KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Gwiazdozbiór przy Wschodniej - międzynarodowy turniej "Opolska Karolinka" (zapowiedź)

W niedzielę w Opolu odbędzie się turniej indywidualny "Opolska Karolinka". Zawody będą dla kibiców nie lada gratką. Wystąpią m.in. Tomasz Gollob, Emil Sajfutdinow i Nicki Pedersen.

Oliwer Kubus
Oliwer Kubus
Nie jest przesadą często powtarzane stwierdzenie, że takiego turnieju w Opolu jeszcze nie było. Czasy, kiedy Kolejarz walczył w najwyższej lidze, dawno minęły. W ostatnich latach klub ugrzązł w II lidze, a opolscy kibice czołowych zawodników świata mogli oglądać w telewizji bądź na innych stadionach.
Przed tym sezonem w Opolu zaszły duże zmiany. Miasto nie przyznało dotacji Klubowi Żużlowemu Kolejarz (dowodzonemu przez Jerzego Drozda), a misję odbudowy speedwaya w stolicy polskiej piosenki powierzono stowarzyszeniu Hawi Racing Team, z którym związani są Andrzej Hawryluk (były prezes TŻ-u Opole) oraz trener Piotr Żyto. Klub nie przystąpił do ligi, ale między innymi dzięki finansom z ratusza podjął się innego wyzwania - zorganizowania świetnie obsadzonego turnieju. I to się udało. W niedzielnych zawodach nie zabraknie znanych nazwisk. Jako pierwsi udział potwierdzili Tomasz Gollob i Nicki Pedersen. Ich śladem poszli Peter Kildemand, Martin Vaculik, Artiom Łaguta, a niedawno także powracający po kontuzji Emil Sajfutdinow. Obecność tych klasowych i zarazem walecznych jeźdźców sprawia, że turniej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. Zdaniem organizatorów, bilety w przedsprzedaży rozchodziły się jak świeże bułeczki, a należy spodziewać się, że wielu sympatyków będzie chciało nabyć wejściówki dopiero w dniu imprezy.

Zawody będą rozgrywane według nietypowej, 13-biegowej formuły. Faworyta do zwycięstwa wskazać trudno, bo oprócz wymienionych żużlowców na podium stać świetnie czującego się na opolskim torze Sebastiana Ułamka czy będącego u progu sezonu w wysokiej formie Krzysztofa Buczkowskiego. Stawkę uzupełnią trzej młodzi obcokrajowcy, związani kontraktem z Hawi Racing: Emil Grondal, Kenny Wennerstam i Joel Andersson.

Turniej rozpocznie się o 16.00. Trzy godziny wcześniej zostaną otwarte kasy. W przeprowadzeniu imprezy nie powinna przeszkodzić pogoda. Synoptycy przewidują na niedzielę około 18 stopni i brak deszczu.

Lista startowa:
1. Artiom Łaguta
2. Tomasz Gollob
3. Joel Andersson
4. Martin Vaculik
5. Sebastian Ułamek
6. Kenny Wennerstam
7. Emil Grondal
8. Krzysztof Buczkowski
9. Andrzej Lebiediew
10. Nicki Pedersen
11. Peter Kildemand
12. Artur Czaja
13. Emil Sajfutdinow
R1. Michał Kordas

Początek: 16.00

Bilety:
35 złotych - normalny
25 złotych - ulgowy (za okazaniem legitymacji młodzież ze szkół podstawowych i młodsza)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (30)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×