KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Puchar Nice PLŻ: w Lublinie powalczą o 5 tysięcy złotych

W niedzielę w Lublinie rozegrany zostanie Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W zawodach wystąpią najlepsi zawodnicy zaplecza PGE Ekstraligi. Rywalizować oni będą nie tylko o prestiż, ale także o nagrody finansowe.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Włókniarz - KSM Krosno Mecz Nice 1 Ligi z 2016 roku WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Włókniarz - KSM Krosno. Mecz Nice 1. Ligi z 2016 roku

Triumfator otrzyma 5000 złotych netto. Kwoty za kolejne miejsca systematycznie spadają. Drugi zawodnik może liczyć na 4500 złotych netto, a dwójka żużlowców z miejsc 17-18 dostanie po 500 złotych netto.

Regulamin Przynależności Klubowej

§ 11a [Puchar Polskiej Ligi Żużlowej]

1. Zawodnik posiadający kontrakt z klubem Polskiej Ligi Żużlowej jest zobowiązany do uczestniczenia w zawodach o Puchar Polskiej Ligi Żużlowej organizowanego przez PZM, jeżeli otrzyma nominację od PZM na te zawody.

2. Zawodnik jest uprawniony do otrzymania wynagrodzenia za uczestnictwo w zawodach o Puchar Polskiej Ligi Żużlowej według następujących zasad:
1) I miejsce - 5000 zł netto,
2) II miejsce - 4500 zł netto,
3) III miejsce - 4000 zł netto,
4) IV miejsce - 3500 zł netto,
5) V miejsce - 3200 zł netto,
6) VI miejsce - 3000 zł netto,
7) VII miejsce - 2800 zł netto,
8) VIII miejsce - 2800 zł netto,
9) IX miejsce - 2600 zł netto,
10) X miejsce - 2500 zł netto,
11) XI miejsce - 2300 zł netto,
12) XII miejsce - 2200 zł netto,
13) XIII miejsce - 2200 zł netto,
14) XIII miejsce - 2200 zł netto,
15) XIII miejsce - 2200 zł netto,
16) XIII miejsce - 2000 zł netto,
17) XVII miejsce - 500 zł netto,
18) XVIII miejsce - 500 zł netto.

Powyższe stawki obejmują całkowite wynagrodzenie, w tym wszelkie koszty związane z udziałem w zawodach (dojazd, przygotowanie motocykli, itd.) z tytułu uczestnictwa w zawodach o Puchar Polskiej Ligi Żużlowej.

3. Prawa i obowiązki reklamowe Zawodnika startującego w Pucharze Polskiej Ligi Żużlowej określa regulamin tych zawodów przyjęty przez PZM.

4. Zawodnik może usprawiedliwić swoją nieobecność na zawodach o Puchar Polskiej Ligi Żużlowej wyłącznie poprzez dostarczenie do PZM zwolnienia lekarskiego. W zakresie wymogów dla zwolnień lekarskich i ustalania długości absencji zawodnika w innych zawodach objętych kontraktem stosuje się odpowiednio przepisy regulaminu DM I ligi dla zawodników zastępowanych.

5. Zawodnik zapłaci PZM karę umowną w wysokości 50.000 zł w przypadku nieobecności na zawodach nieusprawiedliwionej w sposób, o którym mowa w ust. 4. Zapłata kary umownej nie wyłącza odpowiedzialności dyscyplinarnej Zawodnika określonej w Regulaminie Dyscyplinarnym PZM oraz Przepisach Dyscyplinarnych Sportu Żużlowego oraz w Przepisach dyscyplinarnych sportu żużlowego.

6. PZM może zobowiązać zawodnika nominowanego do startu Pucharze Polskiej Ligi Żużlowej do przybycia w dniu zawodów nie później niż do g. 10.00 do miejsca odbywania zawodów lub innego wskazanego miejsca w mieście odbywania się zawodów w celu uczestniczenia w działaniach promocyjnych Pucharu Polskiej Ligi Żużlowej.

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": historia pomnika Jezusa Odkupiciela (źródło TVP)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (24)
 • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
  Szoku z nagrodami nie majak widać.Dla tego chętnych za wiele nie ma na turnieje.
  • netoperek Zgłoś komentarz
   No i Gacek wszystkich materialistów podsumował. (w tym mnie) Trochę to dziwne zważywszy na wcześniejsze komentarze dotyczące oszustwa i wyzysku Emila który za łyżkę ryżu nie zwykł
   Czytaj całość
   jeździć. Oskar Gollob też się ostatnio nie przemęczał nie mając sportowych aspiracji. Dwóch młodzieżowców zrezygnowało zapewne także z powodu rozmieszczania przez włodarzy Polonii. Ja natomiast jestem zwolennikiem zdrowego rozsądku i odpowiednich proporcji. Dla idei najlepiej jeździć w lidze amatorów - jeśli ktoś to lubi i go na to stać.
   • gacek Zgłoś komentarz
    Widze,że większosc wpisow pochodzi od pokolenia typowo komercyjnego nie znającego robienia czegosc bez korzysci finansowej,sport to nie tylko pieniądze ,a istnieje też cos takiego jak
    Czytaj całość
    prestiż......zawodnicy w dzisiejszych czasach to w większosci poukładani biznesmeni,obliczeni na zysk ,ale jak to w biznesie czasami bywa, trzeba stracic finansowo, by potem zyskac ,a tytuł i Puchar Ligi napewno zaprocentuje przy podpisywaniu kontraktow lub w pozyskiwaniu sponsorow,także czytam z politowaniem te pełne sarkazmu i kpin opinie o słabej motywacji finansowej ..żal
    • Forest Zgłoś komentarz
     Jak to sie ma do prawa? Powinna byc zachowana rownowaga, czyli jesli mozna zyskac 5k to kara tez powinna byc 5k? A poza tym to kpina.prezesi klubow tez powinni zaprotestowac, np. Na miejscu
     Czytaj całość
     Witka bym sie wkurzyl, ze Hans ryzykuje sprzet i zdrowie na takim jarmarku.
     • dzungla Zgłoś komentarz
      PZM nagroda za zwyciestwo 5000 kara za niestawienie sie 50000 zawodnicy Loko powinni powolac sie na slowa tego zlodzieja Witkowskiego ze oni nie moga walczyc o Puchar Nice Polskiej Ligi Zuzlowej
      Czytaj całość
      bo nie sa polskim klubem a w nazwie turnieju jest uzyte slowo Polska
      • netoperek Zgłoś komentarz
       No super. Wystarczy "przytrzymać" podstępem jednego zawodnika, wlepić mu karę umowną i organizator jeszcze na tym zarobi! Takie zawody (choć idea słuszna) to czysta kpina i jawny wyzysk.
       Czytaj całość
       Gdyby to były zawody towarzyskie zapewne żaden z żużlowców nie wyraziły najmniejszego zainteresowania uczestnictwem. Tu już nawet nie chodzi o to że kwota za zwycięstwo jest taka sama lub zbliżona do wartości 1punktu w PGEE lecz u to że np. 500 zł może nie starczyć na dojazd ze sprzętem nie mówiąc już o jego amortyzacji. Dlaczego organizator nie przyciągnął innych sponsorów aby zawody nie były odrabianiem pańszczyzny?
       • wlox Zgłoś komentarz
        może to kwota za punkt? ;)
        • avaterys RSKŻ Zgłoś komentarz
         Na bogato!
         • prezes apatora Zgłoś komentarz
          Wszyscy powinni przysłać zwolnienie lekarskie.
          • Undi Zgłoś komentarz
           Impreza życia dla uczestników.
           • Krystian Zgłoś komentarz
            Ale za to jakie kary. :)
            • stalowy holender Zgłoś komentarz
             Normalnie fortun! Beda sie wozic po bandach za te 5 tysi , juz pachnie gipsem ...zenada
             • jacofan Zgłoś komentarz
              To kpina i wstyd ! Odejmnij podatek co zostaje ? Czy warto zajezdżać silniki za takie pieniądze ?
              Zobacz więcej komentarzy (3)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×