WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ściąga z RSŻ: Te przepisy warto znać!

Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała Regulamin Sportu Żużlowego. Warto zapoznać się z najważniejszymi zmianami, które pozwolą uniknąć błędnej interpretacji przepisów.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Bardzo często kibice zwracają uwagę na niewłaściwą kolejność w tabelach poszczególnych lig. W tym zakresie przepisy ewoluowały na przestrzeni ostatnich lat. W sezonie 2016 o kolejności w tabeli przy równości punktów dwóch lub więcej drużyn decyduje mała tabelka, w której ujmowane są tylko wyniki pomiędzy zainteresowanymi zespołami. O kolejności decydują najpierw punkty meczowe, potem biegowe. Jeżeli i tutaj zachodzi równość, to dopiero wtedy o kolejności w tabeli decydują punkty biegowe z pojedynków z wszystkimi drużynami.

Mecz części zasadniczej rozgrywek uważa się za rozegrany, jeśli zakończyło się minimum 8 biegów, a mecz części finałowej rozgrywek i mecz barażowy uważa się za rozegrany, jeśli zakończyło się co najmniej 12 biegów.

Jeżeli zawody IMŚ Grand Prix lub Pucharu Świata (nie dotyczy rund wstępnych) nie odbędą się w terminie kalendarzowym i muszą być rozegrane w terminie rezerwowym, który pokrywa się z datą kalendarzową meczów, wszystkie mecze terminu kalendarzowego rozgrywek DMP będą odwołane.

Jeżeli zawody FIM inne niż IMŚ GP lub DPŚ oraz FIM Europe nie odbędą się w terminie kalendarzowym i muszą być rozegrane w terminie rezerwowym, który pokrywa się z datą kalendarzową meczu, mecz będzie odwołany przez podmiot zarządzający w niezwłocznym, możliwym terminie,o ile spełnione są łącznie poniższe warunki:
1) zawodnik, który ma wziąć udział w zawodach FIM lub FIM Europe jest podany w składzie drużyny na mecz (art. 104 ust. 2 i 3) i w przypadku meczu Ekstraligi: posiada pierwszą średnią indywidualną (SI) w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu, obliczoną wg zasad zamieszczonych w postanowieniach na dany sezon,
2) wraz ze składem drużyny (art. 104 ust. 2 i 3), klub podał informację do podmiotu zarządzającego oraz przeciwnika, że nie wyraża zgody na rozegranie meczu bez tego zawodnika.

Przebieg każdego meczu od momentu rozpoczęcia próby toru musi być zarejestrowany w trybie ciągłym przez ruchomą kamerę umieszczoną na statywie w pobliżu stanowiska sędziego.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • malin1976 0
  Wręcz przeciwnie . Dzisiaj przez zbyt wiele imprez wszystko się rozmywa . Powinno być IMŚ , DMŚ , IMŚJ , DMŚJ oraz IMP , DMP , MIMP i MDMP . Niedługo przez te cyrki z europejskimi zawodami o żadnej randze wszystkie soboty i niedziele będą zajęte a liga skarłowacieje do 10 kolejek .
  karol3414 I właśnie takie podejście powoduje zwijanie dyscypliny. Teraz podważamy ME, za chwilę będziemy podważać mistrzostwa krajowe, a potem zostanie tylko liga i cyrk objazdowy SGP. Tak krótkowzroczne podejście pasuje raczej do włodarzy ligi a nie do kibica.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • karol3414 0
  I właśnie takie podejście powoduje zwijanie dyscypliny. Teraz podważamy ME, za chwilę będziemy podważać mistrzostwa krajowe, a potem zostanie tylko liga i cyrk objazdowy SGP. Tak krótkowzroczne podejście pasuje raczej do włodarzy ligi a nie do kibica.
  malin1976 FIM Europe i ich zawody to glut śmierdzący i nie powinno się odwoływać ligowych spotkań dla tego czegoś . Tylko lMŚ , DMŚ oraz IMŚJ i DMŚJ mają jakąś tam rangę a reszta to szrot .
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • malin1976 3
  FIM Europe i ich zawody to glut śmierdzący i nie powinno się odwoływać ligowych spotkań dla tego czegoś . Tylko lMŚ , DMŚ oraz IMŚJ i DMŚJ mają jakąś tam rangę a reszta to szrot .
  [ 2 komentarze w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×