Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Zawodnicy Śląska Świętochłowice przygotowują się do sezonu

W 2016 roku sukcesem zakończyły się przygotowania do egzaminu na licencję żużlową dla dwóch adeptów Śląska Świętochłowice. Jednak w tym sezonie klub nie chce osiadać na laurach.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
stadion Śląska Świętochłowice Newspix / NORBERT BARCZYK / Na zdjęciu: stadion Śląska Świętochłowice

- Czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy i nauki, jeśli chodzi o organizację treningów, szkolenie, czy starty w zawodach - przyznał trener Krzysztof Bas. W tej chwili szkółka żużlowa liczy 12 chłopaków, którzy chcą pójść w ślady tej dwójki. Jednak zanim to nastąpi, muszą dobrze przygotować się do sezonu.

- W okresie zimowym treningi odbywają się trzy razy w tygodniu, dwa razy zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej i raz prowadzone są zajęcia z crossfitu w klubie Ronin. Od grudnia do stycznia pracowaliśmy nad siłą, luty to okres pracy nad wytrzymałością i ostatnim etapem będzie praca nad szybkością. Przygotowania warsztatowo-sprzętowe przebiegają zgodnie z planem. Mamy bardzo ambitnego mechanika, który trzyma pieczę nad chłopakami, ale również staramy się organizować spotkania z innymi mechanikami bardziej doświadczonymi, od których nasz mechanik może czerpać wiedzę - wyjaśnił szkoleniowiec.

Zarówno zawodnicy, jak i kibice czekają już z niecierpliwością na moment, w którym znowu zawarczą silniki na stadionie im. Pawła Waloszka i rozpoczną się pierwsze jazdy treningowe w 2017 roku. Data wyjazdu na tor uzależniona jest od warunków pogodowych. Klub będzie starał się, aby nastąpiło to najszybciej jak tylko to będzie możliwe.

Jednym z celów, który będzie przyświecał klubowi w sezonie 2017 to uzyskanie kolejnych licencji przez adeptów świętochłowickiej szkółki. - Na tę chwilę jest trzech chłopaków, którzy są blisko przystąpienia do egzaminu - przyznał  Bas.

ZOBACZ WIDEO Skład MRGARDEN GKM Grudziądz na sezon 2017!

Kolejnym z celów na nadchodzący sezon będzie start nowego cyklu, w którym wystartują m.in. dwaj młodzi zawodnicy Śląska, a mianowicie Speedway Friendship Cup. Etap juniorski w karierze to poznawanie nowych torów i przede wszystkim nauka. - Każda forma jazdy, wszystkie zawody juniorskie, w których będzie okazją wystartować, a szczególnie Speedway Friendship Cup, rozgrywki, które dopiero zadebiutują w tym sezonie niosą za sobą same korzyści, dzięki takim spotkaniom zdobywa się niezbędne doświadczenie, które z czasem powinno zaprocentować - dodał Bas.

Młodzieżowe Stowarzyszenie Śląsk z roku na roku rośnie w siłę, ale nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie miasta, ale również firm lokalnych, czy mniejszych lub większych przedsiębiorstw. Klub liczy, że współpraca nadal będzie przebiegała tak owocnie jak do tej pory i do licznego grona będą dołączać nowi partnerzy. - Firma KiM Group ufundowała bilety dla szkółki żużlowej oraz zawodników speedrowera na rundę Speedway Grand Prix, która odbędzie się 13 maja w Warszawie. Za co w tym miejscu chciałbym w imieniu klubu, chłopaków i swoim bardzo podziękować - zakończył trener świętochłowickiej szkółki.

Czy w 2017 roku któryś z adeptów Śląska Świętochłowice zdobędzie żużlową licencję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
 • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
  Sponsor kupując wejściówki dla chłopaków popisał się nad zwyczaj jedynie podziękować i pogratulować.Kiedy Śląsk ma zamiar przystąpić do ligi.Powodzenia w szkoleniu adeptów.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×