Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skandal w Opolu! Kierownik startu pod wpływem alkoholu!

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas meczu Kolejarz Opole - Speedway Wanda Instal Kraków. Po 7. biegu od meczu odsunięty został kierownik startu.
Damian Gapiński
Damian Gapiński
Żużlowcy Kolejarza Opole WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Żużlowcy Kolejarza Opole

Kolejarz Opole niespodziewanie pokonał Speedway Wandę Instal Kraków 47:41 w meczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Kibice na długo zapamiętają to spotkanie nie tylko ze względu na sensacyjny wynik, ale także na sytuację z kierownikiem startu. Jego postawa już od początku spotkania budziła wątpliwości Sędzia Grzegorz Sokołowski przeprowadził z nim "wychowawczą" rozmowę po biegu pierwszym i trzecim. Miarka przebrała się po siódmym biegu. W nim już po zapaleniu się zielonego światła, kierownika startu miał uwagi do ustawienia Grzegorza Walaska. Po tym wydarzeniu sędzia odsunął funkcyjnego od dalszego prowadzenia meczu.

- Jeżeli kierownik startu jest pod wpływem alkoholu, to nie ma w tym nic dziwnego. Kiedy zleciliśmy przebadanie alkomatem, to usłyszeliśmy, że mamy sobie go znaleźć. Pan kierownik został ukryty w karetce. Stwierdzono, że tak się przejął całą sytuacją, że zasłabł. Badanie alkomatem wykazało u niego obecność alkoholu (według nieoficjalnych informacji 0,5 promila). Sędzia przerwał zawody i zszedł z wieżyczki. W tym czasie nastąpiło ostre roszenie toru wodą. Kierownik startu to jedna z kluczowych osób dla przebiegu meczu i takie sytuacje nie mogą mieć miejsca - powiedział Paweł Sadzikowski, prezes Wandy Kraków.

Nieco inaczej całą sytuację ocenił prezes Kolejarza Opole. - Kierownik startu został odesłany na trybuny. W nieparlamentarny sposób zwracali się do niego kibice z Krakowa. Na trybunach wypił sobie piwo i stąd taki wynik. Wówczas był już jednak osobą prywatną. Przebywał w karetce, bo grożono mu pobiciem. Miał prawo się zestresować, bo to starsza osoba - wyjaśnił Andrzej Hawryluk.

Nie ulega jednak wątpliwości, że kierownik startu był pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie policyjnym alkomatem. Cała sytuacja została opisana w protokole meczowym i w stosunku do osoby funkcyjnej zostaną wyciągnięte konsekwencje.

 

ZOBACZ WIDEO Jacek Ziókowski: Zmniejszenie prędkości zwiększy bezpieczeństwo (Źródło: TVP)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (45)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Ciekawe gdzie takie mocne piwa robia....
  • benio1305 Zgłoś komentarz
   Kurde, gość jest po golnięciu i nikt go nie może przebadać... Idzie na trybuny i wtedy sędzia idzie go przedmuchać ( kierownik startu powinien mu powiedzieć wyp....) .... FARSA!!!!!! Jak
   Czytaj całość
   sędzia mógł nie zareagować przed wykluczeniem?????? DNO!!!!!!!!
   • 8-krotny DMP Zgłoś komentarz
    Zdrowie kierownika startu! :)
    • palinger Zgłoś komentarz
     Sędzia popełnił błąd z tym kierownikiem: powinien go od razu przebadać i odsunąć, a nie po fakcie. Potem to już była prywatna osoba i ciężko udowodnić, że piła przed/w trakcie
     Czytaj całość
     zawodów.
     • piknikpsz Zgłoś komentarz
      Kierownik startu na bani nie ma to znaczenia - brawo Opole, nikt się nie spodziewał że wygracie - tak trzymać :)
      • kros Zgłoś komentarz
       Karygodne,tylko dlaczego jak Cieslak belkotal i byl nawalony nie zostal ukarany!!!!
       • Wojtula Zgłoś komentarz
        "nie takie numery się rozbiło ze szwagrem w Pułtusku" :)
        • --.night.-- Zgłoś komentarz
         cieslak nachlany prowadzil zepols w polfinale i co? plech nawalaony udziela wywiadow i co? krzystaniak nawalony opowiada w relacji w tv herezje i co? komarnicki nawalony typuje i co? zyeci..
         Czytaj całość
         THIS IS SPEEDWAY PRAWDA?
         • Maciej Hreniak Zgłoś komentarz
          za taki numer tylko i wyłącznie walkower dla przeciwników organizatorów meczu! Do tego jeszcze wysoka kara dla nich i ... sędziego!
          • Opole2013 Zgłoś komentarz
           Skandal to był jak kierownik ekipy z Krakowa (ten z ręką na temblaku) rzucał telefonem koło maszyny startowej. Wszyscy to widzieli. A wcześniej rozwalili słuchawkę w telefonie w parku
           Czytaj całość
           maszyn.
           • maks pierwszy Zgłoś komentarz
            Nie szukajmy tanich sensacji typu ze podprowadzający był po piwie po prostu Kraków przegrał z kretesem Walasek to synonim klęski i ruiny finansowej.
            • kicajrze Zgłoś komentarz
             policjanci mają możliwość sprawdzić o której alkohol został spożyty... wystarczyło by to sprawdzić by stwierdzić czy kierownik startu był pod wpływem od samego początku czy też
             Czytaj całość
             nie (tak jak stwierdził prezes Opola)..Wystarczy trochę chęci..
             • yes Zgłoś komentarz
              Czy kierownik startu jest osobą funkcyjną, wpisaną do protokołu lub wymienioną w innych oficjalnych dokumentach? Jeżeli tak, to nie może według swojego uznania, woli i chęci przebywać
              Czytaj całość
              na torze, w parkingu, na trybunach, przy punkcie piwodającym, w karetce. Jeżeli ktoś jemu grozi, to nie może być jedynym antidotum napicie się. Co byłoby gdyby stwierdzono to u żużlowca, sędziego, kierownika drużyny, trenera, Pani podprowadzającej? Zastraszanie osoby jest czynem karalnym zwłaszcza, gdy wykonuje obowiązki służbowe jej przypisane. Stwierdzono u Cieślaka i teraz każdy może się bronić i wskazywać kogo lub coś innego jako przyczynę.
              Zobacz więcej komentarzy (16)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×