Argentyńskie mistrzostwa - sezon 1986/1987: Cz. 7 - Szybki John Davis. Castagna najlepszy w Carhue

W szóstej rundzie mistrzostw złudzeń nikomu nie pozostawił Anglik John Davis, który pewnie wygrał wszystkie swoje wyścigi. W siódmej rundzie na torze w Carhue triumfował Armando Castagna. W ósmej odsłonie zmagań ponownie zwyciężył Włoch.

Przemysław Jany
zawody żużlowe sprzed lat (fotografia poglądowa) / Na zdjęciu: zawody żużlowe sprzed lat (fotografia poglądowa)

Szósta runda mistrzostw ponownie została rozegrana w Bahia Blanca. Na torze rządził John Davis. Zawodnik wygrał wszystkie swoje biegi i ustanowił najlepszy czas dnia. Gerd Riss tym razem uplasował się na drugiej pozycji, a jego rodak Peter Hehlert na trzeciej. W niższej klasie pojemności triumfował Carlos Limbozzi.

9. (110,69) Jorge Werdin

Finał: 10. (102,72) Carlos Limbozzi, Nelson Muldon, Leandro Prieto, Jorge Werdin, Adrian Carletti, Oscar Koening
Szósta runda mistrzostw (źródło: La Nueva). Szósta runda mistrzostw (źródło: La Nueva).

Finał:
15. (62,32) John Davis, Gerd Riss, Peter Hehlert, Armando Castagna, Bernhard Osterloher, Karlsten Hilger (w)

Siódma rundach zmagań o tytuł najlepszego zawodnika w Argentynie organizowana przez klubu Tiro Federal z Bahia Blanca odbyła się w Carhue. Tutaj wygraną na swoje konto zapisał Włoch Armando Castagna. Drugą pozycję zajął Peter Hehlert, a trzecią Gerd Riss (obaj Niemcy). Fabian Turrion zwyciężył natomiast w rywalizacji motocykli o pojemności 200ccm.

7. Juan Carlos Paulage

Finał: 8. (114,06) Fabian Turrion, Miguel Bazan, Oscar Koening, Juan Werding, Juan Carlos Paulage
Anglik John Davis (źródło: La Nueva). Anglik John Davis (źródło: La Nueva).

Finał:
11. (64,37) Armando Castagna, Peter Hehlert, Gerd Riss, Bernhard Osterloher, Carsten Pelzmann, Karlsten Hilger

W ósmej odsłonie niezwykle szybki był Armando Castagna. Włoch pewnie wygrywał wszystkie swoje biegi nie dając szans rywalom. Niemiec Peter Hehlert stanął na drugim stopniu podium. Tym razem Anglik John Davis zajął trzecią lokatę. Carlos Limbozzi był najszybszy w klasie motocykli o pojemności 200cmm. Zawodnik z Bahia Blanca w finale ustanowił rekord toru na dystansie sześciu okrążeń.

8 runda - Bahia Blanca - 8 lutego 1987 roku:

Finał pocieszenia - 200ccm:
(107,94) Adrian Carletti

Finał - 200ccm:
(100,66) Carlos Limbozzi, Fabian Turrion, Nelson Muldon, Leandro Prieto, Juan Werdin, Adrian Carletti