WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Rok temu Stal zarobiła sto tysięcy przed sezonem. Teraz będzie o to trudno

Rok temu Stal Gorzów dobrze zarobiła na organizacji Memoriału Edwarda Jancarza. Teraz plan jest zupełnie inny. Mistrz Polski chce wyjść na zero, mimo że spodziewa się takiej samej frekwencji.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Rok temu Memoriał Edwarda Jancarza obejrzało około dziewięć tysięcy widzów. Pod względem finansowym impreza zakończyła się dużym sukcesem. Stal zarobiła na niej około sto tysięcy złotych. Teraz w klubie liczą na podobną frekwencję. W zamkniętej sprzedaży dla posiadaczy karnetów rozeszło się już około tysiąca wejściówek. Ta otwarta startuje już we wtorek i w klubie są przekonani, że ubiegłoroczny wynik uda się powtórzyć.

To nie oznacza jednak, że przed startem ligi na konto mistrza Polski trafią dodatkowe środki. W tym roku dziewięć tysięcy to próg opłacalności. Jeśli tylu kibiców przyjdzie na gorzowski stadion, to wpływy ze sprzedaży wejściówek wyniosą około 225 tysięcy złotych, ale 45 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na budowę pomniku Edmunda Migosia (5 zł od każdego biletu). Dla Stali zostanie 180 tysięcy złotych, a dokładnie tyle wynoszą koszty organizacji całej imprezy. - Nasze założenie jest takie, żeby do organizacji memoriału w tym roku nie dołożyć. Jeśli ten cel zostanie zrealizowany, to uznamy to za sukces klubu. Wartością dodaną mają być środki na pomnik i kwestie promocyjne - mówi nam prezes Ireneusz Maciej Zmora.

Stal może wyjść na plus dzięki sponsorom. Konkretnego zawodnika startującego w memoriale można wesprzeć za 10 tysięcy złotych, a losowo wybranego za 5 tysięcy. Impreza może okazać się również dochodowa, jeśli poprawi się frekwencja. Działacze liczą na kibiców, ale trudno przypuszczać, że na Jancarzu pojawi się ich więcej niż wspomniane dziewięć tysięcy.

ZOBACZ WIDEO Do Łodzi przyjechał wielki talent. Wszystkim opadły szczęki

Czy Stali uda się zrealizować plan dotyczący Memoriału Edwarda Jancarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (34):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • undisputed 0
  Dziekuję :)
  47 Ceny biletów: 20zł - karnetowicz 25zł - ulgowy 30zł - normalny
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • zuzel85 1
  Bez banderoli.
  eddy Zmora, mu powiedzial : albo kopsniesz kase na splate dlugu , ktory po sobie pozostawiles , albo , bedziesz ten "pokazowy czolg" ...zapychal ! Po takim postawieniu sprawy juz nie stac Wladka na ..hawany , a francuski , koniaczek , zastapila..berbelucha z ..czerwona kartka .:))D.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • 47 0
  Ale przyszedł za niego "nowy" kto wie czy nie lepszy , zapomniałeś to dopisać ?
  Orinoko Odszedl główny naganiacz sponsorów i zaczela sie LYPA:))
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (31)
Pokaż więcej komentarzy (34)
Pokaż więcej komentarzy (34)
Pokaż więcej komentarzy (34)