Nowy klub w Lublinie i liga od 2017 roku?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Sytuacja finansowa KMŻ Motoru Lublin nie jest dobra. Wiele wskazuje na to, że klub nie przystąpi do przyszłorocznych rozgrywek ligowych.

Jak przyznaje prezes Andrzej Zając lublinianie mają około 230 tysięcy złotych zaległości. Spłacenie tych zobowiązań do końca listopada może okazać się niemożliwe i KMŻ Motor nie otrzyma licencji na nowy sezon.

W czwartek w Lublinie odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona przyszłości speedwaya w tym mieście. - Chcemy mieć żużel w naszym mieście i będziemy tę dyscyplinę wspierali. Musi być jednak ona oparta na solidnych fundamentach. W ogóle doceniamy rolę sportu, który wspieramy kwotą około 30 mln. zł. rocznie. Żużel też jest w centrum naszej uwagi. Niestety nie było możliwości wsparcia Motoru ponad to, co otrzymał. Po prostu nie mogliśmy wspomóc klubu z promocji, gdzie były zarezerwowane pieniądze, bo zorganizował za mało imprez - stwierdził Krzysztof Żuk, cytowany przez lublin.sport.pl.

Miasto przekazało KMŻ Motorowi 300 tysięcy złotych. Wspierało także szkolenie młodzieży przez KM Cross.

Niewykluczone, że do sezonu 2017 przystąpi nowy klub z Lublina. Drużynę ma wspierać biznesmen Jacek Bury. - Wprawdzie bardziej jestem zwolennikiem tenisa niż żużla, ale jest mi żal, że ta dyscyplina może upaść. Do współpracy namówił mnie znajomy. Ja na żużlu się nie znam, ale na organizacji owszem. Jest w tym względzie wola współpracy moja i miasta, więc stwórzmy klub, który będzie transparentny. Wiem, że na tym polu poległo już wielu menadżerów, ale jeśli ta działalność ma przynieść określone efekty, to musi być prowadzona profesjonalnie - powiedział Bury.

Źródło: lublin.sport.pl

Źródło artykułu:
Komentarze (16)
avatar
RECON_1
15.11.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
I kolejny klub gasi swiatlo, smutne to niestety, swoja droga miasto przeznacza 30 baniek na sport a nie ma 230 tysi zeby go wspomoc, choc moze z drugiej stronyu roczna karencja sprawi ze od klu Czytaj całość
avatar
Tomash
13.11.2015
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Jak teraz przed wyborami Żuk będzie zabiegał o mój głos, to powiem że zagłosuje na niego za rok! :)  
avatar
Poldi
13.11.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Panie radny dla prywatnych celów rozbija Pan żużel w Lublinie. Zamiast ratować ciągłość żużla to Pan zabija ten sport. Ciężko jest się dogadać ?  
avatar
pojawiam sie i znikam
13.11.2015
Zgłoś do moderacji
0
3
Odpowiedz
Bury to ten były minister? No tak, nałykał się z państwowego koryta (minister SKARBU PAŃSTWA, wiec tam najwieksza kasa do wyprowadzenia) jak jego partia była przy władzy przez 8 lat, to teraz c Czytaj całość
avatar
TOM BKS BKS BKS
13.11.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
kolejny klubik pada! ehh... ;[