KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tomasz Gollob owacyjnie powitany w szkole w Ostrowie (zdjęcia)

Owacją na stojąco i skandowaniem swojego nazwiska został powitany w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim Tomasz Gollob. Jego wizyta to element promocji finału SEC 2015 w tym mieście.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

- Gościłem w wielu szkołach na różnych spotkaniach, ale to, co zobaczyłem u was urzekło mnie. Dziękuję za tak ciepłe przyjęcie i zazdroszczę wam tak pięknej hali sportowej - mówił do ponad pół tysiąca uczniów z kilku ostrowskich szkół zebranych w hali sportowej SP 7 w Ostrowie Wielkopolskim Tomasz Gollob.


Mistrz świata z 2010 roku złożył autograf na specjalnie wykonanym z okazji wizyty Tomasza Golloba w SP 7 banerze. - To będzie piękna pamiątka dla naszej szkoły. Zawiśnie w reprezentacyjnym miejscu - podkreślała Urszula Twardowska, dyrektor placówki, na co dzień kibic m.in. sportu żużlowego.

Wizyta Tomasza Golloba w SP 7 była nagrodą dla uczniów tej placówki za zwycięstwo w konkursie plastycznym "Świat żużla w oczach dziecka". W spotkaniu wzięli udział również laureaci konkursu z SP 9 z Ostrowa i Gimnazjum nr 3. Wizyta Tomasza Golloba doszła do skutku dzięki pomocy firmy One Sport. - Tomasz Gollob jest ikoną tego sportu. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak wybitnym żużlowcem. Staramy się wspólnie promować SEC, a w Ostrowie Wielkopolskim jest niezwykle sprzyjający klimat dla żużla - powiedział Karol Lejman.

Tomasz Gollob w Ostrowie rozdał setki autografów swoim fanom Tomasz Gollob w Ostrowie rozdał setki autografów swoim fanom
Dzieci i młodzież zadawały mistrzowi bardzo ciekawe pytania. Jeden z uczniów zapytał o złoty kask, który Gollob otrzymał podczas Grand Prix na Stadionie Narodowym. Jak się okazało, trofeum to akurat Tomasz Gollob miał w samochodzie i chętnie pokazał je uczestnikom spotkania. Dla dzieci była to dodatkowa atrakcja. Wielu skorzystało z okazji i przymierzało złoty kask mistrza, a także siadało na motocyklu żużlowym.

Tomasz Gollob cierpliwie pozował do zdjęć z uczestnikami spotkania. Rozdał także kilkaset autografów. Na koniec wziął udział w programie telewizyjnym "Taśma w Górę" w studiu zaaranżowanym w Szkole Podstawowej nr 7. Przypomnijmy, że cykl SEC 2015 rusza już 20 czerwca w Toruniu, a finałowa runda odbędzie się 19 września w Ostrowie Wielkopolskim.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (17)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×