Poważny problem Emila Sajfutdinowa

Spotkanie Fogo Unii w ramach 1. kolejki PGE Ekstraligi zostało przełożone, więc Rosjanin nie zadebiutował jeszcze w tym sezonie w lidze polskiej. Już teraz jednak wie, że musi popracować nad startami. - Są straszne - podkreśla Sajfutdinow.

Radosław Wesołowski
Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Emil Sajfutdinow
Moment startowy jest aktualnie największym problemem Rosjanina. Widać to było choćby podczas Memoriału Jancarza w Gorzowie. Emil Sajfutdinow zajął dziewiąte miejsce i zdobył osiem punktów. Co istotne, nie wygrał żadnego wyścigu. - Motocykle są w porządku, ale z jakiegoś powodu moje starty są straszne - tłumaczy żużlowiec.

W ostatnim przedsezonowym sparingu z Cash Broker Stalą Gorzów (47:43) zawodnik Fogo Unii Leszno zaprezentował się już znacznie lepiej. Wywalczył 10 punktów z bonusem i dwukrotnie pierwszy przyjeżdżał do mety. - Razem z moim tunerem ciężko pracujemy, by znaleźć rozwiązanie problemu moich startów spod taśmy. Chcę podkreślić, że czuję się naprawdę szybki na motocyklu - zaznacza Rosjanin.

Najbliższa okazja do zaprezentowania się kibicom z jak najlepszej strony już w najbliższą niedzielę 23 kwietnia. Leszczynianie zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem PGE Ekstraligi Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Początek spotkania o 16:30. Z kolei zaległy mecz 1. kolejki z Betard Spartą Wrocław został przełożony na piątek 5 maja. Żużlowcy staną do walki o ligowe punkty o 20:15.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Emil Sajfutdinow będzie najlepiej punktującym zawodnikiem Fogo Unii w sezonie 2017?