Żużel w Lublinie nie zginie. Co w sezonie 2016?

Lublin nie będzie miał w sezonie 2016 swojego przedstawiciela w polskich ligach żużlowych. Nie oznacza to jednak, że kibice speedwaya przez rok zdani będą na wyjazdy do innych miast.

Damian Gapiński
Damian Gapiński

Podczas konferencji prasowej w listopadzie, prezydent Krzysztof Żuk zadeklarował, że w 2016 roku mają się odbyć turnieje żużlowe w Lublinie. Póki co nieznane są jednak szczegółowe plany miasta, które organizację ceduje na kluby sportowe. Nie wiadomo zatem, jakie konkretnie turnieje miał na myśli prezydent Lulina. - Organizatorem imprez mogą być kluby sportowe. Na ten moment nie mamy żadnych konkretów. Mam jedynie sygnały, że takie turnieje są planowane. Z racji tego, że nie znam szczegółów, więcej na ten temat nie mogę powiedzieć - powiedział Jakub Kosowski, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki miasta Lublina.

Niewiele można oczekiwać po klubie, który jeszcze niedawno startował w rozgrywkach ligowych, ale nie otrzymał licencji na sezon 2016. - Mam nadzieję, że uda nam się zorganizować jeden turniej indywidualny. Jesteśmy w trudnej sytuacji i to wszystko na co nas obecnie stać - powiedział Andrzej Zając, prezes Motoru Lublin.

Nadzieją dla lubelskiego żużla są działania podejmowane przez włodarzy KM Cross Lublin. - W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowań do sezonu. Młodzi zawodnicy trenują w Gorican. Chcemy zorganizować przynajmniej trzy turnieje. Ciekawszą formę mają dwumecze, ale najbliższe tygodnie pokażą, jaką one będą miały formułę. Jesteśmy w kontakcie z jednym z klubów z Ukrainy i nie jest wykluczone, że z nim spotkamy się w sparingu - powiedział Piotr Więckowski, prezes KM Cross.

KM Cross Lublin nie ogranicza się jedynie do rozmów na temat turniejów w sezonie 2016. Celem klubu, jest start w rozgrywkach ligowych już za rok. - Bez ligi nasza ciężka praca nie będzie miała sensu. Prowadzimy rozmowy ze sponsorami. Robimy co możemy, żeby odbudować wiarygodność, bo do tej pory sponsorzy przyglądali się naszym działaniom z boku, ale nie decydowali się na współpracę. Myślę, że wkrótce widoczne będą efekty naszych działań - zakończył Piotr Więckowski.KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×