Ryszard Fabiszewski w gorzowskiej Alei Gwiazd

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Jocz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz
zdjęcie autora artykułu

Dzień przed XIV Memoriałem Edwarda Jancarza jeden z kolegów legendarnego zawodnika Stali Gorzów został kolejnym zawodnikiem uhonorowanym pamiątkową tablicą w gorzowskiej Alei Gwiazd.

Na Stadionie im. Edwarda Jancarza od pewnego czasu pojawiają się tablice z odciskami dłoni zasłużonych dla Stali Gorzów zawodników. Wśród nich znaleźli się już m. in. Bogusław Nowak, Jerzy Rembas, Tomasz Gollob czy Mieczysław Cichocki. 8 kwietnia do zacnego grona dołączył członek złotej drużyny lat 70-tych, Ryszard Fabiszewski.

Na oficjalnym odsłonięciu pojawili się obecni i byli działacze klubu, a także koledzy z toru uhonorowanego. Samego Fabiszewskiego w południe, kiedy to miała się odbyć uroczystość, nie było. Okazuje się doszło do małego nieporozumienia i utytułowany były żużlowiec dołączył z opóźnieniem. - Dziękuję... i przepraszam za spóźnienie. Dziękuję sponsorom, klubowi i wszystkim innym za pamięć - mówił lekko zakłopotany, ale uśmiechnięty zdobywca 10 medali Drużynowych Mistrzostw Polski.

- Spotykamy się po raz kolejny, by odsłonić tablicę następnego zawodnika Stali Gorzów, który odcisnął bardzo mocne piętno na historii klubu i zawiesił na swojej szyi wiele medali. To właśnie dzięki takim osobom cieszymy się z 70 lat historii naszego klubu, która jest bogata w wiele sukcesów, a mam nadzieję, że jeszcze wiele przed nami - powiedział z kolei prezes Stali Gorzów, Ireneusz Maciej Zmora.

Na uroczystości obecny był także honorowy prezes klubu. - Cieszę się, że jest następnym, któremu postawiono pomnik za życia - przyznał Witold Głowania.

Ryszard Fabiszewski w swojej karierze pięciokrotnie zdobył drużynowe mistrzostwo Polski (1973, 1975, 1976, 1977, 1978). Cztery razy zawieszał na swojej szyi srebro tych rozgrywek (1971, 1974, 1979, 1981) i raz brąz (1982). W 1974 był brązowym medalistą Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, a w 1977 srebrnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Świata. Fundatorami tablicy po raz kolejny zostali państwo Mariusz i Katarzyna Bidzińscy, ale także firma Draft Geodezja Zawadzki.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

Źródło artykułu: