Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel to nie tylko kilka państw. O tytuł najlepszego rywalizowano w ponad 20 krajach

W mijającym roku nie rozegrano tak wielu krajowych finałów indywidualnych mistrzostw jak w poprzednim. O tytuł czempiona tym razem nie rywalizowano m.in. w Belgii czy Estonii.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Nicolas Covatti na prowadzeniu WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Nicolas Covatti na prowadzeniu

Tradycyjnie w części państw mistrzostwa miały formułę "open" i brali w nich udział obcokrajowcy. Tak było m.in. na Słowacji, gdzie złoty medal wywalczył Stanisław Burza, a srebrny Marcin Rempała. W Argentynie z kolei najlepszy okazał się Jakub Jamróg. W Polsce swoje pierwsze złoto w karierze wywalczył Maciej Janowski, srebrny medal zawisł na szyi Bartosza Zmarzlika, a brązowy - dość nieoczekiwanie - Tomasza Gapińskiego.

Oprócz "Magica" złote medale zdobyło kilku innych uczestników cyklu Grand Prix. W Australii po raz pierwszy w historii najlepszy okazał się Jason Doyle, w Danii Niels Kristian Iversen (czwarty raz z rzędu!), w Wielkiej Brytanii Tai Woffinden, a na Słowenii Matej Zagar. W Szwecji po mistrzostwo sięgnął Antonio Lindbaeck, który do cyklu GP wróci w 2016 roku.

W Stanach Zjednoczonych tradycyjnie o mistrzostwo walczono w dwóch różnych federacjach. Z kolei Bułgarzy rywalizowali razem z Rumunami, a Chorwaci (nieoficjalnym mistrzem został Jurica Pavlic) ze Słoweńcami.

W 2015 roku nie odbyły się oficjalne mistrzostwa Republiki Południowej Afryki, ale w turniejach organizowanych przez klub z Walkerville najlepszy okazał się Neil Pettit. Na drugim miejscu sklasyfikowano Mario van der Merwe, a na trzecim Damiena Devine. Podobna sytuacja miała miejsce w Kanadzie. W tym roku nie zorganizowano tak jak w poprzednich latach jednodniowego finału mistrzostw kraju. W serii różnych turniejów najlepsi okazali się John Kehoe i znany ze startów w Europie Kyle Legault.

Klasyfikacja medalowa krajowych indywidualnych mistrzostw w 2015 roku:

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×