WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Krzysztof Cegielski. Podaj Cegłę: One Sport miałby łatwiej, gdyby nie był z Polski (felieton)

- Odnoszę wrażenie, że firmie One Sport byłoby na polskim rynku łatwiej, gdyby nie była z Polski - pisze w felietonie "Podaj Cegłę" Krzysztof Cegielski.
Krzysztof Cegielski
Krzysztof Cegielski
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Kai Huckenbeck kontra Boll Team

"Podaj Cegłę" to felieton Krzysztofa Cegielskiego, byłego żużlowca i cenionego eksperta.

***

PGE Ekstraliga przełożyła dwa mecze na 2 maja, czyli na dzień, kiedy miała odbyć się kolejna runda Speedway Best Pairs. Dla firmy One Sport to problemy. A zastanawiam się, czy nie można było tego załatwić tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Fogo Unia jakoś może pojechać z Betard Spartą w innym terminie, który nikomu nie przeszkadza.

Takie postawienie sprawy to także robienie pod górkę kibicom, którzy chcieli wybrać się na tamte zawody. Wielu z nich mogło już zaklepać termin, kupić bilety czy zarezerwować hotel. Pomijam już fakt, że dla samego Gniezna to bardzo ważna impreza. Długo nie mieli wielkiego żużla i chcą się powoli odbudować. Słabo to wszystko wygląda, ale to nie jest przecież pierwszy raz. Już od jakiegoś czasu niektóre organizacje funkcjonujące na naszym podwórku nie mogą się ze sobą dogadać. Nie potrafię tego zrozumieć. Nie mówimy o 20 podmiotach, ale o wąskim gronie, które mogłoby załatwić temat w pięć minut.

Współpracy i dobrej woli nie widać, ale nie mnie oceniać, kto jest za to odpowiedzialny. Dla kibiców to nie jest dobra wiadomość. Fani czarnego sportu nie żyją tylko ligą, Grand Prix, mistrzostwami Europy czy turniejami Speedway Best Pairs. To wszystko ma sens, kiedy funkcjonuje obok siebie w jakiejś harmonii.

Uważam, że w tym konkretnym przypadku należało szukać innego terminu, bo wszyscy od dawna wiedzieli, kiedy mają odbyć się zawody w Gnieźnie. Nie wiem, czy to miało pokazać, kto jest silniejszy, ważniejszy i kto więcej może. Nie chcę się nawet nad tym zastanawiać, bo nie lubię działań prowadzonych z pozycji siły. Robienie czegoś komuś na złość na dłuższą metę nie wyjdzie na dobre żadnej ze stron.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

Firma One Sport działa już stosunkowo długo. Jeszcze jakiś czas temu można było mieć wątpliwości, czy im się uda. Na dziś fakty są takie, że panowie wnoszą bardzo wiele nowych elementów do promocji sportu żużlowego. Imprezy organizują na wysokim poziomie i są dobrym uzupełnieniem oferty dla kibiców. Nie widzę powodu, żeby im rzucać kłody pod nogi, bo to działanie przeciwko całemu żużlowi, zwłaszcza temu polskiemu.

Właściciele One Sportu są Polakami i czasami mam wrażenie, że to jest pewien problem. Wydaje mi się, że żyłoby im się lepiej, gdyby byli z innego kraju. Nie wiem z czego to wynika, ale jest nam jakoś łatwiej zaakceptować kogoś innego i nawiązać z nim współpracę. Tak samo jest z plandekami Olsena. Od lat się o tym rozwiązaniu mówi, są polskie pomysły, ale kiedy robi to ten człowiek, to nagle okazuje się, że propozycja jest warta uwagi. Kompletnie tego nie rozumiem.

Krzysztof Cegielski


Czy zgadzasz się z Krzysztofem Cegielskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (10):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • baraboszkin 0
  ...najciekawsze jest to, że Sparta wypełnia w cyklu Best Pairs zobowiązania wobec sponsora i ma wystąpić we wszystkich zawodach tego cyklu pod szyldem Eko-Dir, więc dla nich zawody w Gnieźnie to obowiązek i Ekstraliga - Sparcie nie przełożyła meczu na 2 maja, ale innym już tak, czym storpedowała całą imprezę, ostatecznie przełożono Best Pairs na 4 maja, ale niekonsekwencja i złośliwość Ekstraligi jest porażająca, priorytet Sparty startu w Best Pairs uszanowano i w ich przypadku bez problemu znaleziono inny termin, za to innych uczestników i organizatorów tej imprezy już nie uszanowano i innych terminów nie szukano, niekonsekwencja i perfidia, Ekstraliga pokazała, że z jednej strony można było, ale z drugiej się nie chciało i celowo zrobiono One Sport pod górkę...pokazała, że Sparta dla nich jest partnerem, a One Sport i reszta uczestników Best Pairs - także tych ekstraligowych (?) - już nie, poznaliśmy więc przy okazji, kto jest równy, a kto równiejszy...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • AQ 3
  Panie Cegielski, Zamiast wylewać żale wystarczyło sprawdzić terminarz ekstraligi. GKM i ROW nie mogły przełożyć swoich meczy tak jak UL na 5.05 bo w tym dniu jadą między sobą mecz z 4 kolejki. Doskonale Pan wie jaki jest problem z terminami.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • YX 0
  Może tak się dzieje kiedy wszyscy jednym chórem powtarzają popularny slogan: ,,najlepsza liga świata." Hasło już nieco wyświechtane używane przez ekspertów żużlowych przede wszystkim. Najlepiej jeszcze jakby w stylu Pani Kabały-Malarz wszystko co z tą ligą związane było ,,przez duże..."
  Wtedy ta ,,najlepsza liga świata" być może uważa, że nie musi się z nikim liczyć, nie potrzebuje z nikim utrzymywać dobrych relacji, i w ogóle nic nie musi bo przecież jest... No oczywiście!
  Może poza bogatymi oraz najważniejszymi promotorami innych cykli światowych właśnie, bo dzięki nim mogą też liczyć na promocję i wpływy.
  Czuję się wyrolowany przez tą ,,najlepszą ligę świata" bo na turniej SBP w Gnieźnie, w tym dogodnym terminie majowym czekałem.
  Ekstraliga ma być może najlepszy PR, ale to między innymi sposób działania może świadczyć najpewniej o jakości i poziomie. A kiedy coś staje się najlepsze, kiedy zasługuje na taki przymiotnik, to po prostu takie jest. Bez tego ciągłego przypominania.
  Kibice czyli klienci, w rozumieniu biznesowym produktu jakim jest Ekstraliga, powinni wierzyć takim hasłom reklamowym i nic tylko wydawać swoje pieniądze właśnie na ich produkty. Ci ,,najlepsi" czasem zapominają o zasadach uczciwej konkurencji i równego traktowania innych i walczą z nimi, jak to określił Pan Cegielski, z pozycji siły.

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)