Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

W piątek trening punktowany w Gdańsku

W piątek o godzinie 16:00 rozegrany zostanie w Gdańsku trening punktowany. Zostanie on rozegrany według trzynastobiegowej tabeli punktowej.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Tym razem zdecydowano się w Gdańsku na turniej indywidualny, w którym każdy z zawodników wyjedzie na tor czterokrotnie. Do Polski wrócił już Renat Gafurow, który pojedzie w piątek. Zabraknie natomiast Magnusa Zetterstroema i Eduarda Krcmara. - W środę mieliśmy trening. W piątek odjedziemy turniej indywidualny i uważam, że jest to wystarczająca dawka jak na jeden tydzień. Te zawody to będzie dobre przetarcie. W kolejnym tygodniu również mamy zaplanowane dwa treningi. Być może uda się też odjechać turniej towarzyski, gdy znajdziemy sparingpartnera - powiedział Grzegorz Dzikowski, trener Wybrzeża.


- Na początku przyszłego tygodnia do Gdańska przyjedzie Magnus Zetterstroem, który obecnie jeździ w sparingach w Szwecji i pogoda mu dopisuje. Eduard Krcmar ma w planach jazdę w mistrzostwach Czech. Obaj są w pełni zabezpieczeni, jeśli chodzi o politykę startową. My się skupimy na tych, którzy są na miejscu - dodał Dzikowski.

Do Gdańska po raz pierwszy w barwach innego klubu przyjedzie na zawody wychowanek Wybrzeża - Krystian Pieszczek, który jest zawodnikiem SPAR Falubazu Zielona Góra. Kibicom znad morza pokaże się też Rene Deddens - Niemiec, który ma podpisaną umowę z czerwono-biało-niebieskimi. Ponadto wystąpią wszyscy wychowankowie Wybrzeża oraz Andriej Kudriaszow, Emil Pulczyński i Dawid Krzyżanowski. Rezerwowym będzie Marcin Wawrzyniak.

Obsada turnieju w Gdańsku:
1. Renat Gafurow (Wybrzeże Gdańsk)
2. Andriej Kudriaszow (Polonia Bydgoszcz)
3. Marcel Szymko (Wybrzeże Gdańsk)
4. Rene Deddens (Wybrzeże Gdańsk)
5. Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra)
6. Emil Pulczyński (PSŻ Poznań)
7. Kamil Brzozowski (Wybrzeże Gdańsk)
8. Cyprian Szymko (Wybrzeże Gdańsk)
9. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk)
10. Patryk Beśko (Wybrzeże Gdańsk)
11. Aureliusz Bieliński (Wybrzeże Gdańsk)
12. Damian Sperz (Wybrzeże Gdańsk)
13. Dawid Krzyżanowski (KS Toruń)
R1. Marcin Wawrzyniak (Speedway Wanda Instal Kraków)

Początek zawodów: 16:00.

Wstęp wolny. 

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×