Noty po meczu Polonia - Arge Speedway Wanda. Klindt zachwycił, Adamczak i Ajtner-Gollob zawiedli

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Oskar Ajtner-Gollob
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Oskar Ajtner-Gollob
zdjęcie autora artykułu

Oceniamy zawodników po meczu Polonia - Arge Speedway Wanda (25:35). Na wyróżnienie zasłużył Nicolai Klindt, który poprowadził gości do zwycięstwa. Na porażkę Polonii wpłynęła słaba postawa Damiana Adamczaka i Oskara Ajtnera-Golloba.

[b]

Noty dla zawodników Polonii Bydgoszcz: Oskar Ajtner-Gollob 2. [/b]

Zrobił trzy punkty z dwoma bonusami, ale z pewnością stać go na dużo więcej. Było widać, że męczył się na torze. Był znacznie wolniejszy niż w trakcie poprzedniego meczu ze Stalą Rzeszów.

Mikołaj Curyło 3. Pozostawił po sobie niezłe wrażenie. W pierwszej odsłonie dnia przez dłuższy czas prowadził, jednak na linii mety był minimalnie wolniejszy od Hougaarda. Jedynie w trzecim starcie nie powalczył o punktowane pozycje.

Damian Adamczak 1. Kompletnie nieudany występ tego zawodnika. Mijał linię mety dość daleko za przeciwnikami. Nie potrafił odnaleźć się na torze, na którego przygotowanie wpłynęły warunki atmosferyczne.

ZOBACZ WIDEO Real zmiażdżył rywala! Zobacz skrót meczu Granada CF - Real Madryt [ZDJĘCIA ELEVEN]

Andriej Kudriaszow 5. Dwa razy przegrał z przeciwnikami, a raz mógł cieszyć się z biegowego zwycięstwa. W sumie na jego konto wpadło siedem punktów. To był całkiem udany mecz Rosjanina, choć potrafi punktować na lepszym poziomie.

Marcin Jędrzejewski 4. Po trzech startach miał tyle samo punktów, co Kudriaszow. W swoim czwartym wyścigu minął linię mety na trzeciej lokacie - nie pokonując żadnego rywala, bo Szlauderbach był wykluczony za dotknięcie taśmy. Kapitana Polonii stać na osiąganie znacznie lepszych wyników.

Patryk Sitarek 2. W niedzielnym meczu pokonał tylko swojego kolegę z drużyny. Jego jazda była lepsza niż Jagły, ale i tak nie potrafił włączyć się w walkę z przeciwnikami.

Mateusz Jagła 1. Przed nim jeszcze bardzo dużo pracy. Z meczu na mecz spisuje się nieco lepiej, ale to nadal nie jest postawa godna występów w Nice 1. Ligi Żużlowej.

Noty dla zawodników Arge Speedway Wandy Kraków: Patrick Hougaard 4.

Starty do poprawki. Na trasie próbował walczyć z przeciwnikami, jednak nie zawsze mu się to udawało. W pierwszej odsłonie dnia stoczył kapitalną walkę z Curyłą.

Claus Vissing 3. Przyzwoity występ. Duńczykowi brakowało jednak stabilności. Najpierw wjechał w taśmę, później pewnie wygrał, by następnie przyjechać do mety dopiero na trzeciej lokacie.

Ernest Koza 3. W dwóch pierwszych wyścigach pokonywał jedynie Adamczaka i Sitarka, co w niedzielę nie było wielkim wyczynem. Później zaskoczył i na wymagającej nawierzchni pewnie rozprawił się z duetem Ajtner-Gollob - Curyło.

Nicolai Klindt 6. Nic dodać, nic ująć. To był perfekcyjny występ. Miał dobre starty i był szybki na trasie. Rywale nie potrafili go pokonać.

Mateusz Szczepaniak 5. Długa podróż z francuskiego Lamothe-Landerron nie wpłynęła negatywnie na jego postawę w niedzielnym spotkaniu. Był solidnym punktem Arge Speedway Wandy Kraków.

Piotr Pióro 1. Nieudany debiut w barwach zespołu z Grodu Kraka. Najpierw zerwał taśmę, a później dojechał do mety daleko za rywalami.

Szymon Szlauderbach 3. Był zdecydowanie najlepszym juniorem w niedzielnym spotkaniu. Pewnie wygrał bieg młodzieżowy, a później zdołał jeszcze pokonać Jagłę.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

Źródło artykułu: