Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Duńczycy rządzili w Bydgoszczy - Polonia Bydgoszcz vs Orzeł Łódź 57:33 (relacja)

Żużlowcy bydgoskiej Polonii pewnie pokonali wzmocnioną byłym Polonistą Hansem Andersenem ekipę Orła Łódź 57:33 w meczu zaległej 1. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej.
Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski

Przed niedzielnym pojedynkiem z Polonią prezes Orła Witold Skrzydlewski wypowiadał się, że jego drużyna jedzie do Bydgoszczy po wygraną. Mogło o tym świadczyć również czwartkowe wypożyczenie na ten sezon niedawnego Polonisty Hansa Andersena. Duńczyk faktycznie spisał się nieźle, będąc liderem swojego zespołu, jednak nie uchroniło to ekipy Orła od sromotnej przegranej.


Gospodarze przygotowali dosyć przyczepny tor, do czego przyczyniły się również poranne opady deszczu. Taki stan nawierzchni zakwestionowali goście, stąd konieczność jego ubicia. Kiedy te prace zostały zakończone, nad stadion Polonii nadciągnęła kolejna chmura, która znacznie zlała tor. Stąd decyzja sędziego o przesunięciu rozpoczęcia meczu o pół godziny. W tym czasie odpowiednie służby sprawnie uprzątnęły zalegającą na torze wodę i bez przeszkód można było rozpocząć mecz.

Nerwowo było już w pierwszym wyścigu, kiedy prowadzący Rory Schlein na prostej zablokował rozpędzonego Patricka Hougaarda, w wyniku czego Duńczyk najpierw odbił się od bandy, a chwilę później przejechał przez murawę. Sędzia Tomasz Proszowski po obejrzeniu telewizyjnych powtórek zdecydował, że sprawcą niebezpiecznej sytuacji był Australijczyk i to jego wykluczył z powtórki. Tą podwójnie wygrali gospodarze, a kiedy juniorzy "poprawili" takim samym wynikiem, zapowiadało się na pogrom gości. Kolejne cztery wyścigi to jednak remisy, a walki w poszczególnych biegach nie brakowało. Gospodarze zazwyczaj lepiej wychodzili spod taśmy, ale goście dobrze odczytali korzystne ścieżki na bydgoskim torze i na dystansie potrafili niwelować straty.

Kolejne sygnały do ataku dawała dwa razy niepokonana w niedzielę para Patrick Hougaard - Szymon Woźniak, która wygrała podwójnie wyścigi siódmy i dziewiąty. Co warte podkreślenia, w tym ostatnim Poloniści przegrali start, ale już na pierwszym okrążeniu potrafili wysforować się na dwie czołowe lokaty.

Znakomitą walkę obserwowali kibice w jedenastym wyścigu. Ze startu wystrzelił Hougaard, ale za jego plecami pozostała trójka zaciekle rywalizowała przez cztery okrążenia o kolejne pozycje. Przez większą część dystansu drugi jechał Robert Miśkowiak, ale początkowo Jakub Jamróg, a od drugiego okrążenia Mariusz Puszakowski zaciekle naciskali Polonistę. Na wejściu w ostatni wiraż "Puzon" wszedł pod łokieć rywala, wychodząc na drugą pozycję, ale na wyjściu z ostatniego wirażu "Misiek" napędził się po zewnętrznej i na mecie był minimalnie przed zawodnikiem Orła. Ta podwójna wygrana oznaczała, że tylko kataklizm mógł pozbawić gospodarzy wygranej. Chwilę później wszystko było jasne - Robert Kościecha po znakomitej szarży na wyjściu z pierwszego wirażu, kiedy to wcisnął się między Rorego Schleina i Szymona Grobelskiego, wysforował się na prowadzenie, którego nie oddał do mety. Na drugim okrążeniu juniora Orła wyprzedził jeszcze Karol Jóźwik, a wygrana 4:2 przesądziła o końcowym zwycięstwie Polonistów.

Jedyny w niedzielnym pojedynku upadek miał miejsce w trzynastym wyścigu. Świetnie wystartowali w nim bydgoszczanie, ale najpierw na pierwszym wirażu Jamróg, a pod koniec przeciwległej prostej Andersen wyprzedzili Szymona Woźniaka, który przewrócił się na wejściu w drugi wiraż. Sędzia ponownie posiłkował się powtórkami telewizyjnymi, po obejrzeniu których podjął decyzję o wykluczeniu z powtórki Polonisty. W powtórce uciekł ze startu Kudriaszow i ani Jamróg, ani Andersen nie byli w stanie odebrać mu wygranej.

Wyścigi nominowane to prawdziwa "wisienka na torcie". W czternastym biegu najpierw przez półtora okrążenia zmieniali się na prowadzeniu Kościecha i Schlein. Na drugim okrążeniu "Kostka" wyprzedził klubowy kolega Szymon Woźniak, który rzucił się w pogoń za liderem. W międzyczasie za odrabianie strat zabrał się Puszakowski, który na ostatnim wirażu wyprzedził Kościechę. Jak się chwilę później okazało, było to jedyne zespołowe zwycięstwo Orła w całym meczu. Na zakończenie ładną walkę stoczyli Jamróg i Miśkowiak, a z pojedynku tego zwycięską ręką wyszedł Miśkowiak, dzięki któremu Polonia wygrała 5:1 i w całym meczu zwyciężyła 57:33.

- Po raz kolejny mój zespół nie stanął na wysokości zadania. Bydgoszczanie dziś brylowali. Mam na myśli również występ Hansa Andersena, który jeździł w poprzednich sezonach w Bydgoszczy i jego występ na tle całego mojego zespołu można uznać za udany, pokazał dobry żużel - komentował na gorąco trener łódzkiego orła Lech Kędziora. - Chcę podziękować drużynie za walkę - kontunouwał słowa trenera łodzian Jacek Woźniak. - Deszcz popsuł przygotowanie tego toru, trener gości też się do tego przyczynił. Myślę, że trzeba było utrzymywać więcej wilgoci między wyścigami, tor by się tak nie rozsypał i widowisko byłoby jeszcze lepsze, pomogłoby to gościom. Moi zawodnicy przez to mieli ułatwione zadanie - skomentował wydarzenia na torze Jacek Woźniak.

Wybierz najlepszego zawodnika
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
wybierz zawodnika
 • Robert Kościecha
 • Patrick Hougaard
 • Robert Miśkowiak
 • Szymon Woźniak
 • Andriej Kudriaszow
 • Karol Jóźwik
 • Bartosz Bietracki
Orzeł Łódź
wybierz zawodnika
 • Hans Andersen
 • Rory Schlein
 • Mariusz Puszakowski
 • Jakub Jamróg
 • Witalij Biełousow
 • Mikołaj Trępała
 • Szymon Grobelski
Wydarzenie:

Polonia Bydgoszcz - Orzeł Łódź

Sędzia:

Tomasz Proszowski


Polonia Bydgoszcz
- Orzeł Łódź 57:33

Orzeł Łódź
1. Rory Schlein - 8+1 (w,1*,2,2,3)
2. Witalij Biełousow - 2+1 (1,-,1*,-)
3. Mariusz Puszakowski - 5+1 (2,1*,0,1,1)
4. Jakub Jamróg - 6+1 (1*,2,1,0,2,0)
5. Hans Andersen - 11 (3,2,1,3,1,1)
6. Szymon Grobelski - 1 (1,0,0,0)
7. Mikołaj Trępała - 0 (0,0,-)

Polonia Bydgoszcz
9. Szymon Woźniak - 9+2 (2*,2*,3,w,2)
10. Patrick Hougaard - 14+1 (3,3,2*,3,3)
11. Robert Kościecha - 8 (3,0,2,3,0)
12. Andriej Kudriaszow - 7+1 (0,3,1*,3)
13. Robert Miśkowiak - 12+2 (2,3,3,2*,2*)
14. Karol Jóźwik - 3+1 (2*,0,1)
15. Bartosz Bietracki - 4+1 (3,1*,0)

Wyścig po wyścigu:
1. (60,97) Hougaard, Woźniak, Biełousow, Schlein (w/nieb.syt.) - 5:1
2. (63,41) Bietracki, Jóźwik, Grobelski, Trępała - 5:1 (10:2)
3. (61,62) Kościecha, Puszakowski, Jamróg, Kudriaszow - 3:3 (13:5)
4. (61,40) Andersen, Miśkowiak, Bietracki, Trępała - 3:3 (16:8)
5. (61,62) Kudriaszow, Andersen, Schlein, Kościecha - 3:3 (19:11)
6. (61,88) Miśkowiak, Jamróg, Puszakowski, Jóźwik - 3:3 (22:14)
7. (61,46) Hougaard, Woźniak, Andersen, Grobelski - 5:1 (27:15)
8. (61,50) Miśkowiak, Schlein, Biełousow, Bietracki - 3:3 (30:18)
9. (61,44) Woźniak, Hougaard, Jamróg, Puszakowski - 5:1 (35:19)
10. (62,50) Andersen, Kościecha, Kudriaszow, Grobelski - 3:3 (38:22)
11. (62,15) Hougaard, Miśkowiak, Puszakowski, Jamróg - 5:1 (43:23)
12. (62,37) Kościecha, Schlein, Jóźwik, Grobelski - 4:2 (47:25)
13. (62,66) Kudriaszow, Jamróg, Andersen, Woźniak (w/u) - 3:3 (50:28)
14. (62,66) Schlein, Woźniak, Puszakowski, Kościecha - 2:4 (52:32)
15. (63,16) Hougaard, Miśkowiak, Andersen, Jamróg - 5:1 (57:33)

Widzów: około 4000
Sędziował: Tomasz Proszowski (Tarnów)
NCD: 60,97 - Patrick Hougaard w 1. wyścigu

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (15):
 • Franek Dolas Zgłoś komentarz
  Hmmm panie Witku.Niech pan tak na spokojnie popatrzy na zestawienie meczowe.Składy Orła i Polonii.Jak do tego doliczymy że mecz był w Bydzi i ciągłe szukanie ustawień wszystkich
  Czytaj całość
  zawodników to ten wynik nie mógł być inny.Polonia będzie wygrywała jeszcze więcej.Pan taki realista niech pan trzeźwo oceni ten mecz a nie się wścieka na chłopaków.Drużyna jaką pan sobie zakontraktował jest jaka jest ,więc lepiej skupić się na meczach u siebie bo o wyjazdach to niech pan zapomni.
  • Goldi Zgłoś komentarz
   Brawo misiek w koncu udany mecz od pierwszego do ostatniego biegu bo ostatnio zawsze brakowalo 1 dobrego biegu
   • forum romanum Zgłoś komentarz
    dobry mecz w wykonaniu Polonii. Jamróg i Andersen jedyni co mogli się podobać z ekipy Orła, Schlein na swoim poziomie, reszta kicha. Woźniak będzie miał miły problem kogo wstawić na
    Czytaj całość
    Ostrów Siopka, Kostka czy Kudriaszowa :)
    • Santino BDG Zgłoś komentarz
     nasi zawodnicy jadą z takim zębem że ręce same składają się do oklasków :) już nie mogę się doczekać kolejnego meczu :) zabieram całą rodzinkę i na stadion i nie ma wymówki że
     Czytaj całość
     obiad itp hah !! .. swoją drogą wczorajszy deszczyk zrobił taki tor na którym np. Emil mógłby się zakręcić poniżej 60sek. Pozdrawiam !
     • BDG 3 Zgłoś komentarz
      I co teraz Panie Wożniak?! Siopek wskakuje za Andrieja? Czy teraz nagle zmienisz taktykę i przyznasz się do swojej 'upośledzonej' selekcji dzięki której straciliśmy punkty nie tylko w
      Czytaj całość
      Daugavpils! Dzięki Patrick za pstryczek w nos Pana Woźniaka :P, może teraz zrozumie że to nie zabawa w piaskownicy tylko poważne, zrozumiałe taktyczne decyzje!
      • Bat Zgłoś komentarz
       Pogoda przygotowała dobry tor, czas na poziomie 60s nie widziałem tu chyba od 3 lat i okresu, kiedy Sawina robił tor. Ludzi było mniej niż ostatnio, ale to na pewno przez pogodę - było
       Czytaj całość
       zimno i niepewnie. Fajnie oglądało się walkę Jamroga z Hansem w 13 biegu o 2 pozycję. Szkoda, że w tym meczu nie pojechał Siopek, bo nie wiem co trener teraz zrobi. No chyba Kostka nie wywali. Zobaczymy.
       • Fan Polonia Zgłoś komentarz
        Dobre kolejne spotkanie na torze w Bydgoszczy. Wróciła atmosfera której dawno nie było. Oby więcej takich ciekawych meczy a zaprocentuje. Szacunek dla kibiców z Łodzi po upadku Woźniaka
        Czytaj całość
        zachowali się super skandując jego imię. Duży plus dla was.
        • PolonistaFORDON Zgłoś komentarz
         Polonia prze cały mecz kontrolowała wynik spotkania i ani na moment goście nie zagrozili...w szeregach Orła na pochwałę zasługuje przyszywany orzeł Andersen, który pokazał się w kilku
         Czytaj całość
         biegach z dobrej strony mimo tego, że nie jest w rytmie meczowym w Polsce...frekwencja dobra i o dziwo wg opiniotwórczych SF jest taka sama jak podczas meczu z ROWem(!!!) co mija się z prawdą bo poprzednio było więcej, a przy nadal tylu pustych miejsc na stadionie każdy tysiąc ludzi różnicę...teraz mecz z Ostrovia i szansa na kolejne punkty, które umocnią nas na pozycji lidera...
         • Filipj Zgłoś komentarz
          Ciekawe dlaczego jechał ten bielusow a nie klindt albo korneliusen?
          • Filipj Zgłoś komentarz
           Ja uważam że frekwencja to klapa. Klub bardzo się starał a kibice to olali. Na szczególną zaś uwagę zasługuje fakt ze nie było nawet tego 10-20 osobowego młyna
           • P1920 Zgłoś komentarz
            Brawo BKS :) A jeśli chodzi o tor był dobry jak zawsze :) Nie wiem dlaczego ktoś czepi się toru na S2 !!! Na tym torze wychował się mistrz świata , jeździli wszyscy najwięksi tego
            Czytaj całość
            sportu , tworząc historie tej dyscypliny ile to pięknych biegów było rozegranych w Bydzi , wystarczy przypomnieć sobie ostatnie GP rozegrane w Bydzi :) Tor był szybki równy i do walki. - wczoraj też było kilka ładnych akcji , więc widać ,że ściganie było możliwe , ale Orzeł nie dopasował się poziomem do Polonistów :) pozdro dla Wszystkich I duży plus za frekwencie idziemy w dobrym kierunku - mam nadzieję ,że w niedziele pogoda dopisze , a będzie z 7k :)
            • Shymek Zgłoś komentarz
             Głupsze od Witka w tej dyscyplinie nie ma
             • gieras Zgłoś komentarz
              brawo kolejna relacja z meczu Polonii po wielu godzinach oczekiwania...proponuje zmienic czlowieka odpowiedzialnego za mecze bo jakos artykuły o innych druzynach pojawiaja sie w ciagu godziny
              Czytaj całość
              moze dwoch tu notorycznie jest kilka godzin.a co do tytułu to kolejna zenada,ciezko nawet jakby sie chcialo powiedziec ze Hans rzadzil zdobył 11 pkt w 6 startach 3 polonistow zdobyło tyle lub wiecej w 5.
              Zobacz więcej komentarzy (2)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×