WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ile kosztuje szkolenie w mini żużlu?

Wiele mówi się o konieczności szkolenia w klubach żużlowych. Sprawdziliśmy ile wynoszą koszty prowadzenia jednego z klubów w mini żużlu.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Między innymi Kamil Brzozowski, Adrian Szewczykowski, Paweł Hlib, Daniel Pytel, Bartosz Zmarzlik, Adrian Cyfer a jeszcze wcześniej Krzysztof Cegielski - to tylko część żużlowców, którzy swoje pierwsze kroki stawiali w GUKS Speedway Wawrów. Choć położony na pograniczu z Gorzowem Wielkopolskim klub ma na swoim koncie sukcesy szkoleniowe, to na co dzień nie brakuje mu również problemów. - Borykamy się głównie z problemami finansowymi. Nasze podstawowe koszty to trener, polewaczka, ciągnik, wyjazdy na zawody, delegacje, opłacenie karetki na treningi i zawody, utrzymanie toru. Duże koszty biorą na siebie rodzice. Mając do dyspozycji 50 tysięcy złotych moglibyśmy spokojnie prosperować. W tej kwocie uwzględniony jest również obóz przygotowawczy dla zawodników, zakup sprzętu i części. Ostatnio otrzymaliśmy dotację z miasta na poziomie 10 tysięcy złotych, co stanowi zaledwie 20 procent potrzebnej kwoty. Mamy głównego sponsora od paru lat – firmę Just Fun. Dzięki nim zakupiliśmy stroje zawodników, w których występują na zawodach drużynowych - mówi prezes Wioletta Nowacka.

Nie tylko problemy finansowe spędzają sen z powiek działaczom wawrowskiego klubu. Spada również liczba trenujących zawodników. - Ciężko o tym mówić, czy wkrótce pojawi się nowy Bartek Zmarzlik. W tej chwili mamy w Stali czterech wychowanków. Kamil Nowacki zdał licencję. Hubert Czerniawski, Marcel Studziński i Alan Szczotka są przygotowywani do licencji. Dobrze sobie radzą i trener jest z nich zadowolony. Obecnie w szkółce jest siedmiu zawodników. To mało, bo w poprzednich latach było ich 13-14. Więc frekwencja spadła o połowę - dodaje prezes GUKS Speedway Wawrów.

Na szczęście mini żużlowcy mogą liczyć na pomoc gorzowskiego klubu. - Mamy pomoc od Stali Gorzów w postaci sprzętu użyczonego na potrzeby prac torowych. Prowadzimy rozmowy z klubem na temat wsparcia na nowy sezon. Chcą nas wspierać, bo widzą, że ta współpraca przynosi efekty - zakończyła Wioletta Nowacka.

GUKS Speedway Wawrów będzie jednym z siedmiu klubów, które przystąpią w sezonie 2016 do rozgrywek mini żużla. W Wawrowie zostanie rozegranych pięć turniejów rangi IMP i DMP.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • MilenaG 0
  Czy 50 cc wliczani są do wychowankow?Obecnie mamy 8 zawodników w tej kategorii.Jeżdżą na zawody,trenują.Czy im także należą sie:sprzęt,części,obozy,ubiory na zawody?Klub zapewnia im miejsce do trenowania,karetkę,przygotowanie toru,trenera.Całą resztę finansują rodzice.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Mirosław Lewandowski 0
  A co z pozostałymi sponsorami .;;;
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • RECON_1 0
  To pokazuje ze niestety nie jest to sport dla każdego bo biedny chlopak nie będzie mial środków by ten sport uprawiać,i tu przydałoby sie większe zaangazowanie miast czy klubow które by wspieraly swoje naturalne zaplecza.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×