Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Kiepska sytuacja jedynego adepta Startu Gniezno. "Nie mam nawet kasku"

Dominik Kopecki dopiero uczy się żużlowego fachu, jest adeptem szkółki gnieźnieńskiego klubu. W minionym sezonie 17-latek odbył wiele treningów, po których pragnął przystąpić do egzaminu na licencję "Ż", jednak to się nie powiodło.

Mateusz Domański
Mateusz Domański

Wówczas na przeszkodzie stanęła kontuzja. Warto odnotować, że Dominik Kopecki jest aktualnie jedynym adeptem gnieźnieńskiej szkółki żużlowej. Jeszcze niedawno "szkółkowiczów" było pięciu. Czterech z nich zrezygnowało. Powody były różne, jeden adept zakończył przygodę z "czarnym sportem" ze względu na odniesioną kontuzję. Kopecki pragnie jak najszybciej zdobyć żużlowy certyfikat, jednak pojawiły się pewne trudności.

Jak wiadomo, speedway jest bardzo kosztownym sportem. Aby zdobyć licencję, potrzeba mieć odpowiedni sprzęt. Wiąże się to oczywiście z potrzebą uzbierania środków finansowych. Zapewne każda pomoc będzie dla Dominika Kopeckiego niezwykle istotna oraz bardzo ważna w kontekście jego dalszego rozwoju. Obecnie sytuacja 17-letniego adepta nie jest łatwa.

Ponadto "szkółkowicz" nie może liczyć na pomoc ze strony klubu. Jak przyznał, aktualnie nie posiada nawet kasku z wymaganym atestem. - Ciężko liczyć na wsparcie ze strony klubu. Wiadomo jak to było chociażby z zawodnikami, którzy uczestniczyli w rozgrywkach ligowych. Powiem wprost - na dzień dzisiejszy nie posiadam nawet wymaganego kasku z atestem - przekazał.
Dominik Kopecki podczas jednego z treningów Dominik Kopecki podczas jednego z treningów
Kopecki stwierdził, że jest dobrze przygotowany pod kątem fizycznym. Jedynym problemem są kwestie techniczne. - Moje zaplecze sprzętowe nie uległo zmianie, prezentuje się identycznie jak w poprzednim sezonie. Jeżdżę na tym, co któryś z chłopaków podrzuci. Na dzień dzisiejszy posiadam tak naprawdę jeden motocykl, na którym przejadę może trzy lub cztery treningi. Nie wymagam zbyt wiele, dwa dobre motocykle i myślę, że rok byłby na plus. Do nowego sezonu jestem przygotowany w stu procentach, jeśli chodzi o kwestie fizyczne. Na początku zimy miałem zajęcia ogólnorozwojowe u Przemysława Gnata. Później trenowałem indywidualnie - basen, siłownia, bieganie.

Na zakończenie adept Startu Gniezno podziękował Bjarne Pedersenowi, który wspierał go w zeszłym sezonie. - Na koniec chciałbym podziękować Bjarne Pedersenowi oraz jego mechanikowi. W ubiegłym sezonie pomagali mi oni z częściami. Raz jeszcze dziękuję za każdą pomoc.

Osoby, które chciałyby wspomóc Dominika Kopeckiego, proszone są o kontakt mailowy: d-kopecki@wp.pl lub telefoniczny: 537-075-979.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (79)
 • tomas68 Zgłoś komentarz
  Nie można tylko oczekiwać ale też nie może być tak że w danym klubie nie ma zupełnie niczego.
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Zuzel to niestety droga zabawa i same checi to za malo,bz solidnego wsparcia nawet największy talent zginie w szarzyźnie dnia codziennego,
   • miras72 Zgłoś komentarz
    Dzieci internetu :Dominik mocno kręci ,tak w ogóle kaski często należy wymieniać tym bardziej zawodnik który często ma dzwona jak Dominik. Czy jest talentem ??? Ma w tym roku 18 lat.
    Czytaj całość
    trenuje 3 late.Zawsze miał jakieś upadki a jeżdził sam na torze .Był na treningach na innych torach sam sié chwalił na portalach i jego jazda słabo wyglądała, po czy trener Śledź zdecydował że się nie nadaje na licencję.Szkółka miała w4 motocykle w sezonie 2015 i to były całkiem dobre silniki po zawodnikach seniorach Startu. Co do obiektów Startu kwota czynszu to ok. 500-700 zł za samą szkółkę na m-c + koszty organizacji treningu (trener,polewaczka,mechanik,karetki,paliwo,prąd,motocykl,części zamienne itp.)tak więc te 20 tyś to szału nie ma na cały sezon i Szkółka bez pieniędzy od sponsorów w ogóle by nie istniała tak jak w np.Łódźi,Wrocławiu itd.co do autora artykułu należy być obiektywnym i wysłuchać dwóch stron,bo w tym artykule jest wiele niejasności.
    • PAPA starcik Zgłoś komentarz
     A pod Poznaniem bez zmian , dno i kilometr mułu .
     • Anteqa Zgłoś komentarz
      Same chęci i marzenia nie wystarczą. Żużel to jest drogi sport i nawet przygotowaniem fizycznym wiele się tu nie nadrobi. Potrzeba kasy, a o to wszędzie najtrudniej. A może wyrwać się z
      Czytaj całość
      Gniezna i spróbować zadawać w innym klubie? Wrocław nie ma wychowanków, pewnie chętnie by go zaprezentowal jako swojego ;)
      • Mossad Zgłoś komentarz
       Czy tylko tak jest w Gnieznie? Ten sporcik umiera smiercia naturalna....chlopaki ktorzy garna sie do zuzla niestety pochodza z biednych domow.....Ci z bogatszych nie wiedza nawet o istnieniu
       Czytaj całość
       zuzla....skoncza sie synkowie bylych zuzlowcow i......ciemna duuupa.
       • Fanatyk Speedway Zgłoś komentarz
        Trzech tenorów Łączyński,Sochacki,Łukasik nie mają na kask dla adepta ?Panowie nie róbcie obciachu na cały kraj,wstyd,hańba.Wam naprawdę już podziękujemy.
        • AMBROS Zgłoś komentarz
         Autor artykułu jeżeli tworzy taki kontrowersyjny temat powinien zapytać drugą stronę, jeżeli pytał przedstawić jaka była odpowiedź prezesa klubu szkolącego adeptów sportu
         Czytaj całość
         żużlowego w Gnieźnie. Poza tym do do sezonu żużlowego pozostało jeszcze kilka tygodni i "sprawa kasku" z pewnością zostanie rozwiązana. Dodatkowo nie znamy faktów co adept żużlowy usłyszał od działaczy(prezesa) gdy poinformował że nie dysponuje kaskiem z atestem przeznaczonym do sportu żużlowego? Dlaczego adept nie może liczyć na pomoc z klubu, jeżeli klub otrzymał z Miasta środki finansowe, jak i poza tym ze względu na okoliczność szkolenia tego jedynego adeptów sportu żużlowego klub z Gniezna płaci Miastu za wynajem stadionu tylko 1zł !
         • nikiStart Zgłoś komentarz
          Spłacamy najważniejsze że układ spłacamy AD2015 momoniowe brednie
          • Fanatyk Speedway Zgłoś komentarz
           Może zarządzający tym bagnem zabiorą głos?Jaka przyszłość klubu? Czy tak jak w piosence to już jest koniec nie ma już nic?
           • zbych Zgłoś komentarz
            Ciekawy felieton ciekawe gdzie są wierni kibice Gniazna tak kochający zuzel nie można zrobić składki choćby na kask??? Chłopak chyba tego wart.Wstyd żeby chociaż jednego juniora z
            Czytaj całość
            Gniezna nie wspomóc.Oto całe Gniezno...........
            • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
             Nic dodać nic ująć szkółka w Gnieźnie super działa,Było 5 adeptów został się jeden.Nie ma nakładów na adeptów szkolenie nie ma kasy za wyszkolenia, Później po 60 tys chcą kluby
             Czytaj całość
             brać ,Należało by z tym skończyć ,Nie ma nakładów na szkolenie nie ma kasy za szkolenie,Porządek z tym należało też zrobić,
             • mbr Zgłoś komentarz
              Mam prośbę do moda który usuwa wszystko co mu się podoba! Nie rób tego kiepszczaku, czytaj ze zrozumieniem i obiektywizmem!
              Zobacz więcej komentarzy (15)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×