KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Znakomite wieści ze Świętochłowic! Tor został odebrany, w piątek pierwszy trening szkółki!

Mamy znakomitą informację dla kibiców ze Świętochłowic. Wielomiesięczne starania miejscowych działaczy przyniosły skutek. Tor został oddany, a w piątek odbędzie się pierwszy trening szkółki żużlowej!

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

W tym roku kwestia reaktywacji żużla w Świętochłowicach nabrała rozmachu. W kwietniu ruszyły nabory do szkółki żużlowej, a byli zawodnicy, działacze i kibice po tygodniach ciężkiej pracy doprowadzili tor na Skałce do stanu używalności.

W czwartek o godzinie 17:00 nastąpił milowy krok w kwestii odbudowy Śląska Świętochłowice. Komisja weryfikacyjna odebrała tor i można na nim trenować oraz rozgrywać zawody. - Tor jest odebrany. Wszystko poszło bardzo dobrze, komisja nie miała większych uwag. Mogę oficjalnie powiedzieć, że możemy organizować treningi szkółki żużlowej. Już w piątek młodzież będzie się zapoznawać z jazdą na żużlu. Mamy dmuchane bandy i wszystko jest tak, jak należy - powiedział Krzysztof Bas, trener klubu ze Świętochłowic.
Mimo że nie można było jeszcze jeździć na torze, rozmiary powstającej szkółki żużlowej robią wrażenie. - Na dzień dzisiejszy mamy w szkółce żużlowej 10-12 osób w wieku 14-17 lat. W momencie, w którym nie mogliśmy jeszcze wyjść na tor, załatwialiśmy inne sprawy, takie jak badania, umowy z rodzicami, szkolenie techniczne związane z mechaniką, czy też treningi na sucho. Przyjmujemy od 14 roku życia, bo tak pozwalają przepisy. Oczywiście nie chcemy mieć w szkółce 20-latków, bo to mija się z celem. Jestem świadomy, że szczególnie na początku nasza kadra w szkółce będzie się mocno zmieniała - jedni szybko zrezygnują, inni będą dołączać. Treningi mamy od miesiąca. Aby się do nas zgłosić, należy zadzwonić do klubu, bądź do mnie i przejść badania lekarskie. Jak człowiek jest sprawny, to postaramy się zapewnić mu sprzęt i liczę, że wyłuskamy jakieś talenty - dodał Bas.
Obiekt w Świętochłowicach z tygodnia na tydzień wygląda coraz lepiej Obiekt w Świętochłowicach z tygodnia na tydzień wygląda coraz lepiej
Pierwszy trening szkółki żużlowej na świętochłowickim torze odbędzie się w piątek o godzinie 17:00. W przyszłym tygodniu odbędą się jeszcze dwa kolejne treningi, a zwieńczeniem będzie turniej par o nazwie Speedway Reaktywacja, który odbędzie się 17 lipca o godzinie 16:00. Co ciekawe, w przyszłym tygodniu obok szkółkowiczów, na tor wyjedzie urodzony w 1938 roku Paweł Waloszek - wicemistrz świata z 1970 roku!

Już niedługo zaprezentujemy wywiad z Krzysztofem Basem.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (77)
Zobacz więcej komentarzy (51)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×