KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Pary na start! Początek wielkiego show na Motoarenie

Cykl Speedway Best Pairs zawita w tym sezonie do Torunia, Landshut oraz Ostrowa Wielkopolskiego. Motoarena przywita czołowych żużlowców świata już w sobotę!

Konrad Marzec
Konrad Marzec
Materiały prasowe / Sławomir Kowalski / One Sport

Zawody na Motoarenie inaugurują zupełnie nowy cykl Speedway Best Pairs. Wcześniej zawodnicy ścigali się w barwach narodowych, co z pewnością bardziej identyfikowało kibiców danego kraju ze startującymi pod ich flagą zawodnikami, ale także nie pozwalało niektórym topowym zawodnikom skutecznie powalczyć o zwycięstwo, ze względu na brak drugiego zawodnika, który prezentowałby równy, wysoki poziom. Dzięki wprowadzeniu rywalizacji sponsorów, zawody powinny być bardzo wyrównane. Wydaje się, że jedynie zespół City Team, w którego barwach wystąpi trzech reprezentantów Niemiec, powinien nieco odstawać.

Poza tym na starcie zobaczymy m.in. Grega Hancocka, Nickiego Pedersena oraz czołowych polskich zawodników - Bartosza Zmarzlika czy Janusza Kołodzieja. W turnieju miał startować również Jarosław Hampel, ale ostatecznie "Małego" zmieni właśnie Kołodziej, który wspólnie z Piotrem Protasiewiczem oraz Grzegorzem Zengotą powalczy o zwycięstwo dla ekipy Eport2000 Team. Oprócz zespołu, w którym wystąpią sami Polacy, za faworytów uznaje się drużyny Monster Team (Greg Hancock, Chris Holder  oraz Paweł Przedpełski), Team Boll (Martin Vaculik, Niels Kristian Iversen i Patryk Dudek) oraz Fogo Power (Emil Sajfutdinow, Bartosz Zmarzlik i Tobiasz Musielak). Szczególnie drużyna składająca się z samych zawodników Get Well Toruń, będzie chciała wykorzystać atut własnego toru oraz wsparcie z trybun, które z pewnością będzie miała. Najbardziej elektryzującą według Karola Lejmana, powinna być za to para Nicki Pedersen - Martin Smolinski, która jest złożona z dwóch indywidualistów, lubiących bardzo ostry speedway.

Dzięki zmianom wprowadzonym przez firmę One Sport, dużo zyskają także sponsorzy, którzy będą mieli znakomitą okazję do promocji swojej marki. Jeśli chodzi natomiast o punktację, to tutaj żadnych zmian nie będzie. 7 drużyn wystartuje w 21 biegach fazy zasadniczej, biegu barażowym oraz wyścigu finałowym, wyłaniającym zwycięzcę danej rundy SBP. Za pierwsze miejscu w biegu zawodnik otrzyma 3 punkty, za drugie dwa, za trzecie jeden punkt i czwarty na mecie pozostanie bez zdobyczy punktowej. W przypadku biegu remisowego, wygrana w bezpośrednim starciu stanie się udziałem zdobywców drugiej i trzeciej pozycji. Jeżeli chodzi o przełożenie poszczególnych miejsc na punkty do klasyfikacji generalnej, to przedstawia się ono następująco:

1. miejsce - 10 pkt
2. miejsce - 8 pkt
3. miejsce - 6 pkt
4. miejsce - 4 pkt
5. miejsce - 3 pkt
6. miejsce - 2 pkt
7. miejsce - 1 pkt

Oficjalna lista startowa - Toruń 02/04/2016:

Boll Team:
1. Niels Kristian Iversen
2. Martin Vaculik
15. Patryk Dudek

Nice Racing:
3. Artiom Łaguta
4. Antonio Lindbaeck
16. Grigorij Łaguta

City Team:
5. Kai Huckenbeck
6. Tobias Kroner
17. Tobias Busch

Fogo Power:
7. Emil Sajfutdinow
8. Bartosz Zmarzlik
18. Tobiasz Musielak

Trans MF Pro Race Team:
9. Martin Smolinski
10. Nicki Pedersen
19. Renat Gafurow

Eport2000.pl Team:
11. Piotr Protasiewicz
12. Grzegorz Zengota
20. Janusz Kołodziej

Monster Energy Team:
13. Greg Hancock
14. Chris Holder
21. Paweł Przedpełski

Sędzia: Wojciech Grodzki
Początek zawodów: godz. 17:00 (transmisja w Eurosporcie)

Organizatorzy zapraszają wszystkie #ParynaPary. Do każdego biletu normalnego, można dokupić jeden bilet ulgowy za 1 zł. Taki bilet obowiązuje również panie, które przyjdą na Speedway Best Pairs ze swoją drugą połówką.

Ceny biletów na turniej w Toruniu:
strefa niebieska: bilet normalny 30 PLN
strefa zielona: bilet normalny 25 PLN
strefa czerwona: bilet normalny 80 PLN / bilet VIP 650 PLN
W strefach niebieskiej i zielonej do biletu normalnego za 1 zł można dokupić bilet ulgowy. Każdy kolejny bilet ulgowy kosztować będzie 10 zł.

Kliknij i przejdź na stronę sprzedażową!

Terminarz Speedway Best Pairs:
1. runda - Toruń - 2 kwietnia (godz. 17:00)
2. runda - Landshut - 5 maja (godz. 16:00)
3. runda - Ostrów Wielkopolski - 4 czerwca (godz. 20:00)

Zobacz wideo: Jarosław Hampel: leczenie było dla mnie cierpieniem, ból był potworny [cz. 1/2]
Źródło: WP SportoweFakty
Kto zwycięży w pierwszej rundzie cyklu Speedway Best Pairs?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×