WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Około miliona długu SPAR Falubazu Zielona Góra

Wiadomo już, że SPAR Falubaz Zielona Góra nie wystąpi w fazie play-off PGE Ekstraligi. Brak awansu do pierwszej czwórki to duży cios dla klubu.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Jak zdradził Robert Dowhan, klub ma problemy finansowe, a dług zielonogórzan wynosi około miliona złotych. - Problemy finansowe w klubie - nie wiem jak to określić czy są duże czy małe czy średnie. W miliony jeśli chodzi o kilka nie idą, ale myślę, że w tej chwili dług rzędu ok. miliona występuje. Jeżeli ktoś się obawia, że klub zostanie zlicytowany, że przyjdzie komornik, że nie ma na  bieżące regulowanie należności związanych z podatkami czy innymi to jest w błędzie - powiedział senator RP na antenie Radia Zielona Góra.


Działacze zielonogórskiego klubu są zawiedzeni brakiem awansu do play-off. - Nadzieje, jakie położyliśmy na zawodników, których mamy, przekładają się na finanse. Nikt nie przychodzi jeździć za darmo, dla każdego to jest praca. Liczyliśmy na play offy. Byliśmy wręcz przekonani, że one będą. Liczyliśmy, że zakończy się sprawa z Toruniem, która jeszcze się ciągnie. Tam przecież ten kapitał jest ulokowany. Czy sąd rozstrzygnie to na naszą korzyść czy nie to tego nie wiemy, ale jesteśmy przekonani o słuszności racji i liczymy na te pieniądze. Niestety tak się nie stało i trzeba będzie zweryfikować to składem albo możliwościami finansowymi, ale dzisiaj nie zakładam ja, z całą odpowiedzialnością mogę to powiedzieć patrząc na klub i rozmawiając z ludźmi odpowiedzialnymi za finansowanie, że nie grozi nam wariant Częstochowy, rozwiązania klubu. Być może ograniczymy nazwiska, nie będziemy walczyć o pierwszą czwórkę, a środek tabeli i utrzymanie. Ale na to wszystko przyjdzie jeszcze czas i na pewno będziemy rozmawiać - stwierdził Dowhan.

Źródło: Radio Zielona Góra/sport.zgora.pl

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Radio Zielona Góra/sport.zgora.pl

Komentarze (267):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • LeszekSG RSKZ 0
  Nie rozumiesz. miasto se może wydzierżawić komu chce. Ale regulamin nie dopuszcza meczów na takim stadionie, jakim jest obecnie obiekt w Czewie. Dlatego właśnie, Czewa nie jedzie. Formalnie jest ban na stadion. Bo gdyby zechcieli startować w Świętochłowicach i by się dało, to mogliby jeździć w lidze. Wprowadzono zasadę rocznej karencji na stadion. Ty masz opory ze zrozumieniem tego. To nie od miasta zależy. I gdybyśmy żyli w państwie prawa, to po pierwszym meczu Sparty w Czewie, Świącik mógłby iść do sądu. Złamano zasadę równości wobec prawa. A w państwie anglosaskim, wprowadzono precedens. Czyli gdyby moja Stal zbankrutowała, to nie możnaby zastosować tej samej zasady co wobec Włókniarza, aby drużyny nie dopuścić do startów w którejś z lig.Można sobie nie płacić. Ale żyjemy w państwie lewa, nawet łamały łamały już konstytucję (6 obywateli wydano obcym państwom, gdy w konstytucji był zapis, że ekstradycja obywatela polskiego jest zakazana. Zresztą wciąż ustawa zasadnicza jest łamana. Jak nie będzie szacunku dla prawa, to tej kraj nie dźwignie się nigdy.
  Cyprian Witkowski na ligę klubu Częstochowskiego (w skrócie), miasto może wydzierżawić/użyczyć stadion komu chce na co chce oby miało licencję FIM/PZM (a ma) ... i widzę, że ze zrozumieniem tej kwestii masz największe opory ...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Cyprian Witkowski 0
  na ligę klubu Częstochowskiego (w skrócie), miasto może wydzierżawić/użyczyć stadion komu chce na co chce oby miało licencję FIM/PZM (a ma) ... i widzę, że ze zrozumieniem tej kwestii masz największe opory ...
  LeszekSG RSKZ Jest ban na ligę. Regulamin przeczytałem dokładnie i jest to dla mnie oczywiste. Przez rok, w Czewie, nie powinny odbywać się zawody ligowe.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • LeszekSG RSKZ 0
  Jest ban na ligę. Regulamin przeczytałem dokładnie i jest to dla mnie oczywiste. Przez rok, w Czewie, nie powinny odbywać się zawody ligowe.
  Cyprian Witkowski nie wałek tylko bana dostała spółka co nie otrzymała licencji + ten kto przejmuje na starty w jakiejkolwiek klasie rozgrywkowej w Polsce ... zawody pod egidą FIM/PZM mogą się odbywać np młodzieżówka ... dalej, Sparta wydzierżawia/użycza stadion UWAGA! od Miasta Częstochowa, który ma licencję na zawody pod egidą FIM/PZM ...
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (264)
Pokaż więcej komentarzy (267)
Pokaż więcej komentarzy (267)
Pokaż więcej komentarzy (267)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×