IM Norwegii: dwóch juniorów na podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: żużel
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: żużel

Przez trzy ostatnie sezony tytuł mistrzowski zdobywał Mikke Bjerk. Wobec jego absencji, na najwyższym stopniu podium stanął ubiegłoroczny wicemistrz, Glenn Moi.

20-latek wywalczył w sobotę (27.08) na torze w Kristiansand komplet punktów. Nie tylko jak burza przebrnął przez rundę zasadniczą, ale także nie dał szans rywalom w półfinale i finale.

Na trzecim miejscu uplasował się kolejny z juniorów Jarle Sjaeveland, który niespełna tydzień wcześniej, wraz z kolegami z drużyny Riska MSK, zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach ligowych. Dla Skjaevelanda jest to pierwszy w karierze medal IM Norwegii.

Wyniki: 1. Glenn Moi (Elgane) - 18 (3,3,3,3,3,3) - 1. miejsce w finale 2. Carl Johan Raugstad (Riska) - 14 (1,3,3,3,2,2) - 2. miejsce w finale 3. Jarle Sjaeveland (Riska) - 14 (2,3,3,2,3,1) - 3. miejsce w finale 4. Espen Sundvor (Elgane) - 11 (3,2,2,2,2,0) - 4. miejsce w finale 5. Vegar Starsveen (Mjosa) - 8 (3,2,2,0,1) 6. Truls Kamhaug (Oslo) - 8 (2,0,3,2,1) 7. Kenneth Smith (Grenland) - 6 (2,1,2,1,0) 8. Lars Figved (Elgane) - 4 (1,2,0,1,0) 9. Joachim Aslaksen (Kristiansand) - 4 (1,1,1,1) 10. Daniel Hauge (Kristiansand) - 2 (1,1,0,0) 11. Emil Rindal (Mjosa) - 1 (0,0,1,0) 12. Tarald Haaland (Elgane) - 0 (0,0,0,0)

Bieg po biegu: 1. Moi, Sjaeveland, Raugstad, Haaland 2. Sundvor, Kamhaug, Figved, Rindal 3. Starsveen, Figved, Hauge, Haaland 4. Raugstad, Smith, Aslaksen, Rindal 5. Moi, Starsveen, Rindal, Kamhaug 6. Sjaeveland, Starsveen, Aslaksen, Figved 7. Moi, Sundvor, Aslaksen, Haaland 8. Sjaeveland, Sundvor, Hauge, Rindal 9. Kamhaug, Sjaeveland, Smith, Haaland 10. Moi, Smith, Figved, Hauge 11. Raugstad, Kamhaug, Aslaksen, Hauge 12. Raugstad, Sundvor, Smith, Starsveen

Półfinały: 13. Moi, Sundvor, Kamhaug, Smith 14. Sjaeveland, Raugstad, Starsveen, Figved

Finał: 15. Moi, Raugstad, Sjaeveland, Sundvor

{"id":"","title":""}