Na Motoarenie szybciej przy krawężniku? "Pod bandą musi być jak na motocrossie"

KS Toruń zremisował w niedzielę z Unią Tarnów na własnym stadionie, choć do końca miał szanse na końcowe zwycięstwo. Zaledwie sześć punktów z bonusem zdobył dla Aniołów Grigorij Łaguta.

Drużyna z Torunia ma w tym roku problem z brakiem wyraźnego lidera. Rolę tę miał odgrywać Grigorij Łaguta, dla którego jednak póki co obecne rozgrywki są najsłabsze od momentu, gdy podpisał kontrakt w polskiej Ekstralidze.
[ad=rectangle]

Brak lidera wśród seniorów był aż nadto widoczny w niedzielnym meczu Aniołów z Unią Tarnów. Torunianie byli na doskonałej drodze żeby wygrać pojedynek, a nawet zainkasować punkt bonusowy, ale fatalnym rozegraniem biegów nominowanych wypuścili z rąk triumf i jedynie zremisowali. - Staramy się nie myśleć o tym meczu, bo najważniejsze jest to, że utrzymaliśmy miejsce w pierwszej czwórce i jedziemy w play-offach. Z tego jesteśmy zadowoleni. Trudno jednak być szczęśliwym po dzisiejszym dni. Ani my, ani kibice nie jesteśmy usatysfakcjonowani. Tarnów jechał właściwie jak u siebie w domu, chyba nasz tor bardzo im pasuje - powiedział po meczu Łaguta. - Trudno mi powiedzieć, co poszło nie tak. Początek mieliśmy dobry. W pierwszych biegach czuliśmy się przecież rewelacyjnie, szybko zbudowaliśmy sześciopunktową przewagę i dojeżdżaliśmy do mety ze sporą przewagą nad rywalami. Później jednak wszystko zaczęło iść w dół - dodał.

Rosjanin średnio zdobywa prawie dwa punkty na bieg, ale do tej pory zawsze przekraczał tę barierę. Co warte odnotowania, "Grisza" zdecydowanie częściej dojeżdża do mety na drugim (28) niż na pierwszym miejscu (19), choć na początku sezonu prezentował się on wybornie. Szczególnie na Motoarenie widać, że trudno mu wyprzedzać rywali pod bandą, gdzie upatrzył sobie ścieżkę. - Był bieg, gdzie jechaliśmy z Pawłem Przedpełskim na 5:1. On obrał optymalną ścieżkę i ja musiałem trzymać się tą samą. Robiliśmy co w naszej mocy żeby nie przepuścić Kołodzieja i na szczęście się udało. Wynika to z tego, że teraz na tym torze szybciej jedzie się przy krawężniku, a nie pod bandą, jak na początku roku. Gdyby na zewnętrznej było nasypane jak na motocrossie, to pewnie bym się tam wypuszczał - wytłumaczył Łaguta.

Kiepska końcówka rundy zasadniczej oznacza, że Anioły w play-offach zmierzą się z liderem tabeli, Fogo Unią Leszno. "Grisza" już niejednokrotnie potwierdzał, że bardzo lubi ścigać się na "Smoku", ale gdyby torunianom poszło nieco lepiej, mogli mierzyć się z teoretycznie łatwiejszym rywalem, Betardem Spartą Wrocław, która na dodatek swoje mecze rozgrywa w Częstochowie. Łaguta spędził we Włókniarzu cztery sezony. - Dla mnie to nie ma większego znaczenia, bo tu i tu czuję się naprawdę dobrze. Mam tylko nadzieję, że tor zostanie dobrze przygotowany i będzie można nawiązać walkę z rywalami. Musimy do play-offów podejść bez stresu, trochę bardziej zrelaksowani, tak jak chłopaki z Tarnowa dzisiaj. Wtedy będzie szansa żeby osiągnąć korzystny wynik - zakończył Rosjanin.

Komentarze (101)
avatar
Zaba
2.09.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
No cóż, widzę że skończyły się argumenty (a raczej nigdy ich nie było) i zaczęło się pustosłowie. Daj znać jak uzupełnisz swoją wiedzę o żużlu i będziesz kiedyś przygotowany na bardziej merytor Czytaj całość
avatar
ROSE FORCA DARCY
27.08.2015
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
W Toruniu na drugim łuku da się jechać po płocie.
Tylko trzeba mieć sprzęt. W Toruniu bolączką są starty i od pierwszego łuku trzeba gonić.
No i w przypadku Łaguty potrzebna jest większa koncen
Czytaj całość
avatar
Norb1
27.08.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ja stawiam na sabotaż. Przecież wszyscy pamiętają przyśpiewki Griszy o klubie z Torunia. On dalej kocha Częstochowę. Oczywiście używam tutaj sarkazmu. Grisza ten sezon ma średni, potrafi jechać Czytaj całość
avatar
Eroll
27.08.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ostatnio Miedziak, teraz Grisza. Wszyscy powoli zaczynają mówić głośno o tym, co widzi każdy kibic z Torunia. Tor jest robiony fatalnie, niesie tylko wewnętrzna, sami zabijamy swoje atuty. 
Komentator Widmo
27.08.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Przed sezonem miał nie narzekać a teraz płcze na tor bo wyniki kiepskie 
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (876 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.