KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

W Krośnie spóźnieni o blisko miesiąc. Prezes uspokaja

Prace na torze w Krośnie zostaną zakończone kilka tygodni później niż przypuszczano. Prezes KSM-u Janusz Steliga przyznaje, że nastąpiły nieprzewidziane komplikacje.

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Marcin Rempała WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Marcin Rempała

W Krośnie w przerwie międzysezonowej następują duże zmiany. Ostatnią w Polsce nawierzchnię żużlową zastąpi materiał zbliżony do granitu. Praca są już co prawda na ostatnim etapie, ale nastąpiło kilkutygodniowe opóźnienie.

- Zakładaliśmy, że uporamy się z tym do końca stycznia, ale ostatecznie się nie udało. Potrzebujemy kilku dodatkowych tygodni i zakładamy, że układanie nawierzchni i krawężników zakończy się w okolicach 25 lutego - mówi prezes KSM-u Krosno, Janusz Steliga.

Blisko miesięczne opóźnienie nie jest jednak winą klubu. - Niska temperatura wpływa na wolniejsze tempo, ale nie to jest najważniejsze. Główną przeszkodą jest procedura zwożenia materiału. Firma, która dostarcza nam nawierzchnię z kamieniołomu nie może przywozić więcej niż 400 ton tygodniowo. A to trochę zbyt mało. Jedną trzecią toru mamy już gotową. Jedna z prostych jest skończona, a prace na pierwszym łuku są zaawansowane. Samego materiału potrzebujemy jednak więcej niż początkowo zakładano - zaznacza Steliga.

Działacze KSM-u Krosno zachowują w każdym razie spokój i nie obawiają się, by wspomniane opóźnienie mogło wpłynąć negatywnie na stan toru, jaki zawodnicy zastaną na wiosnę. - Z analiz jakie przeprowadziliśmy wynika, że nasza nawierzchnia ma mieć bardzo dobre wiązanie. Czas przygotowania toru nie powinien być więc żadną przeszkodą. Gdy tylko w marcu poprawią się warunki pogodowe, nasi zawodnicy będą bez przeszkód trenować - kwituje Steliga.

ZOBACZ WIDEO Pierwsze treningi i sparingi pokażą czy tor będzie ich atutem
Czy KSM Krosno słusznie wymienia swoją nawierzchnię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×