Noty po meczu Polonia - Zdunek Wybrzeże. Polscy seniorzy najlepsi w Bydgoszczy

Mecz Polonii Bydgoszcz z Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, w ramach rozgrywek Nice Pierwszej Ligi Żużlowej był koncertem polskich zawodników. Najlepiej tego dnia spisywali się Oskar Ajtner-Gollob, Kacper Gomólski i Oskar Fajfer.

Kacper Ginter
Kacper Ginter
Kacper Gomólski WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Kacper Gomólski

Noty dla zawodników Polonii Bydgoszcz:

Wiktor Kułakow 4. Rosjanin tylko raz przegrał drużynowo bieg. Skutecznie odpierał ataki rywali, a szczególnie Troya Batchelora, który przegrał dwukrotnie z Polonistą. Kułakow zdobył z bonusami jedenaście punktów, czym wypełnił swoją rolę.

Andriej Kudriaszow 4. Lidera Polonii stać na pewno na lepsze mecze niż ten z gdańskim Zdunek Wybrzeżem. Początek zawodów był dla niego zdecydowanie nieudany. Tracił pozycje i był wolniejszy od rywali. Od połowy zawodów było widać, że dokonał korekt w sprzęcie.

Oskar Ajtner-Gollob 5. Był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Imponował szybkością, dojazdem do pierwszego łuku i atakami po zewnętrznej części toru. Pomimo jednej wpadki w drugim starcie zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Mikołaj Curyło 1. Wychowanek Polonii nie wsparł punktowo swojej drużyny. Miał problemy ze sprzętem w pierwszym starcie, zaś w drugiej gonitwie przyjechał czwarty do mety i sztab szkoleniowy nie skorzystał później z jego usług.

ZOBACZ WIDEO Pogoda zrobiła rozgardiasz w żużlowym kalendarzu

Marcin Jędrzejewski 2. Kapitan zespołu znad Brdy w meczu z gdańszczanami zdołał wygrywać jedynie z juniorami rywali i raz z Oskarem Fajferem. Niestety to słaby wynik, jak na jednego z liderów zespołu. W pierwszej odsłonie czwartego biegu zdawało się, że pewnie może pokonać Batchelora. Wtedy jednak upadek Patryka Sitarka zniweczył ten plan. W powtórce nie było tak kolorowo. Trener Jacek Gollob na pewno więcej wymaga od swojego kapitana.

Patryk Sitarek 1. Junior Polonii miał szybki sprzęt, którego niestety nie wykorzystał. Był zdecydowanie szybszy od Aureliusza Bielińskiego, ale przez wykluczenia i defekty nie zapunktował. Ukończył zaledwie jeden bieg.

Mateusz Jagła brak oceny. Młodzieżowcowi w pierwszej odsłonie biegu juniorskiego zatarł się silnik i z powodu kłopotów sprzętowych zawodów nie kontynuował.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Kacper Gomólski 5. Obierał dobre linie jazdy, był szybki ze startu i umiejętnie blokował ataki bydgoszczan. Przegrał tylko dwa razy z Oskarem Ajtnerem-Gollobem. Swoje wyścigi kończył zazwyczaj z dużą przewagą nad rywalami.

Oskar Fajfer 5. Idealny początek zawodów, kiedy po trzech startach miał komplet punktów. Wpadka, którą był defekt w czternastym biegu, nie powinna wpływać na końcową ocenę zawodnika. Razem z Kacprem Gomólskim dobrze się uzupełniali w jeździe parą.

Renat Gafurow 4. Starał się za dwóch. Był niezły na starcie i w rozgrywaniu pierwszego łuku. Jego dorobek punktowy mógł być lepszy, ale miał kłopoty sprzętowe w trzecim swoim starcie.

Anders Thomsen 2. W miarę dobry początek zawodów, ale potem zaczęło brakować jego punktów, co wykorzystywali Poloniści.

Troy Batchelor 4. Szybki, zdecydowany, dobrze spasowany do bydgoskiej nawierzchni. Nie zawiódł tego dnia swojego trenera. Przegrał tylko bieg nominowany, co obniża końcową ocenę.

Dominik Kossakowski 2. Wygrał zdecydowanie bieg juniorski, co było planem minimum dla juniora tej klasy. W pozostałych wyścigach był bezbarwny

Aureliusz Bieliński 1. Słaby występ juniora z Gdańska. Zainkasował dwa punkty nie pokonując żadnego rywala.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Który z zawodników był zdecydowanie najlepszy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×