Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Stal Gorzów ma drugiego prezesa honorowego

W czwartek Stal Gorzów zwołała Nadzwyczajne Walne Zebranie klubu. Głównym, a w zasadzie jedynym punktem obrad było przyznanie tytułu prezesa honorowego dla Witolda Głowanii, który niegdyś stał u sterów gorzowskiego żużla.
Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Stal Gorzów na podium w sezonie 2016 WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Stal Gorzów na podium w sezonie 2016.

Witold Głowania był prezesem Stali Gorzów w latach 1972-1974, 1976-1979 oraz 1986-88. Za jego kadencji żółto-niebiescy czterokrotnie zdobywali tytuł drużynowych mistrzów Polski. Nadanie 82-latkowi tytułu prezesa honorowego jest częścią obchodów 70-lecia gorzowskiego klubu, które przypadają na przyszły rok. O całym programie informowaliśmy w tym tygodniu.

- Głównym punktem Walnego Zgromadzenia jest nadanie godności prezesa honorowego panu Witoldowi Głowanii, człowiekowi, podczas którego kadencji jako prezesa, Stal Gorzów sięgnęła czterokrotnie po tytuł drużynowego mistrza Polski. Dla wszystkich, którzy zajmują się tym sportem, jest to wielkie osiągnięcie, by zdobyć mistrzostwo cztery razy. Między innymi z tego powodu chcemy uhonorować pana Głowanię tytułem prezesa honorowego, choć jego działalność w sporcie żużlowym i w ogóle jest bardzo rozległa - mówił przed tą drobną uroczystością obecny prezes drużyny, Ireneusz Maciej Zmora.

Na zebraniu obecnych było 40 z 52 członków klubu i wszyscy z nich, poza oczywiście samym zainteresowanym, który wstrzymał się od głosu, byli za tym, by Witoldowi Głowanii przyznać tytuł honorowego prezesa. Były włodarz nie krył wzruszenia, a na pamiątkę otrzymał specjalne tablo.

Pamiątkowe tablo, które otrzymał nowy honorowy prezes Stali Gorzów, Witold Głowania Pamiątkowe tablo, które otrzymał nowy honorowy prezes Stali Gorzów, Witold Głowania

- Jestem niezmiernie uradowany, że po tylu latach jeszcze raz jakoś się zapisuję w historii klubu. Jestem bardzo wzruszony. To wspaniałe wyróżnienie. To tablo to również piękna sprawa. Nikt mi nic nie powiedział. Prezes Zmora kazał mi tylko krawat założyć - śmiał się nowy prezes honorowy.

Przypomnijmy, że podobny tytuł przed czterema laty otrzymał Władysław Komarnicki.

ZOBACZ WIDEO Stanisław Chomski: Zmarzlik ma zadatki na mistrza świata, ale...

Czy uważasz, że Witold Głowania zasłużył na tytuł honorowego prezesa Stali Gorzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (21):
Zobacz więcej komentarzy (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×