Rekonwalescent najlepszy w Ostrowie - II runda MIMW (relacja)

Wracający po kontuzji, Mateusz Borowicz wygrał II rundę MIMW, którą we wtorek rozegrano w Ostrowie Wielkopolskim. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Nowak, a trzeci był Daniel Kaczmarek.

Maciej Kmiecik
Zawody w Ostrowie rozpoczęły się z 45 minutowym opóźnieniem, bowiem wcześniej miała miejsce ulewa i przedłużyły się prace, mające na celu doprowadzenie toru do stanu używalności. Ostatecznie sędzia Leszek Demski uznał, że nawierzchnia nadaje się do jazdy i młodzi zawodnicy rozpoczęli rywalizację.
Odnotujmy, że w zawodach nie mógł wystartować - w myśl regulaminu - zgłoszony 22-latek Łukasz Sówka. W sumie mieliśmy aż trzy vacaty, stąd też większość wyścigów rozegrano w kadłubowej obsadzie. Poziom prezentowany przez poszczególnych żużlowców był strasznie zróżnicowany. W niektórych wyścigach zwycięzcę od drugiego dzieliło prawie 100 metrów.

O zwycięstwie w zawodach zadecydował wyścig 17, w którym Mateusz Borowicz pokonał po ładnej walce Marcina Nowaka, a na trzeciej pozycji uplasował się Michał Piosicki. Miejsce na najniższym stopniu podium zapewnił sobie Daniel Kaczmarek. Również 12 punktów miał Dominik Kubera. - Z jednej strony mogę być zadowolony z występu, bo 12 punktów to dobry wynik, a z drugiej trochę szkoda, bo mogłem zdobyć punkt, a może nawet dwa więcej - powiedział po zawodach junior Fogo Unii Leszno.

Zawody przedłużyły się na skutek pechowego wyścigu 18. Najpierw leżał Mateusz Burzyński. W powtórce doszło doszło znacznie groźniejszego karambolu, w którym najbardziej ucierpiał Patryk Fajfer, który został odwieziony do szpitala z podejrzeniem urazu kolana i barku.

Ostrowski turniej Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski był w terminarzu II rundą cyklu zawodów, ale tak naprawdę zainaugurował te rozgrywki. Wcześniejsze zawody w Pile zostały bowiem przełożone. Pierwszym liderem MIMW został więc Mateusz Borowicz.