Deszcz przerwał mecz w Pile. Euro Finannce Polonia pewnie pokonała imienniczkę z Bydgoszczy

Euro Finannce Polonia Piła w niedzielnym meczu Nice 1.LŻ pokonała na własnym stadionie Polonię Bydgoszcz 31:17. Z powodu opadów deszczu, spotkanie przerwano po rozegraniu ośmiu biegów.

Dawid Borek
Dawid Borek
Wadim Tarasienko, Norbert Kościuch WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Wadim Tarasienko, Norbert Kościuch

Sztab szkoleniowy Euro Finannce Polonii Piła przed rozpoczęciem niedzielnego starcia z Polonią Bydgoszcz zdecydował się na jedną korektę w składzie. Awizowanego Michała Szczepaniaka, za którego gospodarze mogli korzystać z zastępstwa zawodnika, zmienił Brady Kurtz.

Jeszcze dwie godziny przed meczem w Pile świeciło słońce i wydawało się, że spotkanie dojdzie do skutku bez żadnych przeszkód. Kilka chwil przed próbą toru nad stadionem zaczęły się opady deszczu i gradu, które trwały niemal 30 minut. Przygotowana przez organizatorów nawierzchnia dobrze przyjęła jednak wodę, dzięki czemu zawody mogły się rozpocząć.

Po rozegraniu trzeciego wyścigu nad stadion znów nadciągnęły ciemne chmury, co nie wróżyło nic dobrego. Po raz kolejny zaczął padać deszcz, a opady nasilały się z każdym biegiem. Z tego powodu sędzia Michał Sasień nie zlecał kosmetyki toru, aby jak najszybciej odjechać osiem gonitw, po których zgodnie z regulaminem można zaliczyć wynik spotkania.

Właśnie po ósmym wyścigu nad pilskim stadionem doszło do oberwania chmury, po którym nawierzchnia nie nadawała się do bezpiecznej jazdy. Arbiter zakończył zawody i uznał rezultat po ośmiu biegach. W starciu Polonii triumfowała ekipa z Piły, która pokonała bydgoszczan 31:17.

W niedzielnych zawodach bezbłędni byli Tomasz Gapiński i Wadim Tarasienko. Pierwszy z nich w trzech gonitwach uzbierał dziewięć punktów, natomiast Rosjanin w dwóch biegach zdobył pięć oczek z bonusem. W zespole gości wyróżnił się autor pięciu punktów w dwóch startach Marcin Jędrzejewski.

Euro Finannce Polonia Piła w kolejnej rundzie Nice 1.LŻ uda się na wyjazdowy mecz do Krakowa, gdzie zmierzy się z miejscową Arge Speedway Wandą, z kolei Polonia Bydgoszcz za tydzień zmierzy się na domowym obiekcie ze Stalą Rzeszów.