SVEMO zainteresowała się długami Indianerny

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Mecz Elitserien
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Mecz Elitserien
zdjęcie autora artykułu

Szwedzka Federacja Motocyklowa (SVEMO) postanowiła zareagować na ostatnie wydarzenia w Indianernie Kumla. Działacze mają nadzieję, że klub upora się z problemami i przystąpi do nowego sezonu Elitserien.

W tym artykule dowiesz się o:

Obecnie zadłużenie Indianerny Kumla sięga 4 mln koron szwedzkich (ponad 1,8 mln zł). Działacze tego klubu nie mogą liczyć na pomoc miasta, gdyż radni Kumli w ostatnich dniach odrzucili wniosek o wsparcie Indianerny kwotą 600 tys. koron.

Ze względu na obowiązujące w Szwecji prawo, podmiot rywalizujący w Elitserien jest spółką prawa handlowego, w której co najmniej 51 procent powinno należeć do stowarzyszenia sportowego. W przypadku Indianerny sto procent akcji spółki należy do stowarzyszenia sportowego Kumla SMK. Teoretycznie istnieje możliwość, że dotychczasowa spółka zbankrutuje, a stowarzyszenie w jej miejsce założy nową i będzie chciało ją zgłosić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Taką możliwość wykluczyła jednak Szwedzka Federacja Motocyklowa, która zainteresowała się ostatnimi wydarzeniami w Kumli. - Stowarzyszenie, którego spółka zbankrutuje, musi zaczynać jazdę od najniższej ligi. To oznacza starty w Division 1 - powiedział w szwedzkiej prasie Tony Olsson z SVEMO.

Obecnie Indianerna ma zadłużenie również względem SVEMO i wynosi ono 25 tys. koron. Federacja wyznaczyła piątek jako termin na jego zapłatę. W przeciwnym wypadku SVEMO skieruje wniosek o dokładną kontrolę finansową klubu, która wykaże wydatki i wpływy do budżetu w ostatnich miesiącach.

- Ta sytuacja nie jest dobra dla nikogo. Nie jest dobrą wizytówką dla naszego sportu. Bądźmy optymistami i miejmy nadzieję, że sytuacja się rozwiąże. Nie chcę spekulować czy inny zespół może zająć miejsce Indianerny w Elitserien. Chcemy jedynie podkreślić, że naszym celem jest zobaczyć ten klub w Elitserien w sezonie 2017 - dodał Olsson.

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

ZOBACZ WIDEO Tomasz Bajerski: Faza play-off to plan minimum

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu:
Czy Indianerna Kumla przystąpi do rozgrywek Elitserien w sezonie 2017?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
RECON_1
11.12.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Lepiej pozno niz wcale.