KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Włókniarz zadbał o mocnych rywali. Sparingi już z Jonassonem

Przygotowania do sezonu Nice PLŻ zapowiadają się w przypadku Włókniarza bardzo ciekawie. Drużyna zmierzy się z trzema ekstraligowymi rywalami. Wystąpią w nich wszyscy czołowi zawodnicy, na czele z Tomasem H. Jonassonem.

Michał Wachowski
Michał Wachowski

Włókniarz Częstochowa rozpocznie sparingowe zmagania 19 marca, gdy podejmie w treningu punktowanym Ekantor.pl Falubaz. Dzień później zespoły te zmierzą się w Zielonej Górze. Następnie, w drugiej połowie miesiąca i na początku kwietnia, częstochowianie mają zaplanowane spotkania z Betard Spartą i Unią Tarnów.

- Nasi sparingpartnerzy są rzeczywiście solidni. Zależało nam na tym, by sprawdzić się na tle ekstraligowych rywali i tak też się stanie. Chcemy, by nasi zawodnicy solidnie się rozjeździli. Jeśli chodzi o pierwsze wyjazdy na tor, to planujemy je przynajmniej na tydzień przed pierwszym treningiem punktowanym. Mamy tylko nadzieję, że naszych planów nie pokrzyżuje pogoda. Na razie ciężko w tej sprawie cokolwiek prognozować. Wcześniej, nim zawodnicy wsiądą na motocykle, czeka nas trochę pracy związanej z przygotowaniem toru - mówi menedżer zespołu, Michał Finfa.

Przedsezonowe treningi punktowane powinny sporo powiedzieć o formie i potencjale poszczególnych zawodników. Jak zapewnia Finfa, Włókniarz będzie mógł sprawdzić się w optymalnym składzie. Zawodnicy, na czele z Tomasem H. Jonassonem, wprost wyrywają się do jazdy.

- Od pierwszego treningu punktowanego będziemy mieć do dyspozycji w zasadzie wszystkich zawodników. Nicolai Klindt ma już zaplanowane inne zawody i nie będzie go na pierwszym test-meczu z Falubazem, ale pozostali, na czele z Tomasem Jonassonem, na pewno przyjadą. Zarówno z zielonogórzanami, jak i pozostałymi rywalami będziemy mogli sprawdzić się w mocnym zestawieniu. Może się oczywiście zdarzyć, że dany zawodnik nie wystąpi w dwóch sparingach pod rząd. Wtedy swoją szansę dostaną inni żużlowcy, którzy są w naszej kadrze - zaznacza.

Wszystko wskazuje na to, że w ligowym terminarzu Włókniarza zajdą drobne zmiany. Częstochowianie zgodzili się na przełożenie zaplanowanego na środek tygodnia wyjazdowego meczu w Pile. - Rzeczywiście, w tym temacie nie robimy klubom, które mają z nami mecze w tygodniu żadnych problemów. Polonia zgłosiła się do nas z zapytaniem o przełożenie meczu z terminu środowego na bardziej korzystny i tak też zrobimy. Jeśli chodzi o nasze spotkania w Częstochowie, też rozmawiamy o jednej drobnej korekcie, by mecz mógł odbyć się w niedzielę. Nie będzie to znacząca zmiana - podsumowuje Finfa.

Czy Włókniarz pokona przynajmniej jednego z ekstraligowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (24)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×