Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Bez obowiązku jednakowych kombinezonów w PLŻ 2.

W przyszłorocznym sezonie jednakowe kombinezony obowiązywać będą w PGE Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Wycofano się z pomysłu wprowadzenia tego zapisu w najniższej klasie rozgrywkowej.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Michał Szmyd

Kilka lat temu obowiązek jazdy drużyn w jednolitych kevlarach wprowadziła Speedway Ekstraliga. Nieco później ten sami zapis pojawił się w regulaminach PLŻ i PLŻ 2. W 2015 roku obowiązek posiadania jednakowych kombinezonów miał obowiązywać we wszystkich ligach. Jednak ostatecznie na prośbę klubów drugiej ligi Główna Komisja Sportu Żużlowego odroczyła jego wprowadzenie.

W minionym sezonie ze względu na "zlikwidowanie" PLŻ 2. wszystkie kluby startujące w Nice PLŻ musiały posiadać jednolite kevlary. Z tego obowiązku nie wywiązywały się jednak Kolejarz Opole i Holistic-Polska Rawicz. W przyszłorocznym regulaminie taki zapis pojawił się tylko w kontekście PGE Ekstraligi i Nice PLŻ. Zwolnione z posiadania jednakowych kombinezonów będą zatem kluby PLŻ 2.

Z pewnością to korzystna zmiana dla drużyn i zawodników występujących w najniższej klasie rozgrywkowej. Nie wszystkie zespoły mogą sobie pozwolić na zakup kevlarów, a żużlowcy, którzy zarabiają dużo mniej niż ich koledzy występujący w wyższych ligach, nie muszą wydawać dodatkowych pieniędzy. Koszty występów na żużlu są i tak bardzo duże.

Dodać należy, że drużyny PLŻ 2. posiadają szerokie kadry i często rotują składami na poszczególne mecze. Koszt produkcji jednego kombinezonu to około 4 tysięcy złotych. Klub musi zamówić około 10 kevlarów, a to już koszt około 40 tysięcy złotych.

ZBIÓR ZASAD REGULUJĄCYCH STOSUNKI
§ 5 [Powierzchnie reklamowe]

6. Dla rozgrywek o DMP, DM I i II ligi części wyposażenia zawodnika nie wymienione w ust. 3 i 5 zawierają powierzchnie reklamowe możliwe do przez-naczenia dla zawodnika przez klub. Kevlary wszystkich zawodników danego klubu uczestniczącego w rozgrywkach DMP, DM I Ligi muszą mieć jednolitą kolorystykę.

ZOBACZ WIDEO Żużlowe transfery - zobacz, co cię ominęło!Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy brak jednakowych kombinezonów w PLŻ 2. to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (10):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×