Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Sławomir Kryjom wysyła Pawła Przedpełskiego do Anglii, a zawodników Get Well do tunera Ryszarda Kowalskiego (wywiad)

Get Well rozpoczął sezon od czterech porażek, ale w minioną niedzielę wygrał 53:37 z ROW-em Rybnik. Niektórzy mówią o przebudzeniu toruńskiej ekipy. Sławomir Kryjom, były menedżer Aniołów, twierdzi, że na wyrost i proponuje konkretne zmiany.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Get Well WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Get Well

Dariusz Ostafiński, WP SportoweFakty: Get Well się przebudził?

Sławomir Kryjom, były menedżer Unibaksu Toruń : To pokażą nam dwa najbliższe, wyjazdowe spotkania w Częstochowie i w Grudziądzu. W tym drugim meczu trudno będzie o punkty, bo Get Well dotąd sobie tam nie radził. Tym samym spotkanie z Włókniarzem staje się kluczowe dla Torunia w walce o uniknięcie degradacji, bo myślę, że teraz na tym się w Get Well skupiają.

Od jednego, bardzo cenionego eksperta, usłyszałem, że Get Well poleci z PGE Ekstraligi.

Zobaczymy w sierpniu. Gdyby jednak Get Well przegrał dwa najbliższe mecze i po siedmiu spotkaniach miał tylko dwa punkty, to byłoby nieciekawie. Ale poczekajmy, bo ta drużyna ma ciekawy skład, klub jest dobrze zorganizowany, i tylko sprzętowa niemoc przeszkadza zawodnikom w rozwinięciu skrzydeł. Swoją drogą, to tak słabego początku drużyny z Torunia nie przypominam sobie. Ostatnio tak źle było bodaj w 2006 roku, kiedy to, po sezonie, przyszedł miliarder Roman Karkosik i ratował klub.

Mówi się, że błędem Get Well jest to, że niemal cała drużyna robi sprzęt u Petera Johnsa.

Konia z rzędem temu, kto by przed sezonem przewidział, że Johns będzie miał takie problemy. Będąc w Toruniu też z nim współpracowałem i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Silniki były szybkie, drużyna wygrywała. Teraz ofiarą kłopotów Johnsa jest nie tylko Get Well, ale i jego zawodnicy startujący w Grand Prix. Chris Holder i Greg Hancock nie błyszczą. Amerykanin musiał nawet ostatnio wypożyczyć sprzęt od Vaclava Milika.

Podobno problemem Johnsa jest brak sprężyn zaworowych od amerykańskiego dostawcy.

Większość tunerów wykłada się przez brak dostępu do sprężyn dobrej jakości. One są dosyć istotne. Dobre partie ma wąska grupa dystrybutorów. Jak ktoś ich dopadł, to brał od nich hurtowe ilości. Jeśli w przypadku Johnsa, to jego źródło wyschło, to jest problem.

ZOBACZ WIDEO Witalij Titow: Widzę w lidze progres. Oby tak dalej!

I gdyby nie ta pożyczka Milika, to kto wie, czy w ogóle pytałbym pana o przebudzenie Get Well. A przecież ROW jechał bez lidera Frederika Lindgrena.

Do tego doszły defekty Balińskiego, Łaguty i taśma Musielaka. O kiepskiej dyspozycji Woryny i Fricke już bym nie wspominał, bo nieoczekiwanie wyskoczył Baliński i to się jakoś równoważy. Wnioski są takie, że ROW jeszcze niejednemu krwi napsuje, a Get Well musi się brać do roboty.

Ustaliśmy, że pogłoski o przebudzeniu Get Well są przesadzone. Zasadniczo mecz z ROW-em nie powiedział nam o toruńskiej drużynie niczego nowego.

Potwierdziło się to co wiedzieliśmy wcześniej, czyli że Adrian Miedziński i Michael Jepsen Jensen są w formie. Do tego doszła wiadomość, że Hancock po zmianie sprzętu może jechać lepiej.

A menedżer Jacek Gajewski jest w stanie wyciągnąć Get Well z zapaści?

Jest na tyle doświadczony, że powinien sobie poradzić. Trzeba jednak pamiętać, że on nie podejmie za zawodników decyzji sprzętowych, a to jest największy problem. Gajewski robi jednak co może, bo rotuje składem i stara się wykrzesać z niego jak najwięcej. Pod względem taktycznym trudno mu coś zarzucić.

Co się dzieje z Pawłem Przedpełskim?

Nie ma komfortu. Przez cztery lata był jedynką na pozycjach juniorskich i o nic nie musiał się martwić. Dziś miejsce musi sobie wyszarpać. Szans nie dostaje. Dlaczego? To już pytanie do Jacka Gajewskiego. Nikt jednak nie zbudował formy siedząc na trybunach. W Szwecji Paweł nie jeździ, więc może powinien pomyśleć o kontrakcie w Anglii. Współpracowałem z Przedpełskim, więc wiem, że jak był w rytmie, jak często jeździł w młodzieżówkach, to nie było problemu. Teraz nie ma zawodów juniorskich, więc pozostaje Anglia, gdzie można zaliczyć nawet trzy mecze w tygodniu. Powinien spróbować.

Natomiast cała drużyna powinna chyba spróbować silników Ryszarda Kowalskiego. Ten, który Milik pożyczył Hancockowi był od tunera spod Torunia.

Ryszard jest takim tunerem, który stawia na jakość, nie na ilość. W trakcie sezonu trudno się do niego dostać. Działa według ustalonych schematów, u niego wszystko musi mieć ręce i nogi. Tam nie ma taśmociągu. Swoją drogą, to dziwne, że Get Well ma takiego świetnego tunera pod ręką, a korzysta z niego tylko Miedziński. A przecież taki mechanik w pobliżu to komfort. Jak coś nie gra, można wsiąść do auta, przejechać kilka kilometrów i załatwić sprawę. Myślę, że zawodnicy z Torunia powinni spróbować.

Czy Paweł Przedpełski powinien podpisać kontrakt w Anglii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (16):

 • ZIBI1966 Zgłoś komentarz
  Faktycznie mając na miejscu takiego fachowca jak Ryszard Kowalski czemu z tego nie korzystają chociaż Polacy.
  • BadAngel Zgłoś komentarz
   Acha, ten ceniony ekspert to pewnie Własysław " trudno bac sie Falubazu" Komarnicki.
   • fan sparty Wrocław Zgłoś komentarz
    Przedpełski już dawno powinien dogadywać się z jakims klubem z Anglii, widocznie mu nie zależy, bo jak to inaczej wytłumaczyć. Kowalski w tym sezonie robi mega robotę dla wielu
    Czytaj całość
    zawodników, wątpię żeby nagle zawodników z Torunia zaczął traktować tak jak Janowskiego, Miedziaka, Milika czy Zmarzlika. Jedyną nadzieją dla Apatora jest to, że silniki Johnsa w końcu wrócą do normy.
    • dami Zgłoś komentarz
     a Kryjoma tego poronograficznego grubasa wysłać do dobrego psychiatry o ile znajdzie się taki , który podejmie próby wyleczenia.... ;)
     • bun Zgłoś komentarz
      Spójrzcie 2 tygodnie do tyłu. W meczu Apator - ROW. Chłopcami do bicia mieli być Baliński, Musielak czy Walasek, natomiast dostarczycielami punktów mieli być pewniacy Woryna, Fricke, czy
      Czytaj całość
      MJJ. Teraz weźcie pod uwagę sumę zdobyczy punktowej obydwu zestawień. I co jedni z dnia na dzień stracili formę,a drudzy nagle ją znaleźli? Żuzel to przede wszystkim sprzęt!!!!
      • AJ10 Zgłoś komentarz
       "Od jednego, bardzo cenionego eksperta, usłyszałem, że Get Well poleci z PGE Ekstraligi." - który boi się ujawnić bo przestałby być ceniony a zaczął wyśmiewany?
       • Tomasz Siwiński Zgłoś komentarz
        Czas na powrót braci Pulczyńskich
        • Krzyżacy RSKŻ Zgłoś komentarz
         Panie Ostafinski, moze nazwisko eksperta, który twierdzi ze Torun zleci? Zweryfikujemy w sierpniu jakich ma Pan ekspertów. To chyba nie Zenek Plech czy Janek Krzystyniak albo Krzysztof
         Czytaj całość
         Cugowski?
         • xman2200 Zgłoś komentarz
          Na ta chwilę główni kandydaci do spadku to Toruń Rybnik i Grudziądz. Toruń w zapaści Rybnik bardzo nierówny skład do tego jakieś dziwne nieobecności Fredki i słabszy Łaguta
          Czytaj całość
          Grudziądz jak był beznadziejny na wyjazdach tak jest a do tego już nie są twierdzą nie do zdobycia i jeszcze nie raz przegrają u siebie. Częstochowa jeśli nie wyłoży się finansowo to ma na tyle ciekawy skład który może dać utrzymanie.
          • Tylko KSA Zgłoś komentarz
           Swoją drogą dlaczego Paweł nie zdecydował się na jazdę w Anglii? Czeka aż Walas albo Jensen zaczną zera wozić? Nie rozumiem.
           • jacektorun Zgłoś komentarz
            " Co się dzieje z Pawłem Przedpełskim? Nie ma komfortu. Przez cztery lata był jedynką na pozycjach juniorskich i o nic nie musiał się martwić." Zaznaczyć trzeba że Przedpełski
            Czytaj całość
            jednak z roku na rok jezdził coraz gorzej...
            • omniscient Zgłoś komentarz
             Ja jeszcze dodam o jednym smutnym z mojej pozycji fakcie że Kaczmarek spisuje się grubo poniżej oczekiwań i nie jest wartością dodaną. A jak wiadomo dwa mecze Toruń przegrał ,,na styk".
             Czytaj całość
             Tak jak w Grudziądzu czy Zielonej brakuje punktów juniorów poza tymi zdobywanymi w 2 biegu i na juniorach z innych ekip. Ktoś mógłby rzec że to ,,frycowe" zmiany klubu ale wczorajsze eliminacje MIMP pokazały że problem jest szerszy. Daniel swój przedostatni sezon seniorski ma zmarnowany i trudno mu będzie rywalizować na krajowym podwórku z młodszymi już osiągającymi średnią powyżej 1.5 ptk./bieg.
             • KempinTorunFan Zgłoś komentarz
              Dobrze gada, polac mu :D
              Zobacz więcej komentarzy (3)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×