiego w Sztokholmie, Telstra Stadium w Sydney czy Etihad Stadium w Melbourne, gdzie zakończona zostanie tegoroczna rywalizacja o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Czy zawody żużlowe powinny być rozgrywane na Stadionie Narodowym w Warszawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (8)