Kapituła nagrodziła żużlowców

Podczas OtoMoto.pl Gali Żużlowej oprócz medali, nagród i podziękowań dla medalistów Indywidualnych Mistrzostw Świata, Drużynowego Pucharu Świata, Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, Mistrzostw Europy oraz Polski, specjalna kapituła, w której w skład weszli: Tomasz Gollob - polski żużlowiec wszech czasów, Piotr Szymański - przewodniczący GKSŻ oraz Adam Zając – redaktor naczelny Tygodnika Żużlowego przyznała swoje wyróżnienia. Poniżej lista nagrodzonych wraz z uzasadnieniem.

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Adam Skórnicki - za umiejętność połączenia sukcesu sportowego z powszechnym uznaniem i aprobatą w środowisku żużlowym, w tym także wśród największych rywali. Widok jaki ujrzeli kibice po zakończeniu finału Indywidualnych Mistrzostw Polski był niezwykle wymowny. Najlepsi polscy żużlowcy nie tylko nie zazdrościli złotego medalu Adamowi Skórnickiemu, ale wręcz przeciwnie - w bardzo gorący sposób gratulowali sukcesu.

Maciej Janowski - za jeden z najlepszych debiutów w historii polskiego sportu żużlowego. Pomimo, iż 2008 rok był dla Macieja Janowskiego dopiero drugim sezonem w karierze, zawodnik WTS-u Wrocław został nie tylko młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski i wywalczył Srebrny Kask, ale także rozsławił Polskę w imprezach rangi mistrzostw świata i Europy. Był prawdziwym objawieniem żużlowego sezonu.

Przemysław Pawlicki - za jeden z najlepszych debiutów w historii polskiego sportu żużlowego. W 2008 roku Przemysław Pawlicki pomimo zaledwie szesnastu lat błyszczał na torach Ekstraligi będąc w kilku spotkaniach podporą leszczyńskiej Unii. Pod wrażeniem stylu i skuteczności jego jazdy byli najlepsi żużlowcy świata.

Marek Cieślak - za poprowadzenie reprezentacji Polski do wyjątkowych triumfów. Marek Cieślak w każdej sytuacji potrafił wydobyć z polskich żużlowców wszystkie walory. W efekcie nie straszne były kontuzje i inne przeciwności losu. Polska drużyna, bez względu na skład, w którym startowała, odnosiła sukcesy. Złoty medal wśród juniorów i srebro wywalczone w kategorii seniorów jest tego najlepszym dowodem.

Miasto Gorzów Wielkopolski - za szybkie i nowoczesne zrealizowanie modernizacji stadionu, który dzięki wykonanym pracom stał się jednym z najbardziej reprezentacyjnych obiektów żużlowych na świecie.

Miasto Gdańsk - za wyprowadzenie klubu ze sportowych nizin na żużlowy piedestał. Trzy lata temu Gdańsk był o krok od likwidacji sekcji żużlowej. Na skutek różnych perturbacji musiał zaczynać walkę o sukces od drugiej ligi. Cały czas konsekwentnie piął się jednak w górę. W rezultacie w 2009 roku żużlowcy z Gdańska ponownie będą rywalizować na torach Ekstraligi.

Unia Leszno - za zorganizowanie najważniejszych imprez żużlowych w profesjonalny i nowoczesny sposób. W 2008 roku leszczyński klub był organizatorem Grand Prix Polski, półfinału Drużynowego Pucharu Świata oraz finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. We wszystkich przypadkach perfekcyjnie wywiązał się z powierzonych zadań.

Telewizja Polska - za nowoczesny sposób prezentacji sportu żużlowego, który znacząco przyczynił się do rozpropagowania "czarnego sportu" nie tylko w ośrodkach tradycyjnie związanych ze speedwayem, ale także w całym kraju. W 2008 roku Telewizja Polska w szerokim zakresie pokazywała najważniejsze krajowe imprezy i robiła to w niezwykle profesjonalny sposób.

Telewizja Polsat - za nowoczesny sposób prezentacji sportu żużlowego i umiejętne propagowanie "czarnego sportu" na swojej Antenie.

Telewizja Canal Plus - za nowoczesny sposób prezentacji sportu żużlowego i umiejętne propagowanie "czarnego sportu" na swojej Antenie.

Specjalną nagrodę otrzymał także Tomasz Gollob. Wyróżnienie tego żużlowca chyba nie wymaga uzasadnienia. Wystarczy powiedzieć dwa słowa: Tomasz Gollob.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×