Ile znaczy dobry system zabezpieczający przed deszczem pokazał przykład Wrocławia. Betard Sparta testuje w tym roku na Stadionie Olimpijskim plandeki zrobione przez Ole Olsena. W miniony czwartek drużyna Rafała Dobruckiego, mimo kiepskiej aury, zaliczyła sparing z Grupą Azoty Unią Tarnów. Było to możliwe, bo w odpowiednim czasie ułożono plandeki ochronne i zdjęto je przed meczem. Tor był w dobrym stanie, można było jechać.
Pytanie, dlaczego na innych torach nie ma podobnych systemów? Dlaczego już teraz plandeki nie stały się jednym z wymogów licencyjnych? Gdyby tak było, to nie drżelibyśmy o to, czy 1. kolejka PGE Ekstraligi się odbędzie. A tak, to tylko Get Well Toruń może być pewny swego, bo ma zadaszenie. To jest zresztą jedyny klub, który nie potrzebuje plandeki.
Ekstraliga Żużlowa tłumaczy, że przed wprowadzeniem obowiązkowych plandek trzeba poświęcić jeden rok na testy. Działacze mówią, że to są ogromne, przekraczające 2 miliony złotych koszty. System sprawdza się w Vojens, ale tam nie ma on szerokiego zastosowania. Trzeba sprawdzić, jak folie ochronne będą się zachowywać w naszych warunkach. Poza wszystkim mówi się, że system Olsena to jedno, ale potrzebny jest też dobry drenaż. Stadion Olimpijski takowy posiada, inne już nie. Koszt wykonania drenażu to około 150 tysięcy, plandeka to koszt około 250 tysięcy złotych. Wszystko zależy od rozmiaru nawierzchni, która ma być przykryta.
ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: gwiazdor UFC rozkleił się po porażce. Zobacz wzruszający moment
Dodajmy, że w walce z deszczem potrzebne są nie tylko dobre plandeki i drenaż, ale i odpowiedni zespół ludzki. Do rozłożenia systemu zabezpieczającego potrzebna jest dobrze przeszkolona grupa ludzi.
a do sprawdzania biletów co najmniej doktorat
Będzie wiadomo co tym razem przywiózł Olsen i na co (ewentualnie) mogą pójść pieniądze... Czytaj całość
Regulamin pomijam bo ten z końca lat 60-tych na 35 kartek formatu A5.
Ile ma ten nowy ? 350, ale formatu A4, taka drobna różnica ;) Czytaj całość